Početna stranica > Novosti

“Telekom“ u ovom trenutku ne treba dalje da se privatizuje

“Telekom“ u ovom trenutku ne treba dalje da se privatizuje
30.10.2010. god.

Beograd - Predsednik Jedinstvenog sindikata “Telekom Srbija“ Slavoljub Kandić kaže da da većinski paket akcija u tom preduzeću treba da ostane u vlasništvu države.

Prema njegovim rečima, sindikati smatraju da “Telekom“ u ovom trenutku ne treba dalje da se privatizuje.

Kandić je, na konferenciji za novinare Jedinstvenog sindikata “Telekoma Srbija“ i Sindikata “Telekom Srbija“, rekao da u trenutku svetske krize ne treba prodavati ovo preduzeće zato što je cena “Telekoma“, procenjena na 2,4 milijarde evra, izuzetno mala.

On je rekao da nije dobar trenutak da se najuspešnija firma u Srbiji, koja posluje sa najboljim rezultatima, da u ruke nekom drugom.

Prema njegovim rečima, privatizacijom ovog preduzeća korisnici neće dobiti kvalitetnije usluge, cene usluga će biti veće nego sada, poskupeće pretplata, mnogi podizvođači “Telekoma“ biće u neizvesnosti, kao i zaposleni.

Predsednik Sindikata “Telekom Srbija“ Miroslav Joksimović rekao je da nije tačno da će cene usluga biti jeftinije zbog konkurencije i naveo da se pred prodaju ovog preduzeća očekuje još jedno poskupljenje usluga.

"’Telekom’ se prodaje jer ne može narodu da se kaže da ’Telekom’ od svog nastanka nije javno preduzeće, nego je akcionarsko društvo i ima konkurenciju u onom delu gde ima zaradu, a to je mobilna telefonija i Internet", istakao je Joksimović.

On je ocenio da je prodaja “Telekoma“ pogrešan potez, navodeći da će davanja državi biti manja, jer oni pored toga što "pune dve trećine dividendi" finansiraju kulturne, sportske aktivnosti, svake godine daju velike donacije PIO fondu, van onoga što su obavezni da daju.

Prema njegovim rečima, “Telekom“ je obezbedio i isplatu po 5.000 dinara penzionerima.

Joksimović je najavio da pripremaju socijalni program za zaposlene u ovom preduzeću, ali je istakao da nisu za prodaju Telekoma, već da žele da imaju "rezervni plan".

Predsednik Konfederacije Slobodnih sindikata Srbije Ivica Cvetanović rekao je da su oni protiv neargumentovane najave prodaje 51 odsto akcija “Telekoma“.

"Ova prodaja je aktivirana zbog praznog budžeta Republike Srbije, zbog toga što idu izbori 2012. godine i potrebno je da se napravi možda neki kilometar autoputa ili neki most da bi mogao mandat ove Vlade da se produži 2012. godine", ocenio je Cvetanović.



  • Izvor
  • B92


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....

Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...


Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....

Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA