Početna stranica > Novosti

Usvojen rebalans budžeta RS za 2009. godinu

Usvojen rebalans budžeta RS za 2009. godinu
15.07.2009. god.
Narodna skupština Republike Srpske usvojila je rebalans budžeta RS za 2009. godinu koji iznosi od 1,6 milijardi KM, što je za 70 miliona KM ili 4,2 odsto manje u odnosu na ovogodišnji budžet.

Za rebalans je glasalo 45 za poslanika, a 25 je bilo protiv.

Usvojena su dva amandmana Kluba SNSD-a kojim se odobrava sufinasiranje javnih medija u iznosu od 5.000.000 KM, na teren sredstava u okviru Ministarstva zdravlja i i socijalne zaštite.

U obrazloženju se navodi da je svjetska ekonomska kriza pogodila kompletan ralni sektor pa i medije u RS, što je dovelo do problema u njihovom funkcionisanju.

Prihvaćen je i amandman kojim se odobrava grant jedinicama lokalne samouprave od sredstava MMF-a, koji iznosi 15.000.000 KM, u kome se navodi sa su rebalansom budžeta RS u okviru ostale budžetske potrošnje planirana sredstva u iznosu od 15.000.000 KM, kao pomoć budžetima lokalnih zajednica u vidu kreditnog plasmana.

S obziroma na tešku situraciju u kojoj se nalaze opštine, navodi se u obrazloženju amandmana, a koja je izazvana recesivnim kretanjima globalnih razmjera, potrebno je da se navedena sredstva dodijele opštinama kao grant bez obaveze vraćanja.

Parlament nije podržao nijedan amandman na rebalans budžeta SDS-a, PDP-a i SDA-SDP.

Poslanici Srpske demokratske stranke , Partije demokratskog progresa i Srpske radikalne stranke napustili su skupštinsku salu u vrijeme dok je ministar finansija RS Aleksandar Džombić obrazlagao odluku o zaduženju RS prema MMF-u po stendbaj aranžmanu.

Prije nego su napustili salu, poslanici SDS-a su zviždanjem pištaljkama pokušali da ometu ministra Džombića da govori.

Opozicija Džombiću zamjera što im nije dostavio "pismo namjere" koje je RS uputila MMF-u za stendbaj aranžman, što se tokom sinoćnjeg završnog izlaganja nije izjasnio o amandmanima na Prijedlog rebalansa budžeta RS za 2009. godinu te, kako navode, zbog ignorantskog i nekorektnog odnosa ministra finansija prema poslanicima.

Predsjednik SRS RS Milanko Mihajlica najavio je da će zatražiti ostavku ministra Džombića.

Ova tačka dnevnog reda bila je tema jučerašnje cjelodnevne rasprave Narodne skupštine RS.

  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Tirzepatid je relativno nova terapija u oblasti dijabetesa i lečenja gojaznosti koja je privukla veliku pažnju svetske medicinske  kao i šire javnosti zbog rezultata kliničkih ispitivanja.    Reč je o sintetič...


Išijadikus bol, poznat i kao bol u donjem delu leđa koji se širi duž noge zbog prit...


Iako su ulaganja u zdravstvo širom Balkana među najvećim državnim izdacima, čini se da su pacijenti jednako nezadovoljni, i u članicama EU poput Hrvatske i Slovenije, i na celom...

Zubi su jako bitni i kada nam nešto nije u redu sa njima osećamo se nelagodno i jedva...


Vitamin B12 se često promoviše kao suplement koji može poboljšati energiju, koncentra...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA