Početna stranica > Novosti

Boško Obradović: Zna Vučić dobro da mu rejting pada

Boško Obradović: Zna Vučić dobro da mu rejting pada
28.08.2015. god.
Boško Obradović u intervjuu za Svedok: „Aleksandar Vučić je dobro svestan da mu svakoga dana pada rejting i da, ako čeka redovne izbore, može ostati bez ikakvog rejtinga. To je glavni razlog zašto razmišlja o vanrednim izborima: da bi sada osvojio najviše što može, jer će već sutra osvojiti duplo manje glasova.“

Mesecima unazad zalažem se za vanredne republičke izbore jer aktuelna vlast državu vodi u kompletnu demografsku, bezbednosnu, ekonomsku i socijalnu propast.

Izneverili su sva predizborna obećanja, uništili ostatke domaće proizvodnje, posebno poljoprivredu, na totalnoj su rasprodaji sva preostala naša prirodna i privredna bogatstva, smanjene su plate i penzije, povećana cena struje, novih radnih mesta nema, a i dalje se hrli u EU i NATO po svaku nacionalnu cenu, iako je više od 50 odsto građana Srbije protiv EU, a više od 90 odsto građana Srbije protiv ulaska u NATO.

Aleksandar Vučić je dobro svestan da mu svakoga dana pada rejting i da, ako čeka redovne izbore, može ostati bez ikakvog rejtinga. To je glavni razlog zašto razmišlja o vanrednim izborima: da bi sada osvojio najviše što može, jer će već sutra osvojiti duplo manje glasova.

Drugi razlog je taj što SNS mnogo slabije stoji u Vojvodini od republičkog proseka i ima ogromne probleme i podele u mnogim gradovima i opštinama Srbije, što ugrožava izborni rezultat SNS na pokrajinskim i lokalnim izborima kada bi se oni samostalno održavali, pa se povezivanjem ovih izbora sa vanrednim republičkim izborima taj rezultat želi poboljšati.

Od oktobra prošle godine, od kada smo objavili početak saradnje Dveri i DSS, naš patriotski blok je u konstantnoj predizbornoj kampanji, zajedno sa grupom najistaknutijih srbskih intelektualaca predvođenih Kostom Čavoškim, Milom Lomparom, Đorđem Vukadinovićem, Slobodanom Antonićem, Slobodanom Reljićem, Rajkom Petrovim Nogom, Gojkom Đogom, Sinišom Kovačevićem, Zajednički Božićni proglas u 10 tačaka označio je formiranje Nove srpske opozicije i mi smo apsolutno spremni za izbore na svim nivoima.

Naš program je alternativa kompletnoj politici aktuelne vlasti: mi smo za prekid pregovora sa EU, saradnju sa pojedinačnim zemljama Evrope i okretanje ka strateškoj saradnji sa Rusijom, mi smo protiv prodaje Telekoma, EPS-a i poljoprivrednog zemljišta strancima, mi smo za ekonomski patriotizam - podršku isključivo domaćoj privredi i poljoprivredi, mi smo za porodičnu politiku i borbu protiv bele kuge, kao i za socijalnu solidarnost gde će konačno biti donet Zakon o ispitivanju porekla imovine svih političara i tajkuna od 1989. do danas, a onda pomognuti socijalno najugroženiji slojevi stanovništva.To će biti prva proba naše patriotske saradnje i očekujem dobar izborni rezultat i povratak patriotskih snaga u Skupštinu Srbije, kao i po prvi put ulazak predstavnika Dveri u parlament kao jedine nove političke opcije na srbskoj političkoj sceni danas. Jednom rečju, radujemo se nastupajućim vanrednim izborima.

Sliku propasti pod ovom vlašću oslikaćemo na dva primera.



Državni problem broj 1: Srbija ili azilantska kolonija u srcu Evrope

Koliko ovaj vladajući režim ne vodi računa o državnim interesima najbolje govori odnos prema azulantskoj krizi. Smatram da Srbija nema problem sa azilantima, već sa Evropskom Unijom, koja želi da od Srbije napravu najveći azilantski prostor u Evropi. Više je nego očigledno da EU ograđuje svoj prostor sa namerom da spreči da azilanti dalje ulaze u zemlje EU, i da se od Srbije pravi veliki azilantski centar. Mi, građani Srbije, nismo krivi za azilantsku krizu i ne možemo ni da je rešimo.

Postavljam pitanje zašto ti ljudi, kojima su cilj zemlje EU, napuštaju EU kad su u nju ušli preko Grčke, potom izlaze iz nje i idu preko Makedonije i Srbije da bi ponovo ušli u EU u Mađarskoj? Zašto iz Grčke ne idu kroz zemlje EU, preko Bugarske i Rumunije dalje ka zapadnoj Evropi? Očito je da se podižu zidovi u Mađarskoj koji sprečavaju dalje kretanje azilanata ka zapadnoj Evropi, a znamo i za plan vraćanja azilanata iz zapadne Evrope na Balkan.

Poznato je da su Srbi gostoprimljiv narod, koji je i sam mnogo postradao i ima preko milion prognanih i izbeglih u ratovima devedesetih godina prošlog veka. Nemamo problem da pomognemo ljudima koji su na putu i u nevolji i to i dalje treba da činimo, ali na prvom mestu mora da bude naš državni i bezbednosni interes.

Kako je EU i napravila migrantsku krizu, ona treba i da je reši. Građenje azilantskih centara po Srbiji je apsolutno nedopustivo, jer predstavljaju socijalni, ekonomski, demografski i bezbednosni rizik za Srbiju, koja se inače nalazi u velikim sopstvenim problemima.

Zahtevam od Vlade Srbije da se suprotstavi daljem pristizanju azilanata i da se dovede u pitanje dalji put Srbije u EU, pošto je očito uslovljen i time da Srbija postane najveći azilantski centar u Evropi.

Zahtevam od Vlade Srbije da pooštri mere zaštite i podigne zidove na našim granicama kako bi se sprečili dalji talasi migranata i da onima koji se već napaze u Srbiji što pre omogućimo prevoz do granica zemalja EU: Hrvatske, Mađarske i Rumunije, kako bi svi ovi ljudi koji su se uputili ka EU tamo što pre i stigli. Oni iz EU koji su ove probleme izazvali, a imaju resurse da ih rešavaju koje siromašna Srbija nema, treba da preuzmu rešavanje problema azilanata u Evropi.

Beograd je već postao azilantski centar. Nije primereno da se u Srbiji sa brojnim socijalnim i ekonomskim problemima poziva na donacije za azilante, a da se decenijama ne rešavaju problemi naših sunarodnika prognanika iz RSK, BiH, sa KiM, kao i brojni drugi nagomilani socijapni problemi.

Veoma je važno što ovu našu inicijativu za strožiju kontrolu naših granica sve više prepoznaju i druge političke partije i pojedinci u Srbiji, jer zajedničkim snagama možemo dati pravi odgovor za rešavanje ove ogromne imigrantske krize koja menja strukturu stanovništva Evrope.


 
Državni problem broj: Bitka za Telekom je ekonomski Kosovski boj


Poslednji je čas da Vlada Srbije odustane od štetne prodaje Telekoma, EPS-a i poljoprivrednog zemljišta strancima, protiv čega se izjasnila kompletna stručna i sindikalna javnost. Dalja rasprodaja naših privrednih bogatstva i razvojnih šansi je nedopustiva.

To što SNS sada prodaje Telekom, a protivio se tome kada je to radila DS pre nekoliko godina, a što se sada DS protivi onome što je sama radila nedavno, dokaz je da se radi o dve suštinski iste stranke, koje ne drže ni do kakvih ideja i principa u politici, već im je stalo samo do vlasti, ličnih i stranačkih interesa koji se ostvaruju putem služenja interesima Brisela i
MMF-a.

Jedino što je dobro da ćemo nekadašnju krivičnu prijavu SNS protiv DS i prodaje Telekoma sada moći da iskoristimo za potrebe krivičnih prijava protiv SNS zbog istog zlodela kojim su oni nekada teretili DS.

Pozivam sve opoziciono orijentisane stranke, strukovne organizacije i pojedince koji se protive prodaji Telekoma i svih drugih strateških domaćih privrednih i prirodnih resursa da zajedničkim snagama pokrenemo proteste protiv Vlade Srbije koliko već u septembru. Srbski pokret Dveri je, zajedno sa DSS i drugim našim partnerima u Patriotskom bloku, apsolutno spreman za aktivnu opozicionu borbu protiv ove vlasti koja je izneverila sva svoja predizborna obećanja i vlada medijskim lažima i večitim obećanjima. Vreme je da pokrenemo uspavanu opozicionu snagu i pojačamo glas protiv ove vlasti, a pošto su nam svi veliki mediji zatvoreni moraćemo na ulice. Glavni razlog za proteste je katastrofalno ekonomsko-socijalno stanje u državi, a prodaja Telekoma je simbol daljeg rastakanja i uništavanja domaćih ekonomskih i bezbednosnih interesa. Zato su protesti protiv prodaje Telekoma početak masovnih demonstracija protiv vladajućeg režima na jesen i odličan uvod u vanredne republičke izbore.
 

Izvor: Svedok/ Dveri




 





Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...


Poslanici bloka su, kako se navodi, izabrali Qwant, koji je ranije bio u vlasništvu Axel Springer-a, kako bi smanjili digitalnu zavisnost od SAD....

Samo 38 odsto ispitanika veruje da Moskva predstavlja vojnu pretnju, u poređenju sa 52 odsto prošlog septembra, navodi Bild....


Niko od odgovornih za napad na školu u Starobeljsku neće biti pomilovan, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova...

Izveštaj dolazi u trenutku sve većih američkih ratnih troškova, iscrpljenih zaliha raketa i nespremnosti saveznika da se uključe....


Džon Retklif je, kako se navodi, rekao da američki predsednik očekuje „temeljne promene“ od Havane....


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA