Početna stranica > Novosti

Odbojkašice izgubile od Kube

Odbojkašice izgubile od Kube
20.08.2008. god.

Ženska odbojkaška reprezentacija izgubila je u četvrtfinalnom meču od Kube rezultatom 3:0, po setovima 26:24, 25:19, 26:24, čime se oprostila od Olimpijskih igara u Pekingu.

Utakmica je odigrana u Gradskoj dvorani, pred 12.500 gledalaca, a sudili su Al Nama (Katar) i Kim Kun (Severna Koreja).

SRBIJA: Nikolić, Brakočević, Đerisilo, Krsmanović, Molnar, Vesović, Ognjenović, Čitaković, Simanić, Malagurski, Veljković i Ćebić.

KUBA: Ruiz, Santos, Kariljo, Ramirez, Ortiz, Sančez, Erera, Mesa, Kalderon, Karsases, Silie i Baros.

Najbolje odbojkašice Srbije završile su učešće na Olimpijskom turniru u Pekingu posle najbolje partije.

Ostaje žal što izabranice Zorana Terzića nisu igrale na sličan način u prethodnim utakmicama, jer bi tako izbegle jednog od glavnih favorita na turniru, selekciju Kube.

Rezultat prvog i trećeg seta najbolja je ilustracija izjednačenosti kvaliteta dve reprezentacije. Sreća je, na žalost, bila na strani Kubanki koje su još jednom demonstrirale vrhunsku igru.

Možda bi epilog bio drugačiji da je krajem trećeg seta bilo više mentalne stabilnosti u redovima našeg tima.

Iako su Kubanke imale prednost od starta, "plave" su u samoj završnici preokrenule rezultat i povele sa 23:21. Selektor Kube uzeo je tajm aut, posle kojeg su kola našeg tima krenula nizbrdo.

Kubanke su "vezale" tri poena i povele sa 24:23. Izjednačenje na 24:24 bilo je poslednji trzaj Terzićevih izabranica posle čega su usledila još dva poena kubanske reprezentacije i njihovo veliko slavlje.

Naše reprezentativke su pružile svoj maksimum, međutim pokazalo se za jedan sat i dvadeset minuta, koliko je meč trajao, da su Kubanke ipak prejake.


"Na osnovu svega viđenog na olimpijskom odbojkaškom turniru u Pekingu reprezentacija Srbije nije zaslužila da se plasira u polufinale", ocenio je selektor plavih Zoran Terzić nakon poraza u četvrtfinalnom meču protiv Kube i eliminacije našeg tima sa Igara.

"Odigrali smo danas najbolju utakmicu na turniru, međutim tokom prve faze takmičenja nismo igrali kako smo zamislili da treba. Igra nam nije bila na očekivanom i željenom nivou i, najprostije rečeno, nismo ni zaslužili polufinale", izjavio je Terzić.

Uz čestitke Kubankama na današnjoj, ali i svim dosadašnjim utakmicama na olimpijskom turniru, naš selektor je naglasio da ne bi bilo pošteno da posle serije slabih izdanja iz jedne ovako važne utakmice izađemo kao pobednici nad protivnikom koji je ceo turnir odigrao na veoma visokom nivou.

Kapiten Vesna Čitaković dodala je da su sve igračice u timu protiv Kube pružile maksimum.

"Borile smo se, dale sve od sebe, ali smo i napravile nekoliko glupih grešaka. Sve u svemu, drago mi je što smo bile deo Olimijskih igara", poručila je iskusna reprezentativka.


 Libero Suzana Ćebić tvrdi da su plave danas još jednom dokazale da znaju da igraju odbojku i da je meč mogao da se razreši i u korist Srbije.

"Ostaje žal za propuštenom šansom da se nađemo u polufinalu, ali šta je tu je. S obzirom na našu igru u poslednja tri meča, treba da nas raduje sve što smo pokazale protiv Kubanki", ocenila je Ćebićeva.

Stefana Veljković, koja je na poziciji srednjeg blokera uspevala da se suprotstavi trostrukim olimpijskim šampionakama, dodala je da je odigrala najbolje što je mogla, kao i sve igračice u timu, ali da to nije bilo dovoljno za prolaz u elitno društvo, dok je Jovana Brakočević Igre nazvala velikim iskustvom.

"Ovo je najveće takmičenje, na njemu učestvuju sve zemlje i bore se za najprestižnije zlato. Sada znamo da moramo da igramo mnogo ozbiljnije ukoliko nešto želimo da postignemo u ovako jakoj konkurenciji. Znamo gde smo grešile i to više sebi ne smemo da dozvolimo ne samo na Olimpijskim igrama već na bilo kom takmičenju", tvrdi Brakočević.

Prema zapažanju primača Jelene Nikolić, na putu ka realizaciji planova vezanih za debitantski nastup na Igrama naša selekcija je svaki meč trebalo da odigra kao četrvrtfinalni.

"Kubanke su jedan od favorita za medalju. Igrale smo ravnopravno sa njima i nemam za čim da žalim, barem u ovom meču. Što se celog turnira tiče, očito da je ovo bio naš maksimum u ovom trenutku", zaključila je Nikolićeva.

Ekipa Srbije takmičenje po grupama završila je na četvrtom mestu sa dve pobede i tri poraza.

Kubanke će se u polufinalnoj utakmici sastati sa ekipom koja izađe kao pobednik iz duela Sjedinjene Američke Države - Italija, dok se u ostalim četvrtfinalnim parovima sastaju Japan i Brazil, i Kina i Rusija.



  • Povezane teme


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Živimo u vremenu kada automobil odavno više nije samo sredstvo za prevoz, već i sastavni deo svakodnevnog životnog stila. Zbog toga je održavanje automobila jednako važno kao i održavanje...


 Kada se govori o osiguranju automobila, većina vozača odmah pomisli na obavezno osiguranje od autoodgovornosti. Međutim, ono pokriva samo štetu pričinjenu trećim licima, dok šteta na sopstvenom vozilu ostaje...

Iskoristite poslednji talas lepih i toplih dana kako biste sredili garažu za zimu koja nam polako kuca na vrata. Unapređivanje i pospremanje garaže može pomoći da zaštitite vaše alate,...


Verovatno na svom pametnom telefonu čitate ovo. Po prvi put u 2016.godini pretraga pametnih telefona je nadmašila pretragu na desktopu. I vozila na benzin i električna vozila će doživeti...

Gradovi u Srbiji, Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Valjevo kao i mnogi drugi, već godinama imaju problem sa parkiranjem. Naći slobodno mesto za park...


Putovanja po letnjim vrućinama mogu da budu veoma naporna i neprijatna. Većina ljudi obožava toplo vreme i voli da putuje leti, ali sve ima svoje granice. Ako temperature postanu...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA