Početna stranica > Novosti

Keri: Mi nikada ne bismo ugrozili nezavisno Kosovo

Keri: Mi nikada ne bismo ugrozili nezavisno Kosovo
03.12.2015. god.


Američki državni sekretar Džon Keri je, nakon jednosatnog razgovora sa predstavnicima vlasti u Prištini i predstavnikom Srba na tamošnjem aerodromu, pohvalio ono što je do sada urađeno na hapšenju terorista, ali je dodao da na tome treba još više raditi, kao i da će formiranje Specijalnog suda za ratne zločine OVK dovesti do stabilizacije odnosa.

Keri je rekao da treba naći zajednički jezik u politici i da je dijalog rešenje za sve probleme.

„Rasprava je uvek dobra u demokratiji, a posebno u Skupštini, uz uzajamno poštovanje. Nema mesta za suzavac“, rekao je Keri i istakao da će formiranje Specijalnog suda dovesti do stabilizacije odnosa.

On je na zajedničkoj konferenciji za novinare tražio od političkih lidera u Prištini da se bore protiv korupcije, ali i da učine više da spreče mlade ljude da postanu džihadisti i da se priključe borbama u Iraku i Siriji.

„Vašington će blisko sarađivati sa Kosovom kako bi se pozabavio opasnošću od nasilnog ekstremizma, finansiranja terorizma i povratka boraca iz Sirije“, obećao je Keri.

On je pohvalio do sada učinjene napore na hapšenju terorista, ali je dodao da na tome treba još više raditi.

Izvinivši se zbog kratkog boravka u Prištini, Keri je rekao:

„Moja poseta je ovako kratka jer odmah idem u Beograd, gde ću razgovarati i o Briselskom sporazumu“, rekao je Keri i dodao da je sa takozvanim premijerom Isom Mustafom, njegovim zamenikom Hašimom Tačijem i predstavnikom Srba Branimirom Stojanovićem razgovarao o ekonomiji i mogućnostima.

Po njegovom mišljenju, potpisivanje SSP-a predstavlja „veliki korak u pravcu integracije Kosova, koji ima podršku SAD i predsednika Baraka Obame“.

„Mi nikada ne bismo ugrozili nezavisno Kosovo“, dodao je Keri, a preneli su prištinski mediji.

Mustafa je rekao da će „uprkos delovanju opozicije protiv sporazuma sa Srbijom o formiranju Zajednice srbskih opština, Priština ipak nastaviti dijalog“.

Kosovo je, kazao je, okrenuto prijateljstvu sa SAD i oseća „odgovornost prema dobrim odnosima sa tom zemljom“, objavio je portal „Koha“.

Mustafa je dodao da „Kosovare posle potpisivanja SSP-a očekuje liberalizacija viznog režima“.



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....

Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...


Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....

Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA