Početna stranica > Novosti

Neredi u Barseloni poslije osvajanja Lige šampiona

Neredi u Barseloni poslije osvajanja Lige šampiona
29.05.2011. god.
Najmanje 18 ljudi prebačeno je u bolnice sa različim povredama kada su ulične proslave u Barseloni povodom pobjede istoimenog fudbalskog kluba u finalu Lige šampiona u Londonu postale nasilne, javili su lokalni mediji.

Policija je saopštila da je više od 80 ljudi uhapšeno nakon što je gomila počela da gađa policiju bocama, petardama i drugim predmetima, kao i da uništava klupe u parkovima i autobuske stanice.

Neredi su izbili nekoliko sati nakon što je Barselona pobijedila Mančester junajted rezultatom 3:1 na stadionu Vembli u Engleskoj, a među povrijeđenima je i jedan policajac.

Odmah nakon utakmice oko 50 000 ljudi izašlo je na ulice Barselone da proslavi pobjedu.

Na fotografaijama agencije AP vide se policajci u civilu, koji nose majice sa znakom kluba Barselona i hapse izazivače nereda.

Više od 100 ljudi je povrijeđeno, ali većina nije morala da ide u bolnicu i na licu mjesta sanirane su im modrice i posjekotine.

List "La vos de Galisija" objavio je danas da je 17-godišnja djevojka izgubila život nesretnim slučajem kada se okliznula i pala u šaht iza fontane dok je proslavljala pobjedu tima u sjeverozapadnom gradu Santa Komba.

Navijači su sipali šampon u fontanu kako bi stvorili mjehuriće koji su prikrili otvor u kome se nalazila pumpa za fontanu.

Svjetski mediji veličaju igru Katalonaca, a posebno Lionela Mesija, nakon što je Barselona juče potpuno nadigrala Mančester Junajted i osvojila četvrtu titulu šampiona Evrope.

Engleski mediji nisu "oplakivali" Mančester Junajted jer su vidjeli ono što i cijeli svijet, da je Barselona bila apsolutno dominantna.

"Skaj sport" u tekstu pod naslovom "Bez odgovora na Barselonu" ističe da Ser Aleks Ferguson nije uspio da pronađe rješenje za nevjerovatne Katalonce i posebno kritikuje njegovu lijevu stranu odbrane gdje je veoma loš bio Patris Evra.

"Bi-Bi-Si" prenosi izjavu Fergusona da je Barselona najbolji tim protiv kojeg je ikad igrao.

"Nemam šta da zamjerim mojim momcima. Imali smo uspješnu sezonu, ali više nismo mogli jer u fudbalu ponekad jednostavno naletite na nekog koje bolji", rekao je Ferguson.





Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Dok svetske tehnološke kompanije širom sveta ulažu milijarde dolara u razvoj veštačke inteligencije, sve veća potrošnja električne energije i problemi sa hlađenjem navode industriju da razmatr...


Veštačka inteligencija postaje jedan od najvećih novih potrošača električne energije u svetu, dok rastuća potreba za obradom ogromnih količina podataka tera tehnološke kompanije da grade sve veće i energetski...

Rok za početak pružanja komercijalne širokopojasne satelitske usluge prenosa podataka zasnovane na konstelaciji u niskoj orbiti je 2027. godina...


  Razvoj veštačke inteligencije korenito je promenio pristup farmakologije i razvoju novih lekova, skraćujući tako istraživanja koja su trajala godinama na samo nekoliko meseci. To se naročtio odnosi na različite...

Predsednik Tramp naložio je objavljivanje vojnih materijala povezanih sa NLO-ima....



Ostale novosti iz rubrike »