Početna stranica > Novosti
Centralna tribina SNSD-a na Trgu Krajine

Gavranović i Banjaluka će slaviti 7. oktobra!!!!!!!!!!!!

Gavranović i Banjaluka će slaviti 7. oktobra!!!!!!!!!!!!
05.10.2012. god.

 - Odgovorni ljudi izvršavaju preuzete obaveze, i ovdje večeras želim da kažem da mi imamo odgovornost, da ne želimo da vladamo, nego da radimo i gradimo sa svojim narodom. Banjaluka za četiri godine mora da izgleda još bolje, još ljepše, da se zaposle ljudi, da se izgrade nove škole, vrtići, mostovi.... Zato izađite na izbore 7. oktobra i slavićemo iste noći veliku pobjedu.

 
Rekao je ovo večeras na centralnom skupu SNSD-a na Trgu Krajine u Banjaluci kandidat za gradonačelnika Slobodan Gavranović.
 
Gavranović se zahvalio svima koji su došli na Trg Krajine da podrže SNSD, a kojih je prema procjenama bilo oko 15.000.
 
Hvala vam što ste večeras ovdje u ovolikom broju. Ovo je najljepši grad u regionu, ovo moj grad, grad koji najviše volim i koji želim da gradim zajedno sa vama. Tokom kampanje razgovarao sam sa velikim brojem vas, u Parku Petar Kočić i drugdje, sa trgovacima, zanatlijama, ugostiteljima, profesorima, kulturnim i javnim radnicima i svi oni su uz nas. Večeras je na ulicama Banjaluke 200 taksista koji nam na svoj način daju podršku, rekao je Gavranović.
 
On je rekao da će odmah nakon izbora početi da gradi najljepši trg u regionu u centru Banjaluke.
 
- Veliki trg koji će biti na lokaciji od hrama Hrista Spasitelja do Banskog dvora, Palate predsjednika pa sve do ulice Vase Pelagića. Promijenićemo plan i tamo se neće graditi ništa, nego ćemo izgraditi najljepši trg koji ćemo ostaviti našoj djeci da imaju gdje da organizuju ovakve skupove na ljepšem mjestu nego gdje smo se okupili večeras, rekao je Gavranović.
 
Gavranović je pozvao sve sve Banjalučane da izađu na izbore 7. oktobra i svoj glas daju SNSD-u.
 
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je da je SNSD u Banjaluku, kojom se ponosi čitava Republika Srbska, uložio u poslednjih šest godina 500 miliona maraka, gradeći zgradu Vlade RS, autoput, vodovode, puteve, i mnogo toga drugog.
 
U teškom i presudnom vremenu preuzeli smo Republiku Srpsku, a to nije bilo ni jednostavno ni lako, jer je 2006. godine Srbska bila u potpunom kolapsu bez ideje i bez jasnog puta kojim treba da ide. Postao sam premijer te 2006. godine, kada je trebalo braniti RS, njenu policiju i sve njene institucije, a da Srbska ne bi postala prošlost morali smo da uložimo maksimalan napor. Nismo imali ništa, ekonomija je bila razorena, nismo imali ni vojsku, jer je Čavić prodao, ali imali smo jedinstvo i Vaš glas koji je bio jači od bilo kojeg oružja. Bili smo jaki i ovdje i u Briselu, a posebno u Sarajevu, jer nismo htjeli da odustanemo od prava da živimo na način koji smo izabrali, rekao je Dodik.
 
Podsjetio je da je od 2001. do 2006. godine, dok su premijeri RS bili Mladen Ivanić, Pero Bukejlović i Dragan Mikerević, a predsjednici Republike Dragan Čavić i Mirko Šarović, Srbska izgubila 53 nadležnosti, a da smo dobili 83 institucije na nivou BiH mimo Ustava i mimo naših prava.
 
- Naša politika je ozbiljna, promišljena, efikasna, brza i sposobna. Nikada nismo oklijevali da odlučno branimo pravo na naš život, na našu Republiku Srpsku. Od svih stvari koje smo uradili, najviše sam ponosan na to što smo zajedno vratili dostojanstvo srbskom narodu i RS. To je ono što je obilježilo naše vrijeme i to vrijeme niko ne može da izbriše. Nikakvom galamom i nikakvim podmetanjem, rekao je Dodik.
 
On je istakao da je Srbska dovoljno široka da u njoj žive svi koji žele.
 
Mi nikoga ne mrzimo. Naša politika je bila da se izborimo da se naš stav uvažava. Republika Srbska je naš život. I tako će biti dok sa ja sa vama, a vi samnom, istakao je Dodik pozdravljen ovacijama Banjalučana. Tribini je prisustvovalo najviše rukovodstvo SNSD-a, kao i kandidati SNSD-a za načelnike i gradonačelnike iz 63 opštine Republike Srpske.
 
Prije početka skupa, kroz centar Banjaluke prošla je kolona sa oko 200 vozila banjalučkih taksista, koji su na ovaj način pružili podršku Slobodanu Gavranoviću i SNSD-u.
 
Skup je završen vatrometom i koncertom Marinka Rokvića.


  • Izvor
  • Pres služba kandidata SNSD-a za gradonačelnika Banjaluke


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...


Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....

Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...


Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....

Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...



Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA