Svetskim prvacima se poklonilo 50.000 ljudi
Veliki doček za šampione! Više od 50.000 ljudi je ispred Skupštine grada dočekalo omladinsku reprezentaciju Srbije, koja je na Novom Zelandu osvojila titulu prvaka sveta.
Praćeni povicima "šampioni", "šampioni", "Srbija", "Sad si uz'o trofej Paune" članovi stručnog štaba i reprezentativci izneli su pobednički pehar na balkon Gradske skupštine, tradicionalno mesto proslave uspeha srbskih sportista.
Veliki broj građana došao je da pozdravi prvake sveta, koji su u otvorenom autobusu iz Stare Pazove doputovali do Skupštine grada. Ne pamti se kada je centralni plato bio toliko ispunjen. Večerašnji spektakl podsetio je na prve dočeke kada su sredinom devedestih godina prošlog veka slavljeni uspesi košarkaša.
- Nismo samo mi najbolji i vi ste, jer ste nas bodrili sve vreme. Daće Bog da se ponovo vidimo ovde - poručio je kapiten Predrag Rajković.
Najveće ovacije dobio je selektor Veljko Paunović, koji je pozvao publiku da pozdravi šampione.
- Hvala vam na podršci koju ste nam pružali tokom Svetskog prvenstva. Mnogo nam je značila u teškim trenucima, a bilo je ih, znate i sami. Istrajnost i jedinstvo ovih momaka, kako na terenu, tako i van njega, uspela je da pobedi - rekao je Paunović.
On je otkrio da je uspeh čuvene generacije fudbalera iz Čilea 1987. godine inspirisao reprezentativce prilikom okupljanja pre tri godine u Staroj Pazovi.
Praćeni povicima "šampioni", "šampioni", "Srbija", "Sad si uz'o trofej Paune" članovi stručnog štaba i reprezentativci izneli su pobednički pehar na balkon Gradske skupštine, tradicionalno mesto proslave uspeha srbskih sportista.
Veliki broj građana došao je da pozdravi prvake sveta, koji su u otvorenom autobusu iz Stare Pazove doputovali do Skupštine grada. Ne pamti se kada je centralni plato bio toliko ispunjen. Večerašnji spektakl podsetio je na prve dočeke kada su sredinom devedestih godina prošlog veka slavljeni uspesi košarkaša.
- Nismo samo mi najbolji i vi ste, jer ste nas bodrili sve vreme. Daće Bog da se ponovo vidimo ovde - poručio je kapiten Predrag Rajković.
Najveće ovacije dobio je selektor Veljko Paunović, koji je pozvao publiku da pozdravi šampione.
- Hvala vam na podršci koju ste nam pružali tokom Svetskog prvenstva. Mnogo nam je značila u teškim trenucima, a bilo je ih, znate i sami. Istrajnost i jedinstvo ovih momaka, kako na terenu, tako i van njega, uspela je da pobedi - rekao je Paunović.
On je otkrio da je uspeh čuvene generacije fudbalera iz Čilea 1987. godine inspirisao reprezentativce prilikom okupljanja pre tri godine u Staroj Pazovi.
Posle svečanog dočeka ispred Starog dvora, fudbalere je primio gradonačelnik Beograda Siniša Mali.
Petorica fudbalera, kako bivših tako i sadašnjih igrača Vojvodine - Sergej i Vanja Milinković-Savić, Mijat Gaćinović, Radovan Pankov i Srđan Babic zajedno sa Miloradom Kosanovićem, nastaviće put za Novi Sad gde će na Štrandu proslaviti titulu sa sugrađanima.
Omladinci Srbije ostvarili su istorijski uspeh osvojivši titulu šampiona sveta za fudbalere do 20 godina.
Ekipa Veljka Paunovića odigrala je sjajno čitav turnir, a u finalnoj utakmici u Oklendu, pobedila je posle produžetaka odgovarajuću selekciju Brazila sa 2:1 golom Nemanje Maksimovića u 118. minutu.
MUZIKA
Na balkonu su se pojavili Dženan Lončarević, Leksington bend, rep grupa "THC" koja je pevala čuvenu košarkašku himnu "Igraj i pobedi", a na kraju su se pridružili tvorci himne fudbalera reper Beleti i Nikola Vuković i zajedno sa svima pevali "Put do pobede". Uz to su skandiranja vodili i Živković, Pankov, Rajković... Navijači i fudbaleri nisu zaboravili Kosovo, pa su otpevali nekoliko pesama poput "Oj Kosovo, Kosovo".
OČE NAŠ
Selektor Srbije je zamoliio sve prisutne da se zagrle i da zajedno odrade ritual koji je reprezentacija imala pre i posle svakog meča. U pitanju je molitva "Oče naš" koju su svi zajedno pevali.
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...
Poslanici bloka su, kako se navodi, izabrali Qwant, koji je ranije bio u vlasništvu Axel Springer-a, kako bi smanjili digitalnu zavisnost od SAD....
Samo 38 odsto ispitanika veruje da Moskva predstavlja vojnu pretnju, u poređenju sa 52 odsto prošlog septembra, navodi Bild....
Niko od odgovornih za napad na školu u Starobeljsku neće biti pomilovan, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova...
Izveštaj dolazi u trenutku sve većih američkih ratnih troškova, iscrpljenih zaliha raketa i nespremnosti saveznika da se uključe....
Džon Retklif je, kako se navodi, rekao da američki predsednik očekuje „temeljne promene“ od Havane....
Ostale novosti iz rubrike »

















