Početna stranica > Novosti

Vođa džihadista iz Prijepolja bi da ubija Srbe!

Vođa džihadista iz Prijepolja bi da ubija Srbe!
10.06.2015. god.
Abit Podbićanin (1979) iz Velike Župe kod Prijepolja jedan je od komandanata terorističke organizacije koja je građanima Srbije u četvrtak video-snimkom zapretila ubijanjem, trovanjem i postavljanjem ekspoloziva ispod kuća i automobila, ekskluzivno saznaje „Alo!“.

„Alah će na vas poslati poniženje sve dok se ne budete vratili svojoj veri. Pa vratite se svojoj veri. Vratite se ponosu. Vratite se džihadu“, poručuje on muslimanima na video-snimku na kojem su prikazani pripadnici islamske države sa Balkana.

U mini-filmu pod nazivom: „Čast je u džihadu, poruka Balkancima“ preti se balkanskim zemljama i pozivaju se muslimani s Balkana da se pridruže Islamskoj državi ili pokrenu napade na Balkanu.

Prema saznanjima našeg lista, Podbićanin je verski vođa jedinice ISIS Džeiš Muhamed (slava Muhamedu) i u Siriji ratuje pod imenom Abu Selfiak Al-Bosni. On je u Siriju otišao u septembru 2013. godine preko Egipta i Turske. Prema saznanjima našeg lista Podbićanin je srbskim bezbednosnim organima poznat od 2000. kada je bio „običan“ pripadnik vehabijskog pokreta. Rođen je 1979. godine u selu Velika Župa u opštini Prijepolje.

Boravio je u Novom Pazaru, gde je učio medresu Gazi Isa beg da bi ga nakon toga Mešihat islamske zajedinice iz Novog Pazara poslao u Kairo, gde je godinu dana proveo na islamskim studijama. Podbićanin je fakultet napustio posle godinu dana da bi potom bio postavljen na mesto imama u svom selu. Prema podacima iz bezbednosnih službi, on je već tada bio pod uticajem prethodnog imama Adema Demirovića, koji je u to vreme boravio u Beču i pod njegovim uticajem je širen vehabizam na prostoru Sandžaka.

Prema izvorima našeg lista, Podbićanin je 2002. godine nastavio studije u Saudijskoj Arabiji koje je završio 2009. godine. Iste godine došao je u Novi Pazar, gde je osnovao Medžid „Golub“ u Novom Pazaru.

Ova organizacija 2010. godine prerasla je u Islamsku omladinu „Sandžak – Furkan“, a Podbićanin je već u to vreme bio u vezi sa Goranom Pavlovićem zvanim Abdulah, koji takođe ratuje u Siriji.

Podbićanin ima i drugo ime Ebu Safia, a naši bezbednosni organi su imali podatke da je osoba pod ovim imenom poginula u februaru ove godine i zbog toga su imali i dileme da li je snimak koji je preksinoć objavljen napravljen mnogo ranije. Među identifikovanim islamistima na snimku su i Abu Bilkis, poznat pod nadimkom Al Albani i Abu Mukatil ili Al Kosovo.

Nekoliko džihadista poziva ostale muslimane da im se pridruže na ratištu u Siriji i Iraku, „gde mogu dostojanstveno i bezbedno da žive sa svojim porodicama”. Džihadisti poručuju gledaocima i da „vrate film unazad, u poslednji rat u BiH“. Oni su onima koji ne mogu da emigriraju poručili da pokrenu napade protiv „diktatora na Kosovu, u Makedoniji, Albaniji“, kao i njihove vojske.

„Postavljajte eksploziv ispod njihovih automobila i kuća. Uzmite otrov i sipajte im u jelo ili piće… Ubijajte ih na svakom mestu i gde god stignete – otvoreno poručuju džihadisti. Ovaj snimak Islamske države, koji traje više od 22 minuta, znatno je bolje produkcijski urađen od desetina prethodnih propagandnih materijala radikalnih islamista. Objavio ga je El Hadžat medija centar, propagandni centar formiran kako bi poruke islamista doprle do publike na Zapadu.“


Žestok odgovor Srbije

Ministar policije Nebojša Stefanović izjavio je da srpske službe bezbednosti svakodnevno prate situaciju kada je u pitanju radikalni terorizam i da preduzimaju sve mere da ne dođe do prelivanja terorizma iz regiona i nestabilnosti Srbije.

„Svako ko želi da ugrozi Srbiju može da očekuje žestok odgovor Srbije, jer nećemo dozvoliti da neko nad nama isprobava terorističke napade“, poručio je Stefanović. On je podsetio da je iz policije i ranije upozoravano na mogućnost pretnji Srbiji i radikalizacije pojedinca, pre svega mladih. Kako je napomenuo, neki od tih ljudi su pod merama kontrole bezbednosnih službi.
 
U Siriji ratuje 18 naših državljana


Prema podacima srbskih bezbednosnih službi u Siriji trenutno ratuje 18 osoba sa teritorije Srbije. Sedmorica pripadnika ISIS iz Srbije je poginulo na ratištu, a dvojica su se vratila, ali trenutno ne borave na teritoriji naše zemlje.
 
NVO sa znakom terorista


Omladinska organizacija „Furkan“ u Srbiji deluje kao nevladina organizacija i ima više desetina članova. Do jula 2014. godine „Furkan“ je u izlogu svojih prostorija u Novom Pazaru imao upravo obeležja ISIS kada su ona promenjena. Trenutno je osim citata iz Kurana ispisano samo ime organizacije.


V. Papović / I. Kljajić / Alo

Izvor: Vaseljenska/ Dveri

 

 






 

 





Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....

Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...


Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....

Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA