Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Dobio batine zbog srpske zastave?!
26.11.2009. god.
TUZLA - Srbin Mihajlo Stojanović (62) iz Špionica kod Srebrenika teško je pretučen nakon što mu je ranije zaprećeno da "neće nositi srpski barjak u Federaciji BiH", javio je dopisnik Srne.
Stojanović, koji je invalid bez desne šake, danas je izašao iz bolnice u Tuzli u koju je bio smješten nakon što ga je pet maskiranih naoružanih osoba pretuklo u njegovoj štali 22. novembar
"Nemam dilemu u vezi sa razlogom napada, jer sam nekoliko dana ranije imao telefonski poziv u kome mi je zaprećeno da neću više nositi srpski barjak u Federaciji. To se dogodilo nakon što sam nosio litiju za osveštanje crkve Uspenija Presvete Bogorodice u Tuzli, što su televizije prenosile ", rekao je Stojanović.
Neki mediji su objavili da je povod napada na njega bila materijalna korist, a Stojanović tvrdi da je pretučen zbog nacionalne netrpeljivosti.
U napadu je zadobio tešku povredu oka, napuknuće rebara i udarac u kičmeni pršljen, jedan zub mu je izbijen i iščašena vilica.
"Borio sam se koliko sam mogao, ali ništa nije pomoglo. Na kraju su mi zavezali lepljivu traku oko usta i glave, na ruke stavili policijske lisice i tukli me. Nakon prebijanja, jedan od njih se vratio pokušavajući da me uguši, stiskajući mi vrat i nos, a drugi je govorio da me ubije. Spasili su me komšije koje su pre toga čule zapomaganje i okupile se pa su se napadači razbježali ", ispričao je Stojanović.
On smatra da policija nije profesionalno odradila svoj posao, iako je došla pola sata nakon poziva.
"Pošto je jedan metak ispaljen u vazduh, policiji je odmah javljeno da se radi o oružanom napadu i da je jedan život ugrožen. Ali čudno je da nisu uspeli da pronađu cauru", rekao je Stojanović.
Prema njegovim rečima, za njegovu porodicu je dodatni udarac to što je policija odmah počela sa pretpostavkama da je motiv za napad materijalni, odnosno krađa stoke.
Stojanović kaže da je ovo drugi napad na njega, podsećajući da je prvi bio u junu. On ističe da će, bez obzira na to, ostati da živi u Špionici.
"Dobro je, ostao sam živ, ali ostat ću ovde jer nemam gde. Ne osećam se sigurno, kada vas napadaju u vašoj kući. Pogotovo zato što je policija nakon prvog puta našla napadače, ali ništa nije preduzeto. Bar ja nisam obavešten", rekao je Stojanović.
On je rekao da Srbe u ovom selu stalno zastrašuju i da su ranije pretučene tri žene i otac sveštenika.
Stojanović je naglasio da se dobro slaže sa komšijama Bošnjacima, ali da je to u ovom trenutku slaba utjeha.
Stojanović, koji je invalid bez desne šake, danas je izašao iz bolnice u Tuzli u koju je bio smješten nakon što ga je pet maskiranih naoružanih osoba pretuklo u njegovoj štali 22. novembar
"Nemam dilemu u vezi sa razlogom napada, jer sam nekoliko dana ranije imao telefonski poziv u kome mi je zaprećeno da neću više nositi srpski barjak u Federaciji. To se dogodilo nakon što sam nosio litiju za osveštanje crkve Uspenija Presvete Bogorodice u Tuzli, što su televizije prenosile ", rekao je Stojanović.
Neki mediji su objavili da je povod napada na njega bila materijalna korist, a Stojanović tvrdi da je pretučen zbog nacionalne netrpeljivosti.
U napadu je zadobio tešku povredu oka, napuknuće rebara i udarac u kičmeni pršljen, jedan zub mu je izbijen i iščašena vilica.
"Borio sam se koliko sam mogao, ali ništa nije pomoglo. Na kraju su mi zavezali lepljivu traku oko usta i glave, na ruke stavili policijske lisice i tukli me. Nakon prebijanja, jedan od njih se vratio pokušavajući da me uguši, stiskajući mi vrat i nos, a drugi je govorio da me ubije. Spasili su me komšije koje su pre toga čule zapomaganje i okupile se pa su se napadači razbježali ", ispričao je Stojanović.
On smatra da policija nije profesionalno odradila svoj posao, iako je došla pola sata nakon poziva.
"Pošto je jedan metak ispaljen u vazduh, policiji je odmah javljeno da se radi o oružanom napadu i da je jedan život ugrožen. Ali čudno je da nisu uspeli da pronađu cauru", rekao je Stojanović.
Prema njegovim rečima, za njegovu porodicu je dodatni udarac to što je policija odmah počela sa pretpostavkama da je motiv za napad materijalni, odnosno krađa stoke.
Stojanović kaže da je ovo drugi napad na njega, podsećajući da je prvi bio u junu. On ističe da će, bez obzira na to, ostati da živi u Špionici.
"Dobro je, ostao sam živ, ali ostat ću ovde jer nemam gde. Ne osećam se sigurno, kada vas napadaju u vašoj kući. Pogotovo zato što je policija nakon prvog puta našla napadače, ali ništa nije preduzeto. Bar ja nisam obavešten", rekao je Stojanović.
On je rekao da Srbe u ovom selu stalno zastrašuju i da su ranije pretučene tri žene i otac sveštenika.
Stojanović je naglasio da se dobro slaže sa komšijama Bošnjacima, ali da je to u ovom trenutku slaba utjeha.
- Izvor
- Pinkom
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Išijadikus bol, poznat i kao bol u donjem delu leđa koji se širi duž noge zbog prit...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Zubi su jako bitni i kada nam nešto nije u redu sa njima osećamo se nelagodno i jedva...
Vitamin B12 se često promoviše kao suplement koji može poboljšati energiju, koncentra...
Ostale novosti iz rubrike »















