Goran Đoković: Skupljamo novac za Seriju 500
Pogrešno je reći da je Srbija open opravdao očekivanja. Pogrešno, jer je prvi ATP turnir u našoj zemlji prevazišao očekivanja čak i najvećih optimista, onih koji su po prirodi posla morali da budu optimisti. Jedan od njih je i direktor turnira, Novakov stric, Goran Đoković.
Potvrda da je sve viđeno na Dorćolu u nedelji za nama bilo i „previše” dobro, stigla je od prvog čoveka ATP organiacije, Adama Halfanta.
„Predsednik ATP organizacije Adam Helfant rekao nam je da je naš turnir postavio nove standarde za Seriju 250 . To je odlična stvar, ali može da donese probleme ostalim turnirima, jer smo organizovali nešto što ih je prevazišlo. Helfant je bio oduševljen onime što je video i rekao nam je da imamo uslove da pređemo u Seriju 500, tako da je sada samo pitanje da li ćemo moći da sakupimo dovoljno novca za nagradni fond koji odgovara tom nivou”, rekao je Goran Đoković.
„Nešto ćemo morati da uradimo... Mogu da kažem da ćemo dati sve od sebe da to i uspemo”.
On ne živi u ubeđenju da je turnir protekao bez ijedne mane.
„Trenutno ne mogu da vidim nedostatke, ali kada budemo prikupili više informacija, napravićemo detaljnu analizu i videti da li je nekome nešto smetalo”.
Organizatorima turnira i vlasnicima ATP licence, porodici Đoković odnosno firmi Family Sport, bar prema rečima gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa, teniski kompleks MGM trebalo bi da ostane na raspolaganju i preko godine uz određenu novčanu nadoknadu vlasniku, opštini Stari grad, kako bi drugi turnir, maja 2010. godine bio još bolji.
„Veliku zahvalnost dugujemo Vladi Srbije, gradu Beogradu i opštini Stari grad, koji su nam mnogo pomogli. Pokazali smo da možemo mnogo kada se ujedinimo, a ujedinili smo se oko jedne dobre stvari za našu zemlju, oko tenisa”, pomenuo je Goran Đoković.
„Naslućivali smo tako nešto, ali kako je sve ispalo, moram da kažem da su naša očekivanja prevaziđena. Oduševljeni smo publikom i odazivom ljudi”, dodao je on.
„U početku je ljudima verovatno izgledalo da je tenis samo za džet set, ali su brzo videli da svako može da dođe na turnir i da on pripada celom Beogradu. Tribine su ubrzo bile pune i ATP je to pozdravio, jer im je publika najvažnija. Nije bitno samo da postoji kapacitet na tribinama, već i da one budu pune”, bio je zadovoljan Đoković odzivom Beograđana i atmosferom koju su pravili, naročito na polufinalnim i finalnom duelu.
„Sledeće godine ćemo se još više baviti organizacijom propratnih detalja, jer ćemo imati više vremena, a moguće je da smo ovog puta nešto propustili”, zaključio je on.
Novak: Čast i zadovoljstvo
Do sledeće godine, Novak Đoković će sloviti za šampiona, a najbolji srpski teniser se nada da će tu titulu pored imena držati još dugo.
„Velika je čast i zadovoljstvo biti prvi pobednik Srbija Opena i nadam se da će se to ponoviti i u narednim godinama”, rekao je Novak posle pobede u finalu nad Poljakom Lukašom Kubotom.
„Prolazio sam kroz težak period, jer su me svi videli kao pobednika pre nego što je turnir i počeo. Bio je to i izazov za mene. Sada se osećam lepo, osećam i olakšanje i samo želim da proslavim ovaj trijumf sa porodicom i prijateljima, ali kalendar je surov i već me očekuje put u Madrid”, slegao je ramenima Novak.
On kaže da ga je organizacija turnira jako zanimala i da se stalno raspitivao šta se događa, šta se sprema, mada priznaje da mu porodica nije dozvoljavala da se „mnogo meša”.
„Iako se moja porodica trudila da me isključi organizacionog dela, nisu skroz uspeli u tome, jer sam van terena i ja učestvovao u mnogo stvari. Na kraju, obaveza tenisera je, između ostalog, da se približi navijačima i van terena. Ipak, nisam znao sve detalje ceremonije zatvaranja. Nisam znao za avion, kako će biti intonirana himna i bio sam prijatno iznenađen”.
Za kraj...
„Ponoviću ono što sam rekao odmah na terenu. Ovo nije najveći turnir koji sam osvojio, ali mi najviše znači. Nikad ranije nisam imao priliku da igram ovakve mečeve pred svojim navijačima”.
Premijera je uspela, svaki sledeći turnir može da bude samo bolji!
- Izvor
- MONDO
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Živimo u vremenu kada automobil odavno više nije samo sredstvo za prevoz, već i sastavni deo svakodnevnog životnog stila. Zbog toga je održavanje automobila jednako važno kao i održavanje...
Kada se govori o osiguranju automobila, većina vozača odmah pomisli na obavezno osiguranje od autoodgovornosti. Međutim, ono pokriva samo štetu pričinjenu trećim licima, dok šteta na sopstvenom vozilu ostaje...
Iskoristite poslednji talas lepih i toplih dana kako biste sredili garažu za zimu koja nam polako kuca na vrata. Unapređivanje i pospremanje garaže može pomoći da zaštitite vaše alate,...
Verovatno na svom pametnom telefonu čitate ovo. Po prvi put u 2016.godini pretraga pametnih telefona je nadmašila pretragu na desktopu. I vozila na benzin i električna vozila će doživeti...
Gradovi u Srbiji, Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Valjevo kao i mnogi drugi, već godinama imaju problem sa parkiranjem. Naći slobodno mesto za park...
Putovanja po letnjim vrućinama mogu da budu veoma naporna i neprijatna. Većina ljudi obožava toplo vreme i voli da putuje leti, ali sve ima svoje granice. Ako temperature postanu...
Ostale novosti iz rubrike »
















