
PODRŠKA ADVOKATU NENADU VUKASOVIĆU
Osuđujem napad na uglednog beogradskog advokata Nenada
Vukasovića, koga su maskirani napadači, podmuklo, kukavički i
zločinački napali, prebili i sipali mu kiselinu u oči, sa ciljem da ga
zaplaše, ućutkaju ili još crnje- ubiju !

Jasno je ko dan, ovim je bačena rukavica u lice i policiji i
pravosudnim organima. Vreme je da iz ove ćutaonice, konačno neko
progovori i da raskrinka, krvoloke, dželate, kolovođe vrzinog kola
kriminala, bezdusnike i neljude. U vreme kad vrebaju giljotine i
glavoseče i kad je glava na panju, kad nevidljivim egzekutorima najviše
odgovaraju bezglasni i bezglavi, a najviše mrtva usta koja ne
govore, u vreme kad je reč istine na samrti...Treba li da zauvek
zaćute oni koji previše znaju i koji razotkrivivaju upadače
reč....Neko ih mora zaustaviti, upreti kažiprstom, skinuti im maske,
naterati ih da progovore, dok se ne otvori Pandorina kutija, ili još
gore crna kutija našeg pada.
Napad na golorukog advokata sa ciljem da se obogalji i oslepi,
za svaku je osudu, posebno u vreme kad se ožilio kriminal i pustio
duboko korenje ne samo u kriminalnim svetu, nego i u svim društvenim
strukturama, čast izuzecima i kad vladari ulice nadjačaju i vladare
sudnice i sve postojeće zakone. A svako ko blagosilja zlo, upućuje
jasnu poruku da mu je cilj da se dovede u pitanje stabilnost zemlje a
građani budu zastrašeni, ogorčeni, nesigurni i bez zaštite.

Danas je na žrtveniku nasilnika bio Nenad Vukasović, a sutra će
biti neko od nas. Ujedanje za jezik ne pomaže. Treba podići i glas i
buru. Ogrlatiti. Uvaženi advokat Nenad Vukasović je uvek bio
nepotkupljiv, požrtvovan, nesalomiv, nepopustljiv, usuđivao se da
govori ono što niko nije i to je verovatno nekom zasmetalo. Na
suđenjima pravio iskorake, govorio bez ustručavanja, tražio
oslobađajuće presude, kao što bi učinio svaki branitelj na njegovom
mestu, nikad ničiji rukoljub, ni klimoglavac.
Godinama poznajem Nenada Vukasovića i mogu da potvrdim da je
čovek za poštovanje, uvek otvoren za saradnju sa novinarima i mogu da
kažem iz ličnog iskustva da mi nikad ni jedan zatraženi intervju nije
odbio, da je govorio bez dlake na jeziku, da su mu obraz čast i
ugled na prvom mestu. I pored mnogobrojnih obaveza rado se odazivao
zajedno sa Veljkom Guberinom legendom srpske advokature, na književne
večeri koje sam organizovala, kako ja tako i moje kolege i uvek je na
tim skupovima bio rado viđen i drag gost.
Tokom 2006. godine kao novinar, dobijala sam telefonske pretnje
smrću i tada su reagovavale ne samo moje kolege novinari, Udruženje
novinara Srbije i Medijska organizacija jugoistočne Evrope (SEEMO) sa
sedištem u Beču, već među prvima su mi podršku pružili i advokati
Veljko Guberina i Nenad Vukasović i drugi kojima sam takođe zahvalna i
to se ne može zaboraviti.
Ali, sipati nekom kiselinu u oči, što je može se reći slučaj bez
presedana i ne daj Bože, nikad više nikom da se desi ni u najgorem
košmaru. Ukoliko istraživači ne otkriju maskirane napadače, ne
potrude se iz petnih žila, samo će im dati signal i osokoliti
nasilnike da postanu još gori, a građani ove zemlje biće zaplašeni, u
tunelu bez kraja i tonuće u živo blato nesigurnosti.
Zbog ovog slučaja i mnogih od ranije nerešenih, neko treba da
udari šakom o što i oštrim glasom, naoštrenim ko belegijom da saseče
kriminal i kaže :- E, sad je dosta! Stop - nasilju! Pod " hitno " !
A to bi upravo trebalo da uradi ministar policije, insistirajući na
poštovanju reda i zakona u ovoj zemlji. Ako branitelja napadaju, ljude
koji samo savesno rade svoj posao za koji su se školovali, a šta da
očekuju obični smrtnici !? Ovo je zadatak za nadležne institucije,
državne i pravosudne organe, jer im ne vredi ni zlatnom olovkom da
pišu ako ne ostavljaju nikakav trag i ne vide se rezultati. Nikom iz
nadležnih službi neće pasti ni kruna sa glave, ni venac od lovorovog
lista, ako zaustave "nedodirljive", razotkriju, raskrinkaju,
obnarodiju, otkriju krivce i u svojim redovima, čast izuzecima,
očiste kukolj od žita. Nedopustivo je da narod živi u strahu.
Ne stajem ni u čiju odbranu, ali ko zna koliko nevinih leži u
zatvoru, dok su kriminalci na slobodi i žare i pale u svim
društvenim strukturama.. Danas kad nam kriminalci dišu za vratom, a i
mnogi počinioci teških krivičnih dela nisu nikada otkriveni, kad se
pljuje u lice Pravdi i zabada prst u oko istini, nesme niko da se
pogrbi, zaćuti, drži jezik za zubima. Neko ih mora zaustaviti i
preseći Gordijev čvor. Ne živimo u vreme smilja i bosilja, anđela nad
anđelima i bezgresnika živimo u vreme surove realnosti, u vreme
mitarenja ptica rugalica, presvučenih u novo perje. Nije ljudski da
građani žive u strahu, policija mora da zaštiti život svakog
građanina ove zemlje. Dosta je doušnika, nasilnika, uhoda prošlosti,
dojavljivača, montiranih procesa, prisluškivača podmičenih u svim
društenim strukturama, ( opet čast izuzecima) i ćorave pravde.
Ohrabruje podatak da će u znak protesta zbog napada na kolegu
Vukasovića Advokatska komora Srbije obustaviti rad na 24 časa, 12.
juna. 2012. a da će im se pridružiti i kolege iz Republike Srpske i
Federacije BiH .
Nenadu Vukasoviću želim brz oporavak, a istražnim organima da
što pre krivce otkriju i kazne.
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Zapad se priprema za rat punog obima do 2030. godine, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Gruško...
Američki predsednik je, kako se navodi, pozvao izraelskog premijera da ne pokreće ponovo rat punih razmera sa Iranom....
Biro Skupštine država članica Međunarodnog krivičnog suda (MKS) suspendovao je tužioca Karima Kana, koji je optužen za seksualno uznemiravanje, navodi se u saopštenju za javnost organizacije. Kan je svojevremeno...
Izjava američkog sekretara za rat usledila je u trenutku kada se Brisel priprema da sprovede najambicioznije migracione reforme u poslednjih nekoliko godina....
Na redovnom brifingu vanredno održanom 4. juna pod krovom Sanktpeterburškog međunarodnog ekonomskog foruma, i koji je u najvećem delu bio posvećen terorističkom zločinu kijevske hunte u Starobeljsku, Marija Zaharova...
Ostale novosti iz rubrike »















