Hag - Srbski had
U Srbiji neverica. Čitam mnoge komentare u elektronskim medijima iz časa u čas. Oglašavaju se svi od Predsednika Srbije, Premijera, ministara, tužioca za ratne zločine do običnih građana.
Svi osuđuju ovakvu presudu kao”skandaloznu “”nečuvenu “ i sl. Svi iznenađeni.
Ovakva presuda se mogla očekivati. Samo malo podrobnijom analizom cilja osnivanja ove političko-pravne institucije, njenog statuta, načina rada, finansiranja, izbora sudija i posebno analizom izrečenih presuda, mogao se pretpostaviti ovakav ishod. Pa vi kao da ste zaboravili presude Seferu Haliloviću, Naseru Oriću i prvu presudu Ramusu Haradinaju.
- Kao prvo mora se imati u vidu da ova dva generala nisu Srbi, što im je već u startu olakšavajuća okolnost,
- Kao drugo žrtve njihovih zločina su iskljucivo Srbi, što je druga olakšavajuća okolnost sa posebnom težinom,
- Kao treće Hrvatska je rimkatolička zemlja, miljenica Vatikana, što je itekako važno a oslobođeni generali su bili na rukoljubu kod Pape, što je uvek značilo potpunu amnestiju za zločine,
-Posebnu težinu i snagu ima činjenica da su oslobođeni generali uz sebe listom imali hrvatski narod i hrvatsku državu koja ih ni u jednom trenutku nije ostavila na cedilu. To je ozbiljna država, a ne neka kvazi država Srbija, ustvari vazalna tvorevina koja uvek ispunjava želje Haga, tj. MKTJ I njegovog stvarnog osnivača i gazde-SAD.
No,bilo bi pogresno pridavati neki značaj Gotovini i Markaću sa stanovišta Haškog tribunala. Oni su za Hag bili samo statistika, procenat kojim je trebalo pokazati da taj ad hok tribunal “sud pravde “i da sudi jednako Hrvatima, Muslimanima, Šiptarima, a ne samo Srbima.
Zbog toga je i prvostepena presuda od 18 I 24.godina, trebalo je da ubedi i one “neverne Tome “u hašku pravdu.
Poseban značaj ova presuda ima za Hrvatsku, koja je pred vratima EU. Njom se ona amnestira za “Bljesak “ i “Oluju “. Ovo je čak i mnogo gore nego da nije bilo suđenja, jer se sada stavlja tačka na hrvatske zločine. Njih nema. To je konstatovao “najviši “međunarodni sud na svetu.
Verovatno nas uskoro očekuje još jedan šamar iz Haga pošto se krajem meseca izriće presuda Ramusu Haradinaju, zlikovcu iz Metohije. Nemojte da neko opet bude iznenađen.
A što bi trebalo učiniti! U prvom redu treba potpuno promeniti odnos prema tom sudu, iskazati neslaganje sa presudom, prekinuti dalju jednostranu saradnju sa Hagom i uputiti pismenu predstavku UN.
Svakom čoveku prosečnih intelektualnih sposobnosti je jasno da iza ove presude stoje EU, Vatikan i SAD, pa je dalje srljanje ka EU, ravno samoubistvu srbskog naroda.
Treba iskazati daleko veću brigu i saradnju sa pravnim timovima, institucijama u Rusiji, Kini i drugim prijateljskim zemljama kako bi se pomoglo osuđenima i optuženima da kazne izvršavaju u Srbiji i da se u UN založe za gašenje ove nakazne institucije.
Pogledajte gde nam se nalaze školstvo,zdravstvo, odbrana, sudstvo, državne institucije. Pogledajte gde se nalazi i u kakvom je stanju naša svetosavska crkva.
Jedinu i poslednju šansu za Srbiju vidim u potpunom približavanju i strateškom parnerstvu sa Rusijom i odustajanju od sulude parole “EU nema alternative“
Haški sud je sjajno analizirao dr Šeselj u svojoj knjizi “Haški globalistički obrazac totalitarnog pravosuđa“. Bilo bi dobro radi razumevanja pročitati intervju “Pečatu “akademika Milorada Ekmečića pod naslovom “Mi smo za Ameriku narod koji u sebi nosi opasan virus “.
- Izvor
- General Delić
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...
Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....
Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...
Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....
Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...
Ostale novosti iz rubrike »















