Propaganda NATO-a se nastavlja
U Sarajevu je održana trodnevna konferencija na temu "NATO i jugoistočna Evropa: BiH, Srbija i Hrvatska" u organizaciji Atlantske inicijative i Ambasade SAD, sa koje je poručeno da je jedan od glavnih ciljeva SAD ulazak BiH u NATO.
Na ovoj konferenciji je izražena čak i "zabrinutost" zbog dešavanja na Krimu, odnosno pripajanja Krima Ruskoj Federaciji i dešavanja u Ukrajini. Iz američke ambasade čak izjavljuju da je njima glavni prioritet ulazak BiH u NATO, a sve pod plaštom tobože bezbednosti ovog regiona. Takođe političari iz Sarajeva govore o tome kako je ulazak u NATO glavno spoljno-političko pitanje.
Predstavnik ambasade SAD Ana Radivilova je istakla sledeće:
- Zašto NATO? Zato što integracija prema NATO-u će doneti sigurnost, stabilnost i ekonomski razvoj koji trebaju ovoj državi.
Gospođa Radivilova je verovatno zaboravila posledice NATO "ekonomskog razvoja" na ovim prostorima u vidu materijalne štete od nekoliko stotina milijardi njihovih dolara razaranja u SR Jugoslaviji i "sigurnosti" u vidu nekoliko hiljada mrtvih, kao i iste te posledice i u Republici Srbskoj.
Srbija ne želi u NATO. Naravno zbog izvršene agresije na nju, mada postoje političke struje i NVO koje to zagovaraju. Naravno ni Republika Srbska ne želi u NATO. Takođe zbog agresije na nju, ali naravno opet postoje pojedine političke strukture, NVO i mediji koji podržavaju NATO savez i deluju u tom pravcu, kako bi eventualno preko medijske kampanje privolili narod, a sve zbog novca koji dobijaju za taj posao.
Na sve ove činjenice, direktor pronatovskog Centra za Evroatlanske studije iz Beograda Jelena Milić kaže sledeće:
- Na žalost mogli ste čuti sve druge moguće razloge ovog sveta zašto je NATO to učinio (bombardovanje SR Jugoslavije), osim po meni onog glavnog, a to je bila nemogućnost da se na drugi način spreče zlodela koja je Miloševićev režim činio od 1998. do 1999. godine na Kosovu. - opravdava Milićeva agresiju na SR Jugoslaviju.
Jelena je verovatno zaboravila kako su joj bombarovali zemlju i hiljade njenih mrtvih sunarodnika, jer prljavi zapadni novac lako "radi zaborav".
Zbog ovakvih NVO u Rusiji je donesen zakon za one koje deluju politički i finansiraju se iz inostranstva, da se moraju nazivati "strani agent" i da moraju podnositi finansijske izveštaje, a u suprotnom im prete novčane i zatvorske kazne.
Takođe je žalosno to što se NATO na ovoj konferenciji predstavio kao odbranbena organizacija koja nema nikakvu ofanzivnu filozofiju, a navodi se i to da je članstvo u ovom savezu tobože najveća moguća investicija u bezbednost države.
Moglo bi se reći, "investirajte" u okupaciju, osiromašeni uranijum i sve "blagodeti" ovog vojnog saveza.
Takođe zabrinjavaju i nedavne izjave Visokog prestavnika Valentina Incka, a čija je jedina dužnost i obaveza da nadgleda sprovođenje i implementaciju civilnih aspekata Dejstonskog mirovnog sporazuma, a sa druge strane poziva na ulazak u NATO, kao i to, da tom putu nema alternative.
Sve ove pojačane inicijative i propagande o pristupanju NATO-u od strane Zapada su pokrenute nakon dešavanja na Krimu.
Nešto ranije Republika Srbska se je izjasnila kako podržava referendum na Krimu kao legitimno pravo naroda na samoopredelenje. Kako se prožima i pitanje referenduma o samostalnosti Republike Srpske, oglasili su se i iz američke ambasade, te je saopšteno da nema govora o bilo kakvom referendumu jer to ne dozvoljava Dejtonski mirovni ugovor.
Mogli bi podsetiti gospodu iz američke ambasade da u Dejtonskom mirovnom ugovoru ne piše ništa o samoopredelenju ili referendumu za samostalnost Republike Srpske, a ako ćemo po pravu, što nije zabranjeno, dozvoljeno je.
Naravno, "zaboravili" su ti kauboji kada su podržali secesiju bivše BiH, a sa kojom je počeo rat, a naravno "zaboravili" su i Kosovo bez referenduma, zaboravili su i Rezoluciju UN-a 1244 i još dosta toga. Demokratija, nema šta.
Predstavnika iz akademske zajednice Republike Srpske na ovom skupu nije bilo.
Vanja Savićević,
https://serbian.ruvr.ru/2014_04_06/Propaganda-NATO-a-se-nastavlja-7917/
- Izvor
- Glas Rusije/ vostok.rs
- Povezane teme
- RepublikaSrpska
- Bosna
- SAD
- NATO
- geopolitika
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Živimo u vremenu kada automobil odavno više nije samo sredstvo za prevoz, već i sastavni deo svakodnevnog životnog stila. Zbog toga je održavanje automobila jednako važno kao i održavanje...
Kada se govori o osiguranju automobila, većina vozača odmah pomisli na obavezno osiguranje od autoodgovornosti. Međutim, ono pokriva samo štetu pričinjenu trećim licima, dok šteta na sopstvenom vozilu ostaje...
Iskoristite poslednji talas lepih i toplih dana kako biste sredili garažu za zimu koja nam polako kuca na vrata. Unapređivanje i pospremanje garaže može pomoći da zaštitite vaše alate,...
Verovatno na svom pametnom telefonu čitate ovo. Po prvi put u 2016.godini pretraga pametnih telefona je nadmašila pretragu na desktopu. I vozila na benzin i električna vozila će doživeti...
Gradovi u Srbiji, Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Valjevo kao i mnogi drugi, već godinama imaju problem sa parkiranjem. Naći slobodno mesto za park...
Putovanja po letnjim vrućinama mogu da budu veoma naporna i neprijatna. Većina ljudi obožava toplo vreme i voli da putuje leti, ali sve ima svoje granice. Ako temperature postanu...
Ostale novosti iz rubrike »















