Početna stranica > Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
O ulasku u NATO odlučuje samo narod
05.07.2009. god.
Legitimitet za odlučivanje o tome da li će BiH ući u NATO ima samo narod, poručio Vojislav Koštinuca premijeru RS Miloradu Dodiku. Lider DSS-a upozorava na ulogu NATO-a u raspadu Jugoslavije, bombardovanju RS, agresiji na SRJ i prisustvo na Kosovu.
Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica je, povodom odluke Predsedništva BiH da uputi formalan zahtev za učlanjenje u NATO, premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku poručio da puni legitimitet za odlučivanje o tom pitanju ima samo narod.
U pismu Dodiku, dostavljenom i Tanjugu, Koštunica ističe da važnost pitanja ulaska neke zemlje u NATO nadilazi svakog pojedinca, svaku posebnu stranku i organizaciju i da samo srpski narod i građani u Srbiji i Republici Srpskoj imaju pun legitimitet da preuzmu odgovornost da o tome odlučuju na referendumu, slobodno i demokratski.
"Zato smatram da u ovom sudbonosno važnom periodu za srpski narod treba pronaći dovoljno mudrosti, a to znači da se odgovornost za sudbinu i budućnost naroda mora staviti u ruke samog naroda", navodi Koštunica.
Prema njegovim rečima, svaka odluka koju narod donese na slobodnom referendumu obezbediti svojim legitimitetom da bude opšteprihvaćena i poštovana i podsetio da "postoje odluke u istoriji srpskog naroda koje su toliko dalekosežne da o njima svojom slobodnom voljom može da odluči samo narod".
Lider DSS u pismu govori i o ulozi NATO-a u raspadu Jugoslavije i građanskom ratu, posebno bombardovanju Republie Srpske, agresiji na SRJ, dolasku trupa NATO na Kosovo i Metohiju, izgradnji vojne baze Bondstil, proglašavanju i priznanju lažne države Kosovo uz prisuštvo NATO vojske koja je, dodao je, po Ahtisarijevom planu i Ustavu Kosova konačan organ vlasti na Kosovu.
"Sve ovo neminovno otvara pitanje odnosa srpskog naroda, Srbije i Republike Srpske prema NATO paktu", ukazao je Koštunica u pismu Dodiku.
Lider DSS-a je napomenuo da veruje da je dobro poznato da je uvek bio najiskrenji prijatelj Republike Srpske, kao i da mu je dobro poznato koliko premijeru Dodiku i narodu Srpske "na srcu leži Srbija i njena što bolja budućnost".
Izrazivši uverenje da će Dodik imati razumevanja za njegovu, kako kaže, brigu i najbolje namere za budućnost sprskog naroda Srbije i Srpske, Koštunica je poručio da će Republika Srpska u njemu imati uvek dobrog, vernog i iskrenog prijatelja.
Predsednik Demokratske stranke Srbije Vojislav Koštunica je, povodom odluke Predsedništva BiH da uputi formalan zahtev za učlanjenje u NATO, premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku poručio da puni legitimitet za odlučivanje o tom pitanju ima samo narod.
U pismu Dodiku, dostavljenom i Tanjugu, Koštunica ističe da važnost pitanja ulaska neke zemlje u NATO nadilazi svakog pojedinca, svaku posebnu stranku i organizaciju i da samo srpski narod i građani u Srbiji i Republici Srpskoj imaju pun legitimitet da preuzmu odgovornost da o tome odlučuju na referendumu, slobodno i demokratski.
"Zato smatram da u ovom sudbonosno važnom periodu za srpski narod treba pronaći dovoljno mudrosti, a to znači da se odgovornost za sudbinu i budućnost naroda mora staviti u ruke samog naroda", navodi Koštunica.
Prema njegovim rečima, svaka odluka koju narod donese na slobodnom referendumu obezbediti svojim legitimitetom da bude opšteprihvaćena i poštovana i podsetio da "postoje odluke u istoriji srpskog naroda koje su toliko dalekosežne da o njima svojom slobodnom voljom može da odluči samo narod".
Lider DSS u pismu govori i o ulozi NATO-a u raspadu Jugoslavije i građanskom ratu, posebno bombardovanju Republie Srpske, agresiji na SRJ, dolasku trupa NATO na Kosovo i Metohiju, izgradnji vojne baze Bondstil, proglašavanju i priznanju lažne države Kosovo uz prisuštvo NATO vojske koja je, dodao je, po Ahtisarijevom planu i Ustavu Kosova konačan organ vlasti na Kosovu.
"Sve ovo neminovno otvara pitanje odnosa srpskog naroda, Srbije i Republike Srpske prema NATO paktu", ukazao je Koštunica u pismu Dodiku.
Lider DSS-a je napomenuo da veruje da je dobro poznato da je uvek bio najiskrenji prijatelj Republike Srpske, kao i da mu je dobro poznato koliko premijeru Dodiku i narodu Srpske "na srcu leži Srbija i njena što bolja budućnost".
Izrazivši uverenje da će Dodik imati razumevanja za njegovu, kako kaže, brigu i najbolje namere za budućnost sprskog naroda Srbije i Srpske, Koštunica je poručio da će Republika Srpska u njemu imati uvek dobrog, vernog i iskrenog prijatelja.
- Izvor
- RTS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja. Reč je o sintetič...
Išijadikus bol, poznat i kao bol u donjem delu leđa koji se širi duž noge zbog prit...
Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...
Zubi su jako bitni i kada nam nešto nije u redu sa njima osećamo se nelagodno i jedva...
Vitamin B12 se često promoviše kao suplement koji može poboljšati energiju, koncentra...
Ostale novosti iz rubrike »















