Programer Piter Vesterbek predviđa da će preživeti samo PC platforma kao i mobilne platforme.
Na "Southwest Interactive" konferenciji, Vesterbek iz kompanije "Rovio", programerske kuće koja stoji za ultra popularne "Angry Birds" igre je iznio zanimljivo stanovište koje kaže da igračke konzole lagano odumiru. On je takođe naglasio da je primjetan trend u industriji da se više kreiraju neobavezne igre o čemu svijedoči i činjenica da je "Angry Birds" preuzeta više od 10 miliona puta. Govoreći na konferenciji ovaj programer je rekao da je cijena od 40 dolara, koliko košta jedna konzolna igra suviše visoka, ali da su proizvođači konzola još uvijek u poziciji da ucjenjuju igrače visokim cijenama.
Analizirajući razloge rastuće globalne tenzije poslednjih godina, ne može da se ne obrati pažnja na dosledan niz odluka političkih elita zapadnih država koje su dovele do degradacije režima kontrole...
Posle dana „šatl diplomatije“ sa Kijevom, Vašington ide direktno u Moskvu – zaobilazeći EU i proveravajući koliko Zelenski može da se odupre američkom pritisku dok se linija fronta urušava....