Veliki protest protiv NATO-a u centru Beograda
Veliki protest građana održan je danas ispred zgrade Predsedništva Srbije na Andrićevom vencu u Beogradu zbog potvrđivanja Sporazuma Srbije i NATO-a o saradnji u oblasti logističke podrške. Skup su organizovali predstavnici Srbskog sabora Zavetnici.
SRBIJA JE DANAS POČELA DA SE BUDI! OVO JE POČETAK, IDEMO DO SLOBODE I POBEDE !
— Moja malenkost (@Mojamalenkost8) February 20, 2016
USTANAK ! #Zavetnici pic.twitter.com/GcnDwbnFod
Oni su zatražili raspisivanje referenduma o tom zakonu, kao i o približavanju Srbije NATO-u do 27. marta.
Učesnici protesta nosili su zastave Srbije, fotografije Vladimira Putina, kao i transparente protiv NATO-a, uzvikivali su „Kosovo je Srbija“ i pevali patriotske pesme.
Srbski sabor Zavetnici, saopštio je da je skupu prisustvovalo 15.000 građana iz čitave Srbije.
Posle godina ćutanja - ustala je Srbija! Više od 15000 ljudi :) #Zavetnici pic.twitter.com/qI5K7C21AH
— Teodora (@TeaSingiDingi) February 20, 2016
Portparolka Zavetnika Milica Đurđević otvorila je skup rečima da je Zakon o saradnji sa NATO-om čin veleizdaje i potpisivanje okupacije. Ona je najavila da je veliki skup u centru Beograda početak otpora okupaciji i da će Zavetnici u ponedeljak predati Ustavnom sudu zahtev za preispitivanje ustavnosti spornog Zakona, stoji u saopštenju.
Anti-NATO skup!
— Moja malenkost (@Mojamalenkost8) February 20, 2016
Beograd danas!
Puno srce! #Zavetnici
Bravo Zavetnici vi snaga Srbije! pic.twitter.com/YXSWbxRJyS
Presednik Zavetnika Stefan Stamenkovski najavio je proteste i skupove i u drugim gradovima.
„Tražimo referendum o saradnji sa NATO-om, i ukoliko on ne bude raspisan za 27. mart, okupićemo se u višestruko većem broju na ulicama. Pokrenut je nezaustavljiv talas promena koje više niko ne može da zaustavi!“, istakao je on.
Skup, koji je prošao bez incidenata, obezbeđivala je policija, a saobraćaj je zbog protestne šetnje koja je usledila od predsedništva i vlade Srbije do ambasade Rusije bio usporen.
Na skupu ispred zgrade Vlade Srbije rečeno je da je zakon o saradnji sa NATO-om donet mimo volje naroda i protivno Ustavu Srbije, jer se, kako tvrde, predaje infrastruktura i dopušta NATO trupama da „krstare našom teritorijom“.
Šetnja je završena ispred ambasade Rusije, gde je predato pismo u kome se navodi da zakon kojim se potvrđuje sporazum sa NATO-om „nije donet u ime naroda“.
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...
Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....
Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...
Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....
Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...
Ostale novosti iz rubrike »














