OTVORENO PISMO MILORADU JAGODIĆU
I pokoji komentar na forumima. Ne bih da svojim pisanjem utičem na raspoloženje birača. Neka svako bira načelnika kakvog on želi. Isto tako i odbornike.
Ja sam se davno opredijelio za svog načelničkog kandidata. A to nisi ti.
Sa odborničkim kandidatima ide mi mnogo teže. Teško da će ih više od 7-8 dobiti moj „iksić“. A najsrećniji bio bih kad bi zakon dozvoljavao da se glasa za devetnaest odbornika na svim ponuđenim listama. Pa da prošaram po svim političkim partijama. Tek tada bih zaokružio njih svih devetnaest. Možda.
No, pustimo sad to. Nešto drugo natjeralo je mene da ti se ovako obratim. Ti si me natjerao; ti i tvoje ponašanje. Isto kao i ranije. Zato slobodno svoj govor na predizbornoj tribini SNSD-a smatraj akcijom koja je izazvala ovu moju reakciju. I ne lupaj glavu uzaludnim razmišljanjima o kakvim drugim razlozima.
Ja nisam član SDS-a, kao što nisam član nijedne političke partije, te sa te strane „ne puše vjetar“. Ne duvaj u hladno, ne lupaj na otvorena vrata.
JA BEZ POSLA A TI VLAST
Koliko čujem obojica volimo žene. Pa o našoj uzajamnoj ljubavi ne može biti ni govora. Zato ne može biti riječi ni o mržnji. U pitaju je čisti sukob interesa. Mog i tvog interesa. A na štetu mog. I tako već više od deset godina; više od jedne decenije.
S tim da je moj interes legitimniji od tvoga. Hiljadu puta. Milion puta. Sto miliona po sto hiljada puta. Jer ja se borim samo za koru hljeba, za posao u struci; a ti za med kojim ćeš hljeb pomazati; da li ti je bolji bagremov, žiđi je, ili bi livadskog on je zdraviji; ili bi da ližeš samog meda a hljeb da baciš! Bi da budeš direktor, bi da budeš vlasnik pola Rogatice, bi da budeš poslanik, bi da budeš načelnik, bi da budeš... šta, više, Milorade??? A ja za svo to vrijeme zar da budem „zaposlen“ na „Biro(v)u“ za zapošljavanje? Džabe mi fakultetska diploma, džabe naučno zvanje!
I još da mi ti, ko Miki Manojlović Gorici Popović u filmu „Rane“ zavičeš: „ćuti dok te j...m“ a ja da se pokrijem ušima i da ćutim. Malo nikad više će biti tako. Jer predugo bilo jeste.
(I) Dvije hiljade i neke godine bio sam bez posla. Pune četiri godine bezuspješno sam ga tražio. Politika i vlasti su me obesposlili. Isto kao i sada. Samo što je vlast tada bila SDS-ova. A ti u njoj. I u vlasti i u SDS-u.
U potrazi za zaposlenjem obijao sam pragove svih ljudi koje sam poznavao. A mnogo ih poznajem. Po Istočnom Sarajevu, Sarajevu, Bajaluci... danima sam znao spavati u autu. Ujutro odem do kakve kafane u WC, umijem se i osvježim, promijenim veš, dezodarans stavim na netuširana pazuha, pa krenem od vrata do vrata.
Primi me tako, jednog dana, i Mirko Šarović. Bio je tada, ako se ne varam, predsjednik RS. Kad u kabinetu – ti. Nisi se mogao načuditi kako to da sam dobacio do Mirko, pa si odjednom postao vrlo ljubazan prema meni. Mirko i ti nešto ste tada ćućorili. I ti si tada visoko kotirao u SDS-u. Bio si vlast, nije šala. I direktor „Agrokombinata“ čiju si privatizaciju pripremao. A ja sam bio samo neko ko je tražio posao. I nikako nisam mogao da ga nađem. Od te tvoje vlasti. Tadašnje.
Prošla je cijela jedna decenija od tog događaja. Mnogo je vode Rakitnicom proteklo, a mi smo još uvijek na istim tim pozicijama: ja tražim posao a ti ćućoriš sa vlastima. Ovog puta sa Miloradom Dodikom. Opet si ti vlast a ja sam opet nezaposlen.
Dokle ćemo tako, više, Milorade Jagodiću??? Ti da budeš vlast i da me j....š a ja da budem bez posla i da ti ćutim????
Za 45 godina starosti nisam uspio sakupiti ni 10 godina radnog staža, a nikad nisam prestajao da radim!? Na crno, sivo… kako sve ne. Samo nikako na bijelo. Kunem se u hljeb, so, i ikonu Svetog Jovana, zaštitnika moga doma, da nikad još u životu nisam naplatio platu 1.000 KM! I ti imaš obraza još da se čudiš „šta je ovom Zoki“!
LAŽEŠ, MILORADE
Lažeš Milorade, i sebe i druge lažeš, kad kažeš na tribini da ti je neko na najprimitvniji mogući način vrijeđao porodicu. Lažeš kao u onom vicu: „Znaš li kako ćeš prepoznati da političar laže? Čim otvori usta, a pritom izlaze bilo kakvi zvuci napolje – laže!“ Izgleda da si odavno već pogubio „filing za osjećaj“ šta je istina a šta je laž.
Čitam tri puta više od tebe; ma šta tri, trideset i tri, i nikad nigdje nisam pročitao da ti je iko ikada spomenuo porodicu.
Da ne ulazim u ljaganje Tome Puhalca, njegove porodice ili Tome Batinića, nisam im ja portparol. Neka sami reaguju na neistine na njihov račun. Eh, da, kaže se „portparol“ a ne „glasnogovornik“. Ovo drugo je kroatizam. Tebi se to uvrtilo valjda zbog nadimka onog lika što vam je nedavno prešao iz jedne druge partije u SNSD.
Vi moju porodicu jeste vrijeđali. Ti i tvoja kamarila. Stari si ti lopinaš, znaš da je napad najbolja odbrana. Nisi lično, ali tvoji „plaćenici“ jesu. Zna se šta radi general a šta rade vojnici. Ko viče „aport“ i „k nozi“ a ko kevće. I ujeda.
E ti tvoji napujdani psi meni nisu na miru ostavili ni porodicu, ni ženu, ni djecu, ni imanje, rekli ste da sam loš otac, nikakav muž, nula od sina... ma bilesi mi ni krava nije ostavljena na miru.
Pobrojali ste mi imovinu, obračunali prihode, pisali o fakultetu moje kćerke (prosjek ocjena nešto malo ispod 9) iznosima njene školarine... umjesto da vaši novinari zabilježe njene uspjehe na takmičenjima ljepote i modnim pistama po Evropi vi ste mi dijete diskriminisali i do suza je (ne jednom) dovodili samo zato što je moje dijete. Da bih je poštedio osjećaja nepravde i diskriminacije kojima je ovdje bila izložena morao sam je poslati da živi van Rogatice.
A za to vrijeme ti javno lažeš kako je neko uvrijedio tvoju porodicu. Kad, gdje, ko, kako je uvrijedio tvoju porodicu? Kojim riječima?
Istina je sasvim suprotna od tvojih tvrdnji. Ja pišem javno i potpisujem to što napišem. Kao i sad ovo. A ti si se digao iz Pribošijevića, došao si u moje rodno selo, u Ćemanoviće, i raskoračio si se tu da mene ljagaš. Vi profiteri, dezerteri, ratni liferanti, špekulantni i zabušanti se slično kao narkomani prepoznate čim se ugledate. Nađete se. Tako i mene tješi sastav društva koje si tom prilikom iskupljao. Neću ulaziti u to šta si im obećavao pa da oni tebi uzvratno obećaju glasove čak iz Švedske, ali hoću u bljuvotine koje si o meni govorio: došao si u moje selo, ljagao si me, i još se usuđuješ da se žališ kako neko tebe „napada na najprimitivniji mogući način“. Što ne mogu na erende kora, ljudi moji ljudski!
Primitivno je biti vlastoljubiv, srebroljubljiv, nezajažljiv, a boriti se za opstanak i pisati istinu nije i ne može biti primitivno. I nikad neće moći biti.
TVOJA KRAVA UBOLA JE MOJU KRAVU
Evo šta je za svo to vrijeme pisano mojoj porodici i meni. Naravno ovo je samo mali presjek:
„Napalio“je Janković 2-3 budale, vjerovatno od po 18-20 godina, da pljuju do besvjesti, a on trguje za sebe. Nema lopova dok ne ostari. Takozvani "kolumnista" Zoran Janković,koji sa svojim pisanjem sve više liči na ženturinu koja sa konama ispija kafe i gleda šta ko radi,šta je kod koga bolje,šta se njemu sviđa,ko je koga pritisk'o (žali što nije bio on taj koji pritiska),ali on je za te stvari bio nesposoban,kako u mladosti tako i sada kao SDS-ov kolumnista.
Greška SNSD-a je ta što svi ti kadrovi koji su promijenjeni nisu krivično gonjeni (za koje postoje mnogi argumenti) već su ostavljeni da ovako "škevću" i omalovažavaju sve one koji radom hoće nešto bolje za sebe i za druge.
Mislim da će korisnici ovog portala u budućem periodu saznati više detalja o "nadri" kolumnisti i ostalim škevrijama,koji svojim poganstvom blate srpstvo i sve što je srbsko. Sa ljudima poput Zorana Jankovića nema potrebe za predstavljanje,jer njemu i sličnim škevrijama,to je besmisleno.Veliko iznenađenje mi je bilo poređenje dotičnog sa pola SNSD-a,kao on neki borac,a nakon godinu dana provedenih u rovu,prestravljen je pobjegao pod okrilje Šarovića i SDS-a.Tu su mu dali olovku i rekli:"Piši i veličaj SDS i njegovo članstvo",a dotični je rekao:"Kako,kad nemam školu za to",na šta su mu odgovorili:"To nije tvoj problem,mi ćemo ti to završiti".Silni Zoran Janković,hahahaha.Što se tiče pravopisnih grešaka,ko ih ima,a ko ne,može se reći da dotični ne bi mogao pisati ni za udruženje životinja,ali ipak piše za SDS(strašan frajer).Tvoja malenkost ima sreće što je dolaskom SNSD-a ostala na slobodi,zato se i slažem sa tobom da je SNSD pravio greške. Lijepo prepisano,ali upućeno u pogrešnom pravcu,"pištolj" sa takvom municijom si trebao prisloniti sebi na slijepočnicu.Koristiš riječi pametnih ljudi iskorištavaštavajući njihov pravi smisao za pokriće za svoje škevrijanje,podmetanje,prekrojavanje istine i liječenje svojih kompleksa.I bradu si pustao pokušavajući da pratiš trend "BRADA ZVANJA,BRADA ZNANJA I BRADA.........,e kod tebe je ova treća.Svak je tvorac svog života,pa je vjerovatno i brada rezultat tvog ogavnog pisanja,komentarisanja drugih života,mješajući se u privatni život ljudima koji su uspjeli u životu,svojim bezobraznim rječnikom,samo tebi karakterističan i onima koji te plaćaju da to radiš. Vidi škevrije,vidi mu riječnika,kao da je završio SDS-ov fakultet,riječnik mu sve više dolazi do izražaja,kao i njegova ličnost.Na velikim vrućinama,hoće smrad da se oglasi.
Samo da se napomene da je oko kupovine opreme - ozvučenja za Centar za kulturu "omastio brke" za razliku u cijeni Zoran Janković samozvani "kolumnista“. Zoran Janković (SDS-ov novinar) koji se predstavlja kao socijalni slučaj i poljoprivrednik (stočarstvo), a njegovo imovinsko stanje i ostale generalije izgledaju ovako:-direktor Tursitičke organizacije u Konjicu,-2 stana,-2 poslovna prostora,-kćerka studira na Američkom univerzitetu u Sarajevu gdje je školarina 5.000,00 KM.Dobro mu krave daju mlijeka, vjerovatno je ekstra klase pa mu ovako ide.Poštovani sugrađani, ja sam Morava, krava, u više navrata pominjana na ovom forumu. Moj vlasnik je Zoran Janković koga vjerovatno i lično poznajete ili ste bar čitali njegove članke. Razlog mog obraćanja je teška situacija u kojoj se nalazim. Naime, moj vlasnik ne vodi dovoljno računa o meni,gladna sam,žedna i prljava.
Janković ima zdravstvenih problema psihičke prirode. I zato mu ne treba u stanju u kom se nalazi slati poruke kako je dosadan i slično.Nemojte molim vas, najiskrenije.Ako bi prestao sa pisanjem Jankovićeva bolest bi se pogoršala ,prema mišljenju psihijatra prešla u oblik teške depresije sa neizvjesnim ishodom.Teško ga je pogodila vijest da mu je na jednom portalu uskraćeno objavljivanje tekstova uz obrazloženje urednika da njegove tekstove jedino čita kad ima problema sa zatvorom i da tad oštampa pokoji Jankovićev tekst,ode na WC,čita ,dobije proliv i na kraju sa tekstovima obriše guzicu.“
I VIDJEH TI DO TRI NEČOVJEČSTVA
Godinama pišem novinarske i novinske tekstove, analitične, krcate informacijama koje se ni na jednom drugom mjestu nisu mogle naći; rezonovao sam, zaključivao, anticipirao… nisam li predvidio tvoju kandidaturu za načelnika opštine još dok to nije znalo 90% članova OO SNSD. Hoćeš li ikad otkriti Rogatičanima kako si preveslao Raleta Jovičića da ti budeš kandidat za načelnika na ovim izborima kad si samo prije dvije godine ti jedne izbore izgubio a Rale prije četiri druge dobio?
Evo, sad ću ovdje raskrinkati još jednu golemu laž kojom oblagujete narod Rogatice, ti i tvoji (trenutni) partijski drugovi već četiri godine. Ti na mitingu pričaš kako ste se četiri godine bavili vraćanjem dugova prethodne vlasti; vi bi napravili čuda da, eto žalosti pusta, nije bilo tog (anamo)njihovog deficita! Koliki je bio taj deficit? Ostalo vam je 800 hiljada KM na računu i 1,2 miliona preuzetih obaveza; dakle 400 hiljada KM deficita. Je li ovo istina ili nije?
Četiri godine usta su vam puna duga koji vam je ostavio Tomo Batinić.
Da da postoji ikakvo izvještavanje a ne klasično izlagivanje javnosti iz Rogatice onda bi sa posljednje sjednice SO Rogatica otišla informacija da je, zaključno sa junom, deficit budžeta SO Rogatica 383.559 KM! Tj. približno isti kao onda kad ste vlast i preuzeli, samo četiri godine kasnije. I da još bude žalosnija stvar ovaj deficit si prouzrokovao lično ti, Milorade Jagodiću. Jer si od para koje „Sjemeć“ duguje opštinskom budžetu prebacio samo 10%.
Eto tako je informacija morala glasiti: 1) budžet Rogatice je u deficitu 383.559 KM. 2) veći dio tog deficita nastao je zato što je Š.G. Sjemeć doznačilo samo 10% od sredstava koje duguju budžetu 3)… 4)… 5) donesena je Odluka o podršci natalitetu sa 300 KM po djetetu. Upitaj i nekog drugog (ali pravog, nezavisnog) urednika da li je ovako kako napisah ili nije.
Medijske laži kao obrazac ponašanja političke opcije kojoj (trenutno) pripadaš valjda su i tebe dezorijentisale do te mjere da mijenjaš laž za istinu i istinu za laž.
I kad već spomenuh Toma Batinića pade mi na pamet još jedan događaj koji povezuje tebe, njega i mene. Slučajno sam sjedio sa Batinićem kad je od njega tražena saglasnost da ti budeš imenovan za direktora „Sjemeća“. Dugo se dvoumio. I na kraju je dao zeleno svjetlo. Zahvaljujući njegovom „da“ ti si danas direktor „Sjemeća“. Jesi li mu se ikad revanširao za to? Ne koruptivno, nego ljudski, sličnim gestom? Jesi, kako da nisi, prvom prilikom. Otišao si u stranku na vlasti, u SNSD i Batinića si poslao kući. Ima li u Rogatici sličnog primjera da je ikad ijedan čovjek nakon dugogodišnjeg obavljanja najviših funkcija poslan kući na čekanje? Da za njega nije bilo nikakvog radnog mjesta pune četiri godine?
UPALILI STE MRKLI MEDIJSKI MRAK
Moram ti pisati još o medijima. Svi mediji u RS trenutno su u službi režima; jednog čovjeka i jedne (njegove) partije: Milorada Dodika i SNSD-a. Dnevnici RTRS bilteni su Dodikovih dnevnih i stranačkih aktivnosti, „Glas srpske“ isto je to samo u pisanoj formi, „Nezavisne novine“ isto su s*nje drugo pakovanje. Osim nezavisnih internet medija novinar koji nije na fonu „objektivnog, nezavisnog, režimskog novinarstva“ nigdje ne može objaviti tekst. Istraživačko novinarstvo je potpuno zamrlo, glavni i odgovorni urednici režimskih novina istovremeno su PR-ovci ili propagandisti, šefovi kampanja gradonačelnicima (Banjaluka, Mirjana Kusmuk, glavni i odgovorni urednik „Glasa“ je šef kampanje Slobodanu Gavranoviću) i ostalim SNSD-ovim kandidatima.
Isto tako „uređivana“ je i opštinska stranica „rogatica.rs“ koja je, u posljednjih nekoliko mjeseci pred početak kampanje, objavila na desetine tekstova u kojima se veličaju tvoj „lik i djelo“, i tek jedan tekst o Tomislavu Puhalcu. Kao blijedi pokušaj bacanja prašine u naivne čitalačke oči.
Medijski mrak koji trenutno vlada kod nas ne može se uporediti ni sa čim u Evropi. Albanija nam može poslužiti kao pozitivan primjer slobode medija. Ovo što je kod nas na sceni možda se može porediti jedino sa Sjevernom Korejom i tamošnjim režimom.
I u jednoj takvoj medijskoj atmosferi tebi je, Milorade Jagodiću, zasmetao jedan jedini novinar u Rogatici, pa možda i u cijeloj Sarajevsko-romanijskoj regiji, koji raskrinkava rabote vlastodržaca i otvoreno piše o društvenim devijacijama.
Da vidimo, Milorade, koje sam ja to „laži i neistine objavio“!
Da ste namjestili tender za izgradnju mosta u Plješevici braći Čolović sa Sokoca koji iza sebe imaju milione neplaćenog poreza kroz brojne propale firme; da ste namjestili izgradnju „Anđine vile“ firmi iz Brčkog koju je ponišanio Milorad Dodik; da ste posao održavanja rasvjete oduzeli firmi „Lord“ a dali preduzeću „Galeb“ koje je u vlasništvu porodice vašeg poslanika Siniše Dodika; da ste četiri godine gradili „bazen“ u Rogatici i završetak tempirali baš pred izbore; da si ti probijanje puta do Tatinice tempirao kao dio predizborne kampanje; da „Sjemećovim“ parama nasipaš puteve i gradiš infrastrukturne objekte da bi dobio glasove; da si promijenio ne znam ni ja više koliko stranaka ali da si uvijek u onoj koja je na vlasti; da ti je brenta na Brdinama nezakonito rezala; da diskriminišeš radnike u „Sjemeću“ na osnovu političke pripadnosti; da si primio desetine radnika u „tvoje preduzeće“ samo po osnovu stranačke pripadnosti; da si na isti način primio Milana Markovića i njegovu kćerku jer je on član OO SNSD; ženu Miće Ćorića po prvi put u životu zaposlio si u šestoj deceniji samo zato jer je on član OO SNSD i Kadrovske komisije koja vam je recidiv još iz SKJ, čiji ste mahom članovi bili, i čije je postojanje apsolutno protivzakonito i kažnjivo zakonom, itd. itd. I Milan i Mićo su u izbornom procesu, kandidati za odbornike.
Kad sam vidio da obilaziš crkve i da od Ilindana i Preobraženije pravite crveni SNSD cirkus samo zbog skupljanja glasova, najavio sam mogućnost i da krenete glasove prikupljati po džamijama. Koliko čujem u petak se i to desilo, u Lubardićima.
Šta od ovoga nije istina? Sve ovo istina je kao što je istina da sunce izlazi na istoku a zalazi na zapadu! Samo što si ti cijelog života navikao da te tetoše „objektivni, režimski“ mediji i njihovi novinari, pa ne možeš čudom da se načudiš da neko i smije i umije da piše stvarnu istinu.
I MLAĐA I (B)OLJA
Naravno da se i meni dešava da pogriješim. Izvor mi ne bude pouzdan, ne provjerim dovoljno informaciju koju objavim, podvale mi... ali najveći broj informacija koje sam objavio vezano za tebe i tvoj rad su istina: jesi li promijenio partija više nego Arkan čarapa na glavi; jesi li bio direktora „Agrokombinata“ pa radnike poslao kući a ti kupio akcije, jesi li…
A šta sam ja to o tebi slagao?
Jesam jednom nečiju tuđu djecu, ne navodeći čiju, spomenuo u ružnom kontekstu u odnosima sa SFOR-om, ali to je bilo u žestokoj ljutnji i u mojoj privatnoj korspondenciji koja je kasnije došla u javnost. I kajem se zbog toga što sam uradio. Iako sam istinu napisao.
Djeca su moje najveće blago na svijetu, kao i svakom drugom normalnom čovjeku. Mojem najvećem dušmanu koji mi najcrnje zlo misli da Bog da da su mu djeca živa i zdrava; uspješna, srećna i dugovječna. Svi koji me dobro poznaju potvrdiće da ovo često imam običaj da kažem. Skoro pa mi je uzrečica.
A ja tvoju porodicu, ponavljam po ko zna koji put, nikad i nigdje spomenuo nisam. Tebe jesam. U najgorem mogućem svjetlu. Jer te tako i vidim. O porodici ti nikad ni riječi napisao nisam. Ni izgovorio. Neću ni sada. A ti ih sam pitaj ko me to od njih naziva „plaćenikom“ po Rogatici kad ja plate primio nisam već pune dvije godine. Zbog tebe je primio nisam, zbog partije kojoj sad ti pripadaš i politike koju ti vodiš.
Sve po glavi prevrćem zašto si iskonstruisao da sam ti spominjao porodicu!? Jesam negdje spomenuo Olju (znaš ti dobro koju) kao fatalnu ženu i konkubinu moćnih ljudi ali... prekrsti se, Milorade, ona ti nije porodica! Ili jeste!? Otprilike sam tad napisao da vam ja svijeću držao nisam. A zamalo je ispalo da jesam. Onda na Borikama, kad ste „pri kafi“ ti i još jedan viđeni Rogatičanin tako „usavrljili“ na nju da je prijateljica sa kojom sam sjedio (skupa s vama sam sjedio) rekla „Zoka, hajmo odavde, mile ti majke, ova dvojica ako popiju još po dvije em će zakoračiti na nju pred Gavrilom em će se potući i poubijati oko nje, a znaš da obojica nose pištolje“. Znaš ti dobro pred kojim Gavrilom. Nije Principom. I mi smo otišli. Ne znam šta je dalje bilo. Ostavljam čitaocima na maštu.
I napisao sam da je žestoki bezobrazluk što si tu ženu stavio na odborničku listu, na drugo mjesto. I evo ti sve to sad ponavljam. Da ne misliš da sam šta tada pogriješio, da sam se zarekao. Nije moguće da se niko u SNSD-u više ne sjeća kako joj je bilo omililo da živi u tuđem stanu u toku rata, pa je prilikom pokušaja deložacije bacila bombu i fasovala krivičnu prijavu. Ko je sve to zataškao i kako se uprkos krivičnoj prijavi mogla naći na listi, nemoj mi ništa objašnjavati. Objasni biračima. I svojima u stranci. Toj sadašnjoj. Ako pogodiš kojoj trenutno političkoj partiji pripadaš. Jer, vjerovatno, kad dođeš u zgradu nekadašnjeg komiteta, gdje su sad kancelarije svih političkih subjekata, dugo ti treba da se sjetiš u kojoj si trenutno partiji, da ne uđeš na pogrešna vrata, jer si na skoro svaka od njih ulazio.
MILORAD TEBE A TI MILORADA
To što ti danas ćućoriš sa Miloradom Dodikom ne znači da mene treba da šutate. Ja nikad nisam bio ni u jednoj partiji, a ti jesi svakad i u svakoj. To što ti Dodik pred punom salom „nabacuje kosku“ ne daje ti za pravo da meni uskratiš pravo na život. Te Milorad a ti njega. I moja djeca u ovoj državi moraju da jedu hljeba, gadovi jedni presiti i prebezobrazni. I ješće makar ga morali od vas otimati silom. I od tebe i od Milorada.
A ako ti misliš da si narastao od „nabacivanja koske“ Milorada Dodika, i da ti je sad šta čuna zbog toga veća, to ti pokaži Miloradoljupkama i Miloradoljupcima. Ako hoćeš a ti redoslijed i obrni. Za mene si uvijek bio maligan, vlastodržačko služinče koje se umiljava oko nogu svima jačim od sebe a najodvratniji način teroriše slabije; a koje ja mogu nabaciti o-de-sno-ra-me i nastaviti da idem a da te i ne primijetim. A ne bojim se ni tog tvog „nabaci kosku“ Milorada. Valjda mi se ovaj geler u glavi pomjerio nešto udesno.
Nikako ja tebi, kao što si mi to javno poručio, ne mogu biti „kamičak u cipeli“ jer nam proporcija stoji obrnuto: mene ima za dvojicu takvih, kako god da okreneš. Preveliki sam za tebe čak i da ti budem kamen oko vrata a kamo li u cipeli; prije će biti da sam stjenoviti masiv od koji ćeš se (konačno) razbiti i pući ko prndulj.
P.S. Znam da je pismo preobimno. Neispravno je reći predugo. Predugo je bilo moje trpljenje. Skriveni iza stranaka, jedne po jedne, omalovažavali ste me i diskriminisali više od decenije. Ti i bratija. Oborili ste me, zgazili nogama i utrli u rogatičku prašinu i kal; ponizili na pravdi boga, pa još ste se raskoračili i da pišate po meni. Javno. Ustao sam, otresao prašinu i razmahao se. Ne dam vam više prići ni na pljuvomet. Ne vjerujem vam. Vama mjenjačima stranaka i kvazipolitičarima. Više vjerujem divljim zvjerovima.
Ovo pismo gledaću da ti dostavim na svaki mogući način. A najviše bih volio oči u oči da se pogledamo i priupitamo ko od nas dvojice laže a ko krade; ko radi i jedno i drugo!
- Izvor
- vijesti.RS
- / www.vijesti.RS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Moskva mora da izoštri nuklearno odvraćanje, revidira doktrinu i porazi Kijev kako bi sprečila širi rat sa Zapadom i silama NATO-a...
Izraelski špijuni po narudžbini mešali su se u izbore na Kipru i u Sloveniji...
Čini se da se moć Ukrajine menja iza kulisa...
Ono što su SAD i Izrael videli kao brzu kampanju, Iran vidi kao borbu za opstanak. Troškovi rastu, a kraj se ne nazire....
Analizirajući razloge rastuće globalne tenzije poslednjih godina, ne može da se ne obrati pažnja na dosledan niz odluka političkih elita zapadnih država koje su dovele do degradacije režima kontrole...
Posle dana „šatl diplomatije“ sa Kijevom, Vašington ide direktno u Moskvu – zaobilazeći EU i proveravajući koliko Zelenski može da se odupre američkom pritisku dok se linija fronta urušava....
Ostale novosti iz rubrike »








