Početna stranica > Novosti

„Internet će biti oboren na 24 sata u 2017. što će prouzrokovati krah finansijskih tržišta“

„Internet će biti oboren na 24 sata u 2017. što će prouzrokovati krah finansijskih tržišta“
05.01.2017. god.


Milionima korisnika računara širom sveta mogao bi ove godine biti onemogućen pristupo internetu jer će globalna mreža biti zatvorena na 24 sata, saopšteno je iz američke bezbednosne korporacije "LogRhythm".

Glavni oficir za bezbednost informacija i potpredsednik kompanije Džejms Karder je rekao za "Business Insider", da to neće biti samo tehničko pitanje gde će ljudi biti onemogućeni da postave svoje fotografije na "Instagram".

"U 2017. ćemo videti kako će to udariti negde,  a ako internet padne, finansijska tržišta će potonuti", rekao je on.

Prema Karderu, viđeni su znaci u 2016., kako kriminalci "za testirajući projektile pucaju u okean."

"Pre samo nekoliko meseci videli smo masivne DDOS napade na DynDNS. Napadi su oborili sajtove kao što su "Twitter" i "Spotify" po nekoliko sati. Videli smo i druge slične DDOS napade. To su samo testovi ", dodao je on.

U oktobru su izvršeni masovni sajber-napadi na neke od najvećih sajtova na svetu, kojom prilikom je korisnicima onemogućen pristup sajtovima kao što su "Twitter", "SoundCloud", "Spotify"  i mnogim drugima za više od dva sata.

"Ako ste dokazali da možete oboriti ogromne sajtove i veliki deo američkog interneta za i to nekoliko sati, 24-satni ispad izgleda prilično lak za napraviti?" rekao je Karder.

Direktor "LogRhythm" je takođe rekao da će se pitanje "lažnih vesti" samo pogoršati ove godine, a da će hakeri ciljati velike medijske sajtove.

"Moć uticaja počinje da se udaljava od glavnih medijskih kuća, a ja ne mislim da je to nešto što oni mogu sebi dozvoliti da se dogodi. Oni će odgovoriti na pretnje lažnih vesti pokušavajući da implementiraju neki nivo kontrole medija u kojem će se verovatno otići malo predaleko ", rekao je on.

"Mislim da će hakeri, u ime zaštite naše slobode govora, uzvratiti rušenjem velikih medija."

Direktor prodaje "LogRhythm" u Australiji i Novom Zelandu Sajmon Hau predviđa da će maliciozni programi na mobilnim uređajima postati daleko učestaliji u 2017. godini.

Prema njegovim rečima, napadači će ciljati bezazlene korisnike pametnih telefona i držati njihove lične podatke kao taoce radi iznude novca.

"Na primer, napadači će zapretiti objavljivanjem ili brisanjem korisnikovih fotografija ukoliko otkup ne bude plaćen. Samo pomislite, koliko bi platili da dobijete svoje fotografije nazad", rekao je Hau.

On je dodao da će napadači koristili unapred overiti tokene za širenje malvare.

"Pošto tako mnogo uređaja međusobno povezano, maliciozni program će se brzo širiti", rekao je on.

Vostok, RT



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...


Poslanici bloka su, kako se navodi, izabrali Qwant, koji je ranije bio u vlasništvu Axel Springer-a, kako bi smanjili digitalnu zavisnost od SAD....

Samo 38 odsto ispitanika veruje da Moskva predstavlja vojnu pretnju, u poređenju sa 52 odsto prošlog septembra, navodi Bild....


Niko od odgovornih za napad na školu u Starobeljsku neće biti pomilovan, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova...

Izveštaj dolazi u trenutku sve većih američkih ratnih troškova, iscrpljenih zaliha raketa i nespremnosti saveznika da se uključe....


Džon Retklif je, kako se navodi, rekao da američki predsednik očekuje „temeljne promene“ od Havane....


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA