Početna stranica > Novosti
Slavica Jovanović

Satirična pesma Čudan sanak Milo sniva sve Gavrilo do Gavrila

Satirična pesma Čudan sanak Milo sniva sve Gavrilo do Gavrila
02.11.2015. god.

Satirična pesma Čudan sanak Milo sniva sve Gavrilo do Gavrila 

( Povodom izjave  Mila Đukanovića  da je Gavrilo Princip -terorista )
 
 
Čudan sanak Milo sniva sve Gavrilo do Gavrila , kriju se pod šatorima ,
od Amera naručio da sačuva muda  živa ,
al se malo dvoumio da li pojas nevinosti il čelična tri pancira ,
ču se bruka do  Japana , napravila  se kajgana ....
Bezmud Milo san je snivo prišo s leđa mu Gavrilo ,
zalud sniva iz principa , ne diže se nikom kita ,
na tu p..čku od čoveka ....Ori se sred Titograda , pade Milo , 
pada vlada, ponado se zalud Milo , da će možda biti mlada ,
u šatorima da su prosci  il njegova gej parada  , 
po evropskom običaju i on muža svog da ima 
na uvo da mu peva brkata Končita 
i da se u Titogradu on dvojnik Tita pita 
i za beli bubreg i za crven bana ,
jer tako to traži država - banana .
 
I  pristigli sa svih strana crnogorski kumovi , 
crni gavran i poneka vrana ,da pokažu svima da mlada je poštena
i krvav čaršav pred svet iznesu i sav prljav veš  istresu . 
Treba Milu dosta vazelina ,dosta su se svega napušili , 
ali usta nisu zapušili ... , crnogorski kumovi kad ščepaju mafijaškog kuma 
ima od sreće da im umre kuma ,
što se nudi pederguz Evropi  i  kad džemperaša 
doteraju do zida biće krvav  čaršav od hemoroida .
 
Može Dilo samo iz Nikšića  Zijović  Staši ,  da kaže zajaši ,
od brkate te žene u crnom i sam đavo od straha bi pretrno .
Voli Milo NATO projektile kad nišane u civile žive ,
zatražio od voljenog Bila , Murino dobro da nacilja ,
drznulo se to duvansko pleme , Srbima svim da zatre seme 
ima da ga kune  pokoljenje .....
Ima Milo sam sebe da jede , presešće mu mnoge žute grede ,
presešće mu međe i međaši i njihovi a i ovi naši .
Hoće Milo Stepinca da slavi , mota mu se Vatikan po glavi .
A ti što odani su Milu , od Ujka Sema dobili su kilu ,
dobili su zasejane njive , a u njima milosrdne NATO  eksplozive .
Istrebiti te  vaške i gnjide što na umne nasrnuše glave 
za pišljive zelene dolare i šiptarske narko -bos fukare .
Crni  Milo a gde su ti jaja , ne pomaže više ti  Papaja ,
Crna Gora istresa iz gaća , ne pomažu više topla braća .
Crni Milo Duvankeso naša , zar najveća je tvoja ljubav Staša ,
Ispušene iz Nikšića lule , svome jatu Rotšildskom sad žure ,
voli NATO Natalien Rodšild , žive rane Srbima da soli ,
sad su Srbi prvi u Evropi po broju obolelih od raka ,
Crni Milo od katrana crnji , zar nikako ne  bojiš se mraka ,
tamo ima dosta zmijskog svlaka tvoga brata Hašiša Tačija ,
tamo ima dosta perverznjaka, nudiće ti uz gusle gudalo ,
i plaćenih ima narikača, tu čas posla oplaču te  braća,
za dolare stare lelekače , saplešće te takvog razuzdanog  
i Srbima vađenih očiju , iz žutih kuća prodatih organa ,
te oči te gledaju iz mraka .
 
Zar si Juda Iskariotski , što za trideset srebrenjaka 
odreče se Njegoša i pretka i prodade Srbiju bez metka ,
Albanci te slave kao sveca , slaviće te i njihova deca ,
uz Mesića ti si njima glavni , proklinju te Srbi Pravoslavni .
Ti prodade veru za večeru , na molitvenom doručku odavno 
i sve ti se gadi Pravoslavno  i Kosovo prodade nam slavno .
Al Kapone tebi ravan nije , odane ti  Tačijeve zmije ,
tebi braća - nama krvopije .
Crni Milo dal si sanak snivo , da ti s leđa šunja se Gavrilo ,
pod šatorom što se šćućurio .
Jel to čekaš crnogorskog kuma da te venča s kakvom narikačom ,
kukala je ona za mnogima , ko da više sa kuknjavom jačom .
Niko nije neopevan osto , nećeš ni ti što ko gusan šištiš ,
džaba Beba američka zvečka savetuje , uz Tačija kad ko guja pištiš,
 samo što još ko konj ne zaržeš i ne počneš na Srbe da njištiš, 
ti na Srbe zmijo siktavice izbacuješ otrove Zapada ,
kad već hoćeš pridruži se njima u duginom dresu gej-parada.
Možeš njima i predvodnik biti, praporcima svojim zazvoniti .
Odavno si ispušena lula , iz plemena zvanog popušili ,
tvoja kola nizbrdo su pošla , Ameri ti gume probušili .
Slaviće te duvankesu slavnog , u starosti što protera kera ,
doteraće  cara do duvara ,  u okruženju karabinjera .
Možda jednom crnogorskog kuma proteraju i kroz toplog zeca ,
zalud vadi iz rukava keca , kada mu se podsmevaju deca 
i ući će u sve udžbenike i svi će ti znati slavno ime ,
 svi će horski tada zapevati  godinama što pevaju  rime ,
ej nerode ,  izrode i odrode - Milo Turčine !
Ti si samo Milo poturica , tvoj je obraz usrana guzica .
Kakvo čojstvo i kakvo junaštvo , kad te ljudi porede sa vaškom ,
Crni Milo ti si kukavica , rukavicu bacio u lice 
i na megdan izazvao Srbe , kukavice Milo poturice .
Zar pravilo komunista glasi , nadviči ih dok ne shvate šta si ,
da si bezmud , impotentan da si , ti si seme  jalovo , nerodno ,
nagraditi treba te zatvorom , da ne seješ mržnju međ Srbima ,
prodajući ljude neljudima , dokazaćeš da si dvorska luda ,
što iz žablje gleda perpektive u kajganu Zapada 
i vatikanska muda , svi će znati za tebe bezmuda ,
znaće da si popušena lula ,  što još može samo da se slika ,
ko da si se najeo bunika , il kakva druga opila te biljka .
Fobiju si dobio od Rusa , ko tri litre da popi ricinusa .
Odreko i Boga i oca , od Srbina stvorio taoca .
Možda zato sanak si usnio , ispred šator u njemu Gavrilo .
I guzice pune praziluka , moliš Boga da ruka je bezruka ,
čija majka crni džemper plete , izdajnike kad rađa proklete?
 Ako li ti izmakne stolica ti znaš dobro da te zatvor čeka ,
tu i tamo neka narikača za dolare rado što leleka .
Po Srbima ne pljuj Milo više , inače loše ti se piše 
i mnoge zlatne krune u prašini završiše .
Čudan Milo sanak sniva sve Gavrilo do Gavrila ,
il su neki beduini skrili se pod šatorima .
Da ne budi ljutu zmiju na njih šalje policiju 
i na narod taj sinji kukavac pendrek vadi i baca suzavac .
Kad se digne kuka i motika , pašće vlada zna on za taj jadac .
Daš mu palac hoće celu šaku i na svojoj glavi petokraku .
Na Kosovo pružio je šapu da pokloni ga svom šiptarskom bratu ,
a uz kletvu oteto- prokleto , nek se nada skorom sunovratu .
 
Slavica Jovanović novinar i književnik 
 
 Provokativno - satirična pesma 
 
Ne prodaje  Srpstvo se zbog groša, ko što Milo prodade Njegoša !
Precrtanim imenom Njegoša , Srpska zemlja osta bez pasoša .
Samo čovek što je loš , ne zna ko je Njegoš . 
Pravoslavni ljudi dobri vole kad ih Njegoš vodi .
Dva loša ubiše Miloša , a uz pomoć zapadnjačkih  ološa 
, po stoti  put ubijaju Njegoša .
Po koji ološ i po koji klošar , rasturač zemlje i ratni dobošar .
E, te sinje , kukavice  odrekle se ćirilice .
Crni Milo ,  dal ti se usnilo il Gavrilo il vladika Danilo ,
kad bi biro , koga bi izbiro ,
da te snove pohodi usnilom ?!
Reci Milo , što te zovu Dilo , svom narodu šta si odlučio .
Da se Njegoš prevrće u grobu , šta sve čine srpskome narodu ,
Kraj Lovćena  Njegoševog odra ,  vatikanska da se vodi borba ,
tu  popovi će ići goluguzi , da se vidi koga Zapad  guzi 
i ko im je vazda na usluzi .
 
I ko ljubi katance i lance , pored žena kad grle muškarce.
da se vide satanine  sluge , sve sinovi i unuci  UDBE .
Pravi Srbin ne ume da puzi, a ti kad već hoćeš se naguzi .
Da ti kletva ruku ne  sasuši  idi puši al duvan  prosuši .
Zapadnjaci što vam nisu loši , ubili su i dete na noši .
Rotšildove dolare ko troši , pre životne  impulse potroši .
Pravoslavlje nama nek je  je večno, a satanistima pokoj duši .
Zaigralo od raspopa kolo , vatikansko dupe sevnu golo !
 
 Slavica Jovanović novinar i književnik 
 

 Guslarska zakletva Crnogoraca 

Ej Srbijo veliko ti hvala što ti imaš  za izvoz budala!  Svaki Srbin
meni u glas kliče , uhapsi me brate Načelniče! Što da gudim po svom
Durmitoru,  razvrstavam ovce po zatvoru . Pa nek vide šta sve guslar
lenji ,  gudi guslar Srbi lakoverni . A ako i jesmo bili  braća, nisu
nam kese sestre, ostavićemo vas bez gaća . Zapad dobro plaća ! U Crnoj
Gori Srbin na funkciji to  traženje je igle  u plastu sena,  ej Srbijo
bićeš   razgrabljena.  Mi  nemamo obraz  ni stida sa lica , guslarska
je pesma vama zloslutnica a Zapadu trulom vazda doušnica ! Eto sad da
znate za rasulo krivca svaki guslar  čoče, je pica sa sto lica .

Predstavljam za Srbe pravu noćnu moru, gledam ih ko ovce u zatvorskom
toru  i guslam za lovu.  Bolje i u Srbiji da gudim , neg uz ovce  da na
Durmitoru poludim. Braćo moja, moje pleme lenjo, Srbiju ćemo mi da
razjeb... Svi u napad dolarima plaća Zapad. Načelniče, čoče, svu su
pod kontrolom , u Srbiji u uniformi bolje , nego kozji sir pod
Durmitorom. Zavladasmo Srbijom bez i jednog metka , neka živi nerad
guslarska zakletva! Tako je to bilo još  od davnog pretka .  U Nikšiću
samo čuvali bi koze , u Srbiji ne skidamo se sa televizije roze .  Što
po onom kamenju da zalud čobanišem, kad u Srbiji mogu i da generališem.
Sebe precenjujte Srbe podcenjujte , tako vam gusala i lista duvana ,
Srbija je naše pleme lenjo, na žitima svojim izdržavala. A dok oni
shvate da smo im na grbaci,  ti samo gudi i na leđa joj naskači .
Odani smo  samo Dedeićkoj braći . Kakav crni Njegoš  i kakvi bakrači .
U Srbiji krtica to se baš  isplati , dok se Srbin doseti , robom će se
zvati . Al ga nije pametnog baš  rodila mati . Šapćite na uvo i Švabi
i Ciji  i samom Obami , samo budite uvek na funkciji.  Nek po belom
svetu  ribaju klozete, uz gusle ću veličajući sebe odhraniti dete .
Nama nek su braca NATO bombarderi, uz njih ćemo biti ratni profiteri .
Izvlačim iz rukava i poslednjeg keca , uz gusle zvane nerad, nek mi
rastu deca . Braćo Durmitorska složni ćemo biti i naivnu Srbiju lako
porobiti , ko ne posluša lako pendrečiti , sa njima se možemo uvek
šegačiti . Živeti od šverca tako mi Papaje, a šta misle Srbi zabole me
jaje . Svud smo se poređali  ko ptica rugalica, najbolji je zanat
guslar i krtica. Uvek šapni onom ko ti više plati,  Srbija se može sto
puta prodati . Ali nikom nemojte zakletvu odati , jer bi glupi Srbi
nas mogli pročitati ,  do Nikšića sve krtice proterati ! I guslaj  ko
narikača , sve uvek za novac  , u Srbiji da se pita Crnogorac , kakav
Užičanin ili Ravnogorac ! Nek nam živi maršal Milo duvankesa , nek se
duvan iz lula otresa . Nek nam žive guslarska ta plemena lenja ,
Božovići , Milovići,  Jeknići , Mesarovići , Brajovići , Bebić-
Popovići, Šarići  i druga pokoljenja .  Povezani svi smo ko vagoni  voza
 i svi smo Udbaši ko za vreme Broza , od Zapada plaćeni da Srbinu se
moral sroza .  I u to ime ja zatežem strune , nek žive Crnogorci a
Srbin nek umre ! Takvo smo mi lenjo dedeićko pleme , kauboji pravi ,
šerifovsko seme .

Ej , Srbijo veliko ti hvala , što ti imaš za izvoz budala . Dok
mozgovi se tvoji odlivaju guslari u tebi uživaju , veličaju petokraku
zvezdu i Danicu  tu staricu  u guslarskom gnezdu . Svi se zbijte u
redove čvrste i prikrijte svoje duge prste ! Vešto krijte , bez imalo
vike da hoćemo leba bez motike !

 Slavica Jovanović novinar i književnik v



  • Izvor
  • Slavica Jovanović


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....

Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...


Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....

Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA