
Otvoreno pismo Patrijarhu Irineju
Njegova Svetost Patrijarh Irinej
Otvoreno pismo Patrijarhu Irineju
Beč, 14. jul 2012. godine.
Vaša Svetosti,
Preblago je reći da sam zaprepašćenjem pročitao Vašu nedavnu izjavu da rimskom papi u Srbiji „niko ne bi mogao garantovati bezbednost, jer ovde živi mnogo izbeglica“, ali je blizu pameti da ste vi, Svetosti, ovakvim ishitrenim prejudiciranjem hteli da sakrijete krucijalni problem, a on je u činjenici da se veliki deo Arhijerejskog Sabora SPC ne slaže da rimski papa poseti Srbiju pre nego klekne u Jasenovcu, Jadovnu, Klini i ostalim brojnim stratištima na kojima je nedužne kosti ostavilo preko milion Srba, poklanih ustaškim srbosjekom po blagoslovu Adolfa Hitlera u čijim jedinicima je revnosno služio gospodin Racinger, sadašnji rimski papa Benedikt XVI, kao član Hitler-jugenda od 1941. godine, zatim kao pripadnik nemačke protivvazdušne odbrane koja je od savezničkih aviona štitila nemački BMV do 1943. godine, posle čega je poslat u Mađarsku gde je bio istaknuti pripadnik Hitlerove antitenkovske divizije do novembra 1944. godine, zbog čega je kasnije bio u Savezničkom logoru za hitlerovske ratne zarobljenike.
Ostavimo li po strani da ovakvoj osobi ovakva biografija ni malo nije smetala da postane rimski papa u ovakvoj EU koja nije ništa drugo do vaskrsla zver Četvrtog Rajha, jer ovakva Eu nikako nije civilizacijska evropeizacija Nemačke nego najprimitivnija germanizacija Evrope na temeljima dobro poznate prošlosti koja sada nije vaskrsnula topovskim cevima Trećeg Rajha nego finansijskim i ekonomskim svilenim gajtanima Četvrtog Rajha, nikako ne možemo da ostavimo po strani da se Vi, u svojstvu srbskog Patrijarha, zdušno iznad svake bezdušnosti, trudite da takvu kreaturu i zločinca dovedete u Srbiju.
Još manje možemo da ostavimo po strani činjenicu da Vi zanemarujete reči Svetoga Save koji je na krunisanju u Žiči rekao „Srbi, narod moj je Hristov a ne papin!“, jer pozivati ovakvog rimskog papu sada da poseti poniženu i silovanu Srbiju, zaista prevazilazi svaku meru podnošljivosti.
Kao što napisah, Vi neslaganje u Arhijerejskom Saboru da SPC pozove ovakvog rimskog papu da poseti Srbiju bez prethodnog javnog papskog izvinje- nja zbog fašističko-nacističko-katoličkih zločina nad Srbima u XX veku, želite da prebacite na nedužna leđa srbskih izbeglica koje je neoustaški režim od 1991. godine ostavio bez igde ičega, a Vi, ovakvom Vašom ishitre- nom izjavom, kao da hoćete da te iste izbeglice ostavite bez dostojanstva, jer Vi ste Vašom izjavom da rimskom papi u Srbiji „niko ne bi mogao garantovati bezbednost, jer ovde živi mnogo izbeglica“, praktično sve izbeglice okarak- terisali kao potencijalne teroriste! O tempora! O mores! Čudno da ovakva Vaša nesmotrena izjava, na zadovoljstvo Kaptola, dolazi posle Vaše nedavne posete Zagrebu na Ivanjdan ove godine kada je deo rashrišćanjenin Srba i dalje slavio 7. jul kao dan ustanka koji je 1941. godine bio u funkciji nametanja građanskog rata u Srbiji, za razliku od Pavelićeve Hrvatske čiji je program bio i ostao „trećinu Srba pobiti, trećinu pokrstiti i trećinu prtoretai“!
Svetosti, da li ste Vi uopšte svesni šta su sve proizvele Vaše reči „niko ne bi mogao garantovati bezbednost, jer ovde živi mnogo izbeglica“, reči koje su lišene svakog smirenja i svakog pomirenja? Optužiti srpske izbeglice i unapred ih proglasiti potencijalnim teroristima, zaista predstavlja najgore ruganje pameti. Srpske izbeglice nije označio kao potencijalne teroriste, koji bi ugrozili papinu bezbednost u Srbiji, nijedan katolički fratar, kardinal, nijedan ilsamski muftija, ajatolah, već je to umesto svih njih uradio javno vrli srbski Patrijarh, Vi koji sedite na tronu Svetoga Save!
Ovde neću ulaziti u činjenicu kako ste i na koji način ustoličeni a tronu Svetoga Save, ali ću Vas podsetiti da sam još 12. januara 2010. godine, pod mojim punim imenom i prezimenom obelodanio da ćete Vi biti novi srbski Patrijarh - videti link: http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=48&t=8407
a sedam dana kasnije, tačnije rečeno, 19. Januara 2010. Godine preko antisrbskog „Blica“ javno sam ponudio opkladu da će novi Patrijarh biti Irinej, vladika niški!
(Videti link: http://www.blic.rs/forum/index.php?topic=5607.0 )
Tu sam, da Vas podsetim, kao „pažljivi posmatrač“ doslovno napisao: „Poslednji pravi srbski patrijarh je bio dr Gavrilo Dožić. Posle njega Titova Udba je dovela Vikentija (Prodanova) i kad ovaj nije posle 8 godina ispunio očekivanja otrovan je 1958. godine i tada je na predlog Dobrice Ćosića u saradnji sa ondašnjom Verskom komisijom preko Udbe izabran 1958. godine biviš ljotićevac (inače Ćosićev zavičajac!) German (Đorić). Još za života Germanovog Miloševićev režim je izabrao do tada povučenog Pavla koji je bio idealan kao zaklon da mnogi obavljaju prljave stvari. Sada posle Pavlove smrti na čelo SPC dolazi onaj Irinej niški zbog približavanja sa Rimom koje predstoji 2013. godine. Ko će da sa kladi sa mnom?“
Daleko od toga da sam bio vidovit, ali je činjenica da sam, kao čovek koji je ravno 30 godina branio SPC od komunista na vrhuncu njihove komunističke moći, i te kako informisan, čak do te mere da mi ništa ne promiče, pa ne treba da čudi moja samouverenost što sam tada javno napisao znatno pre Vašeg izbora za Patrijarha da „Obavezno treba proveriti sve koverte prilikom izvlačenja žreba. Da slučajno ne piše u prvoj koverti: Pukovnik; u drugoj - Pukovnik i u trećoj - Pukovnik.Pa kad lepo kockom dobijemo patrijarha onda ćemo lepo na kockarski način da biramo predsednika države, ministre i tako dalje. Kad je bal nek je maskenbal!“
Naravno, niko nije smeo da se kladi sa čovekom koji nikada za poslednjih 40 godina nije omanuo u proceni o događanjima u crkvi i državi, sa čovekom koji je uvek dizao glas na vreme, ali ipak nije završio ni u čijem loncu poput petlova koji preranu kukuriknu!
Dakle zanemarimo sve oko Vašeg izbora, zanemarimo Vaše ranije nesmotre- ne izjave koje su iritirale neke druge verske konfesije, ali zaista ne možemo da zanemarimo činjenicu da ste Vi sopstveni narod, i to još onaj najojađeniji, onaj izbeglički, označili kao potencijalne teroriste.
Javno se izvinite srbskom narodu i trudite se da ubuduće uvek imate na umu narodnu izreku „Ispeci, pa reci!“, kako se Vi ne bi pekli na vatri vlastitih kontradikcija!
Svako dobro od Gospoda Boga, dovoljno mudrosti i razboritosti iskreno Vam želim!
Petar Milatović Ostroški, književnik, Beč
www.milatovic.info
PS:
Svetosti, pored Vas evo i ja pozivam Papu da poseti srpsku zemlju!
Poziv Papi da poseti serbsku zemlju Izaslaniče Boga,
ti koji si Bogu
dodelio podstanarski status
na Trgu Svetoga Petra,
s pravom vlasnika
da podstanara uvek može,
kad god mu se prohte,
da istera na ulicu,
imaš veliku želju
koju tužni Serbi
nikako da ti ispune:
Nikako da te pozovu
na serbsku zemlju,
a ti si, ionako,
pokorio više
od pola sveta.
Hteli bi da te pozovu
i ne bi u isto vreme
neki tužni Serbi
koji ti ljube ruku,
onu koja je precizno
u Minhenu obarala
savezničke avione,
a ostalim Serbima,
oponašajući tvoje jezuite,
govore kako bi najradije
ugrizli tvoju ruku.
Od takvih Serba
Papo ti nemaš koristi,
nego samo veću štetu
od dece Svetoga Save.
Vlasniče Boga,
Bogom te kumim,
nemoj da čekaš
da te takvi
žalosni Serbi pozovu,
nego uvaži poziv
jednog od sinova
Svetoga Save
i odmah dođi
na serbsku zemlju!
Ali prvo naruči za tebe
specijalni papohidroplan,
pa lepo doletiš,
i kad se spuštiš
na serbsku zemlju,
Božija ti je volja
da izabereš:
Jasenovac ili Jadovno,
svejedno, gde god tvoja noga,
važnija danas od Boga,
bude kročila
obavezno, kao i svuda,
lepo da klekneš,
i tek onda
da se ljudski uspraviš,
pa će svuda moći
po toj serbskoj zemlji
da te vozi
Papohidroplan,
napravljen po nacrtu
jedinog hrvatskog patenta
zvanog Srbosjek,
pa sa tom najmodernijom,
politički korektnom
katoličkom spravom,
komotno ćeš moći
da jezdiš i brodiš
po širokim
i dubokim rekama
od srpske krvi
koju prosuše
razni Alojziji Stepinci
i ostali tvoji sveci!
Vidiš li Papo,
vlasniče Boga,
da je najveće
moguće savršenstvo
samo najobičnija
savršena jednostavnost?
U Beču, najnesrbskijem gradu na svetu posle Vatikana,
na Veliki Petak, 13. aprila 2012.
Petar Milatović Ostroški
www.milatovic.info
https://srboslov.wordpress.com/2012/04/13/%d0%bf%d0%be%d0%b7%d0%b8%d0%b2-%d0%bf%d0%b0%d0%bf%d0%b8/#more-860
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...
Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....
Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...
Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....
Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...
Ostale novosti iz rubrike »














