POČELO OBILJEŽAVANJE DANA REPUBLIKE SRPSKE
"Poginuli borci i njihove porodice najveći su stradalnici za RS i svi su dužni da se barem na ovakve datume podsjete njihovog doprinosa i uloge. Društvo mora da pomogne njihovim porodicama da im se na taj način pokušamo odužiti što je moguće više", rekao je predsjednik Dodik.
Predsjednik Vlade RS Aleksandar Džombić rekao je da se nikada ne smiju zaboraviti oni koji su položili svoje živote u temelje RS.
Predsjednik BORS-a Pantelija Ćurguz rekao je da je 20 godina Srpske najznačajniji datum u novijoj istoriji srbskog naroda na ovim prostorima i prilika da se čestita onima koji su dali doprinos u odbrani i jačanju Republike Srpske.
Vijence na spomenik palim borcima položili su i srbski član predsjedništva BiH, Nebojša Radmanović, predsjedavajući Savjeta ministara Nikola Špirić, predsjednik NSRS Igor Radojičić i delegacija BORS-a.
Vijenci poginulim borcima su položeni i na Trgu palih boraca NOR-a, Spomen-kosturnici na Gradskom groblju, kao i na spomen-obilježju Dvanaest banjalučkih beba.
BORS: SRPSKA DA UVAŽAVA ONE KOJI SU DALI ŽIVOT ZA NJU
Predsjednik BORS-a Pantelija Ćurguz izrazio je očekivanje da će u vremenu koje dolazi biti poboljšan položaj boračke populacije i da će Srbska uvažavati i cijeniti one koji su sebe dali za njenu odbranu, jer borci to od nje očekuju. Ćurguz je nakon prijema kod predsjednika RS rekao da borci u teškom vremenu kakvo je današnje ne mogu reći da su zadovoljni onim što imaju na raspolaganju i što Republika može da im da, ali da žive u uvjerenju da će vrijeme koje dolazi biti bolje.
U vezi s procesuiranjem vojnog i političkog rukovodstva Srpske za ratne zločine u Hagu, Ćurguz je rekao da RS mnogo kasni za drugom stranom koja je izgradila strategiju da na temelju te činjenice ruši Srpsku, zbog čega je potrebna određena sistemska aktivnost koja bi takve aktivnosti druge strane razobličila i tražila da relevantni faktori utvrđivanjem istine stvaraju pretpostavke za zajednički život na ovim prostorima.
VASIĆ: PODIGNUT NIVO PROFESIONALNOSTI
Policija Republike Srpske u proteklih 20 godina prošla je velika iskušenja što je rezultiralo podizanjem nivoa njene profesionalnosti, izjavio je direktor Policije Srpske Gojko Vasić. Nakon prijema za predstavnike MUP-a kod predsjednika RS, Vasić je rekao da je u prethodnom periodu policija morala da raščisti sa ratnim zločinima i profiterstvom, nakon čega se ozbiljnije od bilo koga u regionu dotakla organizovanog kriminala, što se vidi i po broju istraga u odnosu na broj stanovnika.
Prema Vasićevim riječima, policiji RS najviše nedostaju materijalno-tehnička sredstva, s obzirom na to da ima dobre rezultate i dobre razvojne programe.
MODRIČA- ODATA POŠTA MILANU JELIĆU
Povodom 20 godina od nastanka RS, delegacija Srpske danas je na gradskom groblju u Modriči, polaganjem vijenaca i prisluživanjem svijeća odala poštu nekadašnjem predsjedniku RS Milanu Jeliću. U ime delegacije Vlade vijenac su položili ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Miroslav Milovanović, ministar trgovine i turizma Gorana Zlatković i generalni sekretar Vlade RS Vlado Blagojević. U prisustvu porodice, prijatelja i sugrađana Milana Jelića, vijence su položili i savjetnik predsjednika Srpske Miladin Dragičević, te načelnik opštine Modriča Mladen Krekić.
"Milan Jelić ugradio je dio sebe u Srpsku i naša je obaveza i potreba da dođemo na njegov grob i jednostavno kažemo: `Hvala ti što si davao sebe i ugradio dio sebe u Republiku Srpsku`. Svjesni smo koliko je Jelić volio Srpsku i sa ovog mjesta mu poručujemo da je Republika Srbska stabilan i nezaobilazan faktor i trajna kategorija i obećavamo da će takva i ostati", naglasio je Dragičević.
ZADATAK VLADE - STABILNIJA SRPSKA ZA SVE GRAĐANE
Vlada RS ima zadatak da stvori uslove da Srbska, nakon 20 godina od svog nastanka, bude stabilnija i bolja za sve svoje građane, izjavio je potpredsjednik Vlade Anton Kasipović. Nakon prijema za predstavnike Vlade kod predsjednika Srpske Milorada Dodika, Kasipović je rekao da je Vlada potpuno stabilna uz punu podršku skupštinske većine, a dokaz da je ona na pravom putu je sinergija između predsjednika Republike i predsjednika Vlade.
MAJKIĆ: 20 GODINA SRPSKE - PERIOD MUKOTRPNOG ULAGANJA
Poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Dušanka Majkić izjavila je da je 20 godina postojanja RS period mukotrpnog ulaganja u njene temelje i da sada treba paziti da ih "pogrešan kamen ne poljulja". Nakon prijema predstavnika Srpske u zajedničkim organima BiH kod predsjednika Dodika, ona je rekla da su predstavnici Srpske u institucijama BiH svjesni da im vrijeme koje dolazi nije naklonjeno kao što to izgleda.
Prijemu kod predsjednika RS prisustvovali su srbski član Predsjedništva BiH Nebojša Radmanović, predsjedavajući Savjeta ministara Nikola Špirić, te poslanici u Predstavničkom domu i Domu naroda parlamenta BiH.
S.V.
- Izvor
- RTRS
- Povezane teme
- Republika Srpska
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...
Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....
Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...
Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....
Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...
Ostale novosti iz rubrike »















