Početna stranica > Novosti

Rusija povećala prodaju naoružanja za 50 odsto

Rusija povećala prodaju naoružanja za 50 odsto
14.12.2015. god.


Ruski vojni kompleks je u 2014. godini povećao proizvodnju za skoro 50 odsto, saopštili su analitičari Stokholmskog međunarodnog instituta za istraživanje problema u svetu.

Ruska vojna industrija u 2014. godini povećala je prodaju oružja, došli su do zaključka analitičari Stokholmskog međunarodnog instituta za istraživanje problema u svetu SIPRI u godišnjem izveštaju.

Podatke izveštaja, čija zvanična objava se očekuje sutra, navodi nemački list Handelsblat u članku „Rusko naoružanje — bestseleri“, pozivajući se na agenciju DPA.

Na spisku 100 najvećih vojnih koncerna u svetu 2014. godine koji su sastavili eksperti SIPRI, predstavljeno je 11 kompanija iz Rusije — tri više nego godinu dana ranije.

Obim prodaje ruske vojne industrije tokom 2014. godine porastao je za 48 odsto i iznosi 10,2 odsto svetskog tržišta.

„Ruske kompanije su se našle u punom rastu izvoza i nacionalnih rashoda za odbranu“, prokomentarisao je saradnik instituta Simon Vezeman.


U celini, prema podacima analitičara, obim trgovačkih poslova, koje su zaključile stotine vodećih vojnih kompanija u 2014. godini smanjen je za jedan i po odsto, do nivoa 401 milijarde dolara. Koncerni SAD, Kanade i zapadne Evrope smanjili su prodaju, dok se u drugim regionima sveta taj pokazatelj povećao. Analitičari SIPRI navode da se, zbog nedostatka podataka, na spisku nisu našle kineske kompanije.

Na čelu spiska stotinu kompanija-isporučilaca naoružanja u 2014. godine našle su se američke kompanije „Lokid Martin“ (obim prodaje 37,5 milijardi dolara) i „Boing“ (28,3 milijarde dolara), na trećem mestu je britanski koncern EADS (14,5 milijarde dolara).



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

U noćnim napadima pogođeni su i objekti za proizvodnju i skladištenje oružja, navodi Ministarstvo odbrane....


Ukrajinski lider izjavio je za Fox News da povratak ruskog poluostrva trenutno nije prioritet...

Teheran je optužio ukrajinskog lidera da pokušava da uvuče Evropu u rat sa Rusijom...


Oni koji žele da naoružavaju Ukrajinu i unište Rusiju sada su u manjini, izjavio je Leonid Slucki....

Predsednik je pohvalio ulogu trupa DNR Koreje u proterivanju kijevskih snaga iz Kurske oblasti 2025. godine...


Poljski spor sa Ukrajinom otkriva dublji raskol oblikovan istorijom, zamorom od izbeglica i rastućim nezadovoljstvom javnosti...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA