Početna stranica > Novosti
Komentara (3) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Blažević: Srpski lobi i RS krivi za poraz od Portugala?!
25.11.2009. god.
Selektor fudbalske reprezentacije BiH Miroslav Ćiro Blažević optužio je "srpski lobi" da je kriv za poraz njegove selekcije u meču sa Portugalom i neodlazak na Svjetsko prvenstvo.
"Sad shvatam - Republika Srpska bi sve izgubila da je Bosna otišla na Svjetsko prvenstvo" - rekao je Blažević, a prenijeli hrvatski štampani mediji.
Tako "Jutarnji list" prenosi da je "srpski lobi" uz "tihu podršku hrvatskog lobija" spriječio Blaževića da odvede BiH na Svjetsko prvenstvo, a to je, navodno, učinjeno tako što je isforsirano neigranje jednog od najvažnijih igrača reprezentacije Zvjezdana Misimovića.
Doktor reprezentacije je pred meč u Zenici rekao kako je ultrazvuk pokazao da Misimović nije spreman da igra, a tri dana kasnije u Njemačkoj je odigrao jednu od boljih utakmica.
Vjerovatno je Zvjezdan Misimović bio ucijenjen, kao što je bio ucijenjen i kada je odlučio igrati za bošnjačku reprezentaciju. Tada su mu otvoreno prijetili - navodi se u tekstu, ali i dodaje kako se Blažević želi od toga ograditi....
Prema ocjenama njemačkih novina, Misimović je za nastup u Bundes ligi prošle nedjelje dobio ocjenu - vrlo dobar!
Novine pišu da je selektor BiH reprezentacije u delikatnoj ulozi. Čak se tvrdi da ga prisluškuju "bosanske tajne službe", da ga "bojkotuju Srbi i Hrvati", te da se u udarnim "bošnjačkim TV emisijama pripremaju `istine o njegovim grijesima` ili o tome kako je `maznuo` 750.000 eura".
Blažević tvrdi da je "narod u BiH" plebiscitarno za njega, ali da on nije siguran da li će ostati selektor.
On je rekao da visoki predstavnik u BiH valentin Incko "plače" zbog poraza fudbalera, a da je premijer Republike Srpske Milorad Dodik, vjerovatno, zadovoljan.
"Doktor reprezentacije mi je prije utakmice kazao da Misimović najmanje petnaest dana ne može igrati. A za tri dana je najbolji igrač na svijetu. I ja kažem doktoru: `Više nisi doktor reprezentacije, jer si dopustio da te izmanipulišu.. i mene si obmanuo..." - rekao je Blažević.
"Dan prije na treningu sam imao simptome da nešto nije u redu. Sad shvatam - Republika Srpska bi sve izgubila da je Bosna otišla na Svjetsko prvenstvo" - citiraju se Blaževićeve riječi.
"Jutarnji list" navodi da Misimović, bez obzira na "nacionalnu osjetljivost", više nikada neće biti pozvan u reprezentaciju BiH i to zbog "izdaje".
Blažević je ipak čestitao Slovencima i Srbima plasman u Južnu Afriku.
"Sad shvatam - Republika Srpska bi sve izgubila da je Bosna otišla na Svjetsko prvenstvo" - rekao je Blažević, a prenijeli hrvatski štampani mediji.
Tako "Jutarnji list" prenosi da je "srpski lobi" uz "tihu podršku hrvatskog lobija" spriječio Blaževića da odvede BiH na Svjetsko prvenstvo, a to je, navodno, učinjeno tako što je isforsirano neigranje jednog od najvažnijih igrača reprezentacije Zvjezdana Misimovića.
Doktor reprezentacije je pred meč u Zenici rekao kako je ultrazvuk pokazao da Misimović nije spreman da igra, a tri dana kasnije u Njemačkoj je odigrao jednu od boljih utakmica.
Vjerovatno je Zvjezdan Misimović bio ucijenjen, kao što je bio ucijenjen i kada je odlučio igrati za bošnjačku reprezentaciju. Tada su mu otvoreno prijetili - navodi se u tekstu, ali i dodaje kako se Blažević želi od toga ograditi....
Prema ocjenama njemačkih novina, Misimović je za nastup u Bundes ligi prošle nedjelje dobio ocjenu - vrlo dobar!
Novine pišu da je selektor BiH reprezentacije u delikatnoj ulozi. Čak se tvrdi da ga prisluškuju "bosanske tajne službe", da ga "bojkotuju Srbi i Hrvati", te da se u udarnim "bošnjačkim TV emisijama pripremaju `istine o njegovim grijesima` ili o tome kako je `maznuo` 750.000 eura".
Blažević tvrdi da je "narod u BiH" plebiscitarno za njega, ali da on nije siguran da li će ostati selektor.
On je rekao da visoki predstavnik u BiH valentin Incko "plače" zbog poraza fudbalera, a da je premijer Republike Srpske Milorad Dodik, vjerovatno, zadovoljan.
"Doktor reprezentacije mi je prije utakmice kazao da Misimović najmanje petnaest dana ne može igrati. A za tri dana je najbolji igrač na svijetu. I ja kažem doktoru: `Više nisi doktor reprezentacije, jer si dopustio da te izmanipulišu.. i mene si obmanuo..." - rekao je Blažević.
"Dan prije na treningu sam imao simptome da nešto nije u redu. Sad shvatam - Republika Srpska bi sve izgubila da je Bosna otišla na Svjetsko prvenstvo" - citiraju se Blaževićeve riječi.
"Jutarnji list" navodi da Misimović, bez obzira na "nacionalnu osjetljivost", više nikada neće biti pozvan u reprezentaciju BiH i to zbog "izdaje".
Blažević je ipak čestitao Slovencima i Srbima plasman u Južnu Afriku.
- Izvor
- Srna
Komentara (3) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Kada kupujete novi PC uređaj, prva stvar koju treba uzeti u obzir su vaše potrebe. Neophodno je da se posvetite ispitivanju svojih potreba i ciljeva, kao što su zahtevi...
Prepoznatljivost brenda se meri time koliko lako potrošači mogu da ga razlikuju od konkurencije, odn...
Primetili ste da vaš mobilni telefon lošije radi il...
Uprkos globalnoj pandemiji, relativno slaboj kupovnoj moći stanovništva, te sve višim cenama elektronike, u Srbije su se ove godine najviše kupovali telefoni, tj. smartfoni....
Ako razvijate softver onda znate koliko je teško pustiti aplikaciju u produkciju. Treba konfigurisati server, treba podesiti portove, uvjeriti se da je sve u redu i tako svaki put...
Ostale novosti iz rubrike »
















