Početna stranica > Novosti

Zabranjena zona Fukušime kroz fotografije

Zabranjena zona Fukušime kroz fotografije
14.07.2016. god.


Urbani istraživač i fotograf Kiov Vi Lung ilegalno je posetio napuštena naselja oko nuklearne elektrane "Fukušima Daiči" i napravio seriju post-apokaliptičnih fotografija sveta kojeg naseljavaju samo divlje zveri.



Malezijski fotograf je rekao da nije imao vremena ni novca da dobije dozvolu da poseti 30 kilometra zabranjenu zonu postavljenu 2011. godine, zbog cunamija i zemljotresa koji je izazvao prestanak rada više nuklearnih reaktora. Jednostavno je parkirao svoj automobil i otišao pravo u zabranjenu zonu na japanskoj istočnoj obali.



"Želeo sam da popunim praznine koje su propustili drugi fotografi, onih koji su legalno ušli i imali samo pet sati da obave svoj posao.

"Vrlo je pusto i mirno, što je zastrašujuće. Nekada je ovuda šetalo stotine ljudi, a sada je potpuno prazno."



Ubrzo je ušao u prodavnicu - vrata su bila otvorena. U njoj se osetio smrad trulog mesa, rekao je on.

Nekoliko preživelih pasa lutalica preživljavaju sa onim što je ostalo. Lung kaže da je vidio svinje, patke, kokoške i mačke kako šetaju ulicama.



Lung je zatim ušao u jednu od napuštenih kuća.

"Za razliku od Černobila, gde je sve vredno opljačkano, ovde je sve na svom mestu.", dodajo je on.



Lung kaže da u prodavnicama postoje još uvek netaknute kase sa gotovinom u njima, dok u kućama takođe postoji nakit i novac.

Uznemiren onim što je doživeo, Lung je seo u kola i otišao.

"Najstrašnije nije zračenje", kaže istraživač-fotograf, navodeći da je doza kojoj je bio izložen malo verovatna da ima dugoročne posledice.



"Najstrašnije što se vidi je zamrznut život, efekat zemljotresa, baš u onom trenutku kada se i dogodio."

Ovo je poruka koju je 27-godišnji fotograf želio da prenese fotografijama.



"Želim da ljudi vide razarajući efekat nuklearne katastrofe poput Černobila i Fukušime. Nije me briga za slavu, ali ja želim da ljudi vide te fotografije. "

Lung se takođe nada da će fotografije napuštenih kuća privući pažnju bivših stanovnika, od kojih neki žive u privremenom smeštaju ili kod rođaka u poslednjih pet godina.

RT


  • Izvor
  • © Keow Wee Loong/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...


Poslanici bloka su, kako se navodi, izabrali Qwant, koji je ranije bio u vlasništvu Axel Springer-a, kako bi smanjili digitalnu zavisnost od SAD....

Samo 38 odsto ispitanika veruje da Moskva predstavlja vojnu pretnju, u poređenju sa 52 odsto prošlog septembra, navodi Bild....


Niko od odgovornih za napad na školu u Starobeljsku neće biti pomilovan, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova...

Izveštaj dolazi u trenutku sve većih američkih ratnih troškova, iscrpljenih zaliha raketa i nespremnosti saveznika da se uključe....


Džon Retklif je, kako se navodi, rekao da američki predsednik očekuje „temeljne promene“ od Havane....


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA