Početna stranica > Novosti

Neredi u Barseloni poslije osvajanja Lige šampiona

Neredi u Barseloni poslije osvajanja Lige šampiona
29.05.2011. god.
Najmanje 18 ljudi prebačeno je u bolnice sa različim povredama kada su ulične proslave u Barseloni povodom pobjede istoimenog fudbalskog kluba u finalu Lige šampiona u Londonu postale nasilne, javili su lokalni mediji.

Policija je saopštila da je više od 80 ljudi uhapšeno nakon što je gomila počela da gađa policiju bocama, petardama i drugim predmetima, kao i da uništava klupe u parkovima i autobuske stanice.

Neredi su izbili nekoliko sati nakon što je Barselona pobijedila Mančester junajted rezultatom 3:1 na stadionu Vembli u Engleskoj, a među povrijeđenima je i jedan policajac.

Odmah nakon utakmice oko 50 000 ljudi izašlo je na ulice Barselone da proslavi pobjedu.

Na fotografaijama agencije AP vide se policajci u civilu, koji nose majice sa znakom kluba Barselona i hapse izazivače nereda.

Više od 100 ljudi je povrijeđeno, ali većina nije morala da ide u bolnicu i na licu mjesta sanirane su im modrice i posjekotine.

List "La vos de Galisija" objavio je danas da je 17-godišnja djevojka izgubila život nesretnim slučajem kada se okliznula i pala u šaht iza fontane dok je proslavljala pobjedu tima u sjeverozapadnom gradu Santa Komba.

Navijači su sipali šampon u fontanu kako bi stvorili mjehuriće koji su prikrili otvor u kome se nalazila pumpa za fontanu.

Svjetski mediji veličaju igru Katalonaca, a posebno Lionela Mesija, nakon što je Barselona juče potpuno nadigrala Mančester Junajted i osvojila četvrtu titulu šampiona Evrope.

Engleski mediji nisu "oplakivali" Mančester Junajted jer su vidjeli ono što i cijeli svijet, da je Barselona bila apsolutno dominantna.

"Skaj sport" u tekstu pod naslovom "Bez odgovora na Barselonu" ističe da Ser Aleks Ferguson nije uspio da pronađe rješenje za nevjerovatne Katalonce i posebno kritikuje njegovu lijevu stranu odbrane gdje je veoma loš bio Patris Evra.

"Bi-Bi-Si" prenosi izjavu Fergusona da je Barselona najbolji tim protiv kojeg je ikad igrao.

"Nemam šta da zamjerim mojim momcima. Imali smo uspješnu sezonu, ali više nismo mogli jer u fudbalu ponekad jednostavno naletite na nekog koje bolji", rekao je Ferguson.





Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....

Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...


Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....

Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...



Ostale novosti iz rubrike »