Početna stranica > Novosti

NATO je najkrvavija ratna mašina današnjice - lider Evropske komunitarističke partije za Vostok

NATO je najkrvavija ratna mašina današnjice -  lider Evropske komunitarističke partije za Vostok
15.07.2016. god.
Ne verujte EU


Posle mnogobrojnih agresija NATO pakta na zemlje širom sveta i masovne pojave teorizma i terorističkih napada kao posledica istih, namernim prouzrokovanjem migrantskih kriza, zategnutosti odnosa između Rusije i EU, javlja sve veći evroskpeticizam ovakve Evrope kakva je danas, kao i jako protivljenje centralizacije vlasti na čemu radi birokratija u Briselu.

O ovim pitanjima razgovarali smo sa liderom Evropske komunitarističke partije Oraciom Maria Gnerom iz Italije.

Oracio, koji je politički cilj Evropske komunitarističke partije?

- Naš zadatak je da se postigne oslobođenje Evrope od NATO-a, uspostavi saradnja sa BRIKS-om, ostvari evropski "komunitaristički" društveni sistem u cilju ostvarenja multipolarnog sveta. Takođe, radimo na razvoju koncepta komunitarne ekonomije.

Živite u italijanskoj regiji Veneto . Da li postoji raspoloženje stanovništva u smislu otcepljenja od Italije?


- Da, postoji, ali ne većinsko. Najveće takvo raspoloženje vlada među preduzetnicima.

Da li Evropska komunitaristička partija podržava otcepljenje Veneta od Italije?

- Naša partija ne želi odvajanje od Italije. Imamo posebno razumevanje za državne probleme. S jedne strane, mi mislimo da je oblik nacionalne države prošlog veka potpuno prevaziđen zbog nekih fenomena koji su se pojavili i doveli do loše globalizacije, a s druge strane ne mislimo da je naša dužnost da obnovimo nacionalnu državu, a koja je vezana sa određenim istorijski lošim pitanjima (ugnjetavanjem manjina, veštačkom tvorevinom granica, imperijalizmom, itd). Mi želimo stvoranje velikog geografskog prostora, ujedinjenog zajedničkom i solidarnom civilizacijom, kao i da se zaštite etnički, istorijski i kulturni identiteti. Ono što obavezuje u poređenju sa separatistima je da zaštitimo sve razlike, a ono što nas povezuje prema nacionalistima je da se borimo protiv globalizacije. Imamo poseban plan za to.

Kakvo je Vaše mišljenje o izlasku Velike Britanije iz EU? 

Moje mišljenje je veoma specifično. Naravno da volimo da vidimo kako "Bregzit" udara šamar pravo u lice birokratiji EU. Mi ne volimo ovakvu Evropu uopšte, to je platforma za najgore političare, "bankstere", finansijere i vladajuću klasu. Mi želimo da ih bacimo na zemlju, dole sa njima!

Ali, po našem mišljenju "Bregzit" je stvoren od strane nekih viši ekonomskih sila. U konkretnom, govorimo o Sorošu i glavnim finansijerima SAD.  Po našem mišljenju, cepanje Evrope je konačan plan američke hegemoniije kako bi se širio haos oko Rusije i kako bi se ugasila svaka mogućnost za evropske revolucije koje bi mogle dovesti Evropu bliže Rusiji (i Kini).

I zasita, dok Soroš plaća sve te pokrete, to je upravo zato da bi stvorio solidno javno mnjenje koje je uključeno u napade na Rusiju, podržavajući NATO i "ljudska prava" itd.

S druge strane, veštački stvorena velika finansijska kriza bačena je na Evropu, dok su Soroš i "Otvorena demokratija" crtali linije za masovne imigracije koje sada vidimo, a sve da bi razdražili i ogočili stanovnike EU. Sada kada se radnička klasa i mali preduzetnici žele vratiti u nacionalne granice, okrećući leđa evropskim integracijama, SAD i visoki finansijski lobi imaju ono što su hteli: mogućnost da se rapsadne EU i stavranje još jedne haos-zone na ruskim granicama. Sve je napisano u geopolitičkoj strategiji Brzezinskog. SAD će biti pobednik evropskog kolapsa.

Šta možete reći ljudima u Srbiji i njenim vlastima koje guraju Srbiju u EU?

Narodu Srbije mogu reći: Ne verujte Evropskoj Uniji! Ova Evopa nije naša zajednička civilizacija, to je carstvo banaka. Klonite se je i budite dalje od nje. Srbija ima dva identiteta: Evropski i slovensko-pravoslavni. Ako želite zaista biti blizu Evrope, pomozite pravoj evropskoj braći da se bore protiv ove lažne Evrope.

Šta mislite o NATO intervencijama u Srbiji, Libiji, Avganistanu, Iraku...

NATO je najkrvavija ratna mašina ovog vremena. NATO je uključen u stvaranje haosa širom sveta kako bi sproveo glavnu strategiju SAD: da uništi svaku vrstu civilizacije. Možemo ponoviti reči Tacita: "Gde su napravili pustinju, oni kažu da su napravili mir.". Gde god NATO dolazi, tu je smrt. Nema više opravdanja za NATO, jer je hladni rat gotov. Ali, naravno, njegova prava svrha je da omogući američku globalnu hegemoniju. Dosta je sa njim!

Kakav je Vaš stav o nasilnom otcepljenju Kosova od Srbije učinjenu od strane SAD i NATO?

Dok stojimo zajedno sa srbskim narodom, mislimo da je kosovska intervencija bila pravi zločin zločin protiv čovečnosti. Nemoguće je da ljudi koji stalno krše pravila nacionalnog suvereniteta mogu stvoriti sferu mira i prosperiteta. Jedini zadatak SAD je smrt, a mi smo je videli.

Vanja Savićević



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...


Poslanici bloka su, kako se navodi, izabrali Qwant, koji je ranije bio u vlasništvu Axel Springer-a, kako bi smanjili digitalnu zavisnost od SAD....

Samo 38 odsto ispitanika veruje da Moskva predstavlja vojnu pretnju, u poređenju sa 52 odsto prošlog septembra, navodi Bild....


Niko od odgovornih za napad na školu u Starobeljsku neće biti pomilovan, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova...

Izveštaj dolazi u trenutku sve većih američkih ratnih troškova, iscrpljenih zaliha raketa i nespremnosti saveznika da se uključe....


Džon Retklif je, kako se navodi, rekao da američki predsednik očekuje „temeljne promene“ od Havane....


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA