Početna stranica > Novosti

Opozicija Crne Gore: Ukinućemo sankcije Rusiji

02.02.2016. god.


Opozicija Crne Gore će u slučaju da dođe na vlast ukinuti sankcije Rusiji, izjavio je jedan od lidera crnogorske opozicione koalicije Demokratski front, lider partije Nova srbska demokratija Andrija Mandić.

On je naveo da Demokratski front predstavlja „tradicionalnu opoziciju koja želi da sačuva i dodatno učvrsti odnose koje su razvijali naši očevi“.

Mandić je podsetio da opozicija Crne Gore već nekoliko meseci protestuje protiv vlade zemlje i da njihov stav podržavaju desetine hiljada građana.

„Tokom razgovora s nama oni govore da su dve najsramnije odluke rukovodstva Crne Gore priznavanje lažne države Kosovo i uvođenje sankcija protiv bratske Rusije“, rekao je crnogorski političar na sastanku s predsednikom Državne dume Rusije Sergejom Nariškinom u Moskvi.

Prema njegovim rečima, Crna Gora je „u mnogo čemu dužnik Rusije: pre 300 godina ona ne bi bila ni stvorena niti bi preživela period Osmanske imperije da nije imala tako pouzdanog i moćnog zaštitnika“.

„Kao buduća vlast Crne Gore prvo što ćemo učiniti biće da ukinemo sankcije Rusiji. Buduća vlast Crne Gore će graditi najbolje odnose s Rusijom“, naglasio je Mandić.

On je savez NATO-a i Crne Gore, koja je prošlog decembra dobila zvaničan poziv da se priključi Alijansi, nazvao „zločinačkim“.

„Politika aktuelne vlade Crne Gore jeste da nas izbace iz civilizacijskog kruga koji je zajednički s Rusijom i da nas premeste u druge krugove, u vojne interese nekih stranih sila koje su nam potpuno tuđe“, rekao je crnogorski političar.

Prema njegovim rečima, građani zemlje ne teže Severnoatlantskoj alijansi i ne žele da kvare odnose s Moskvom.

Mandić je uveren da „kada bi sutra bio objavljen referendum o uvođenju sankcija Rusiji, dve trećine učesnika referenduma bi bilo protiv takve odluke“.

Priključivanje Crne Gore antiruskim sankcijama nanosi ozbiljnu štetu odnosima s Rusijom praktično u svim sferama, rekao je Nariškin.

Na sastanku s delegacijom crnogorskog demokratskog bloka, Nariškin je izjavio da su rusko-crnogorski odnosi u ovom trenutku veoma složeni, ali da se to nije dogodilo na inicijativu Rusije.

„Duboko smo razočarani time što se Crna Gora priključila takozvanim antiruskim sankcijama“, naglasio je Nariškin.



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....

Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...


Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....

Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA