RT: Strateška komanda SAD-a se pohvalila bombama u uznemirujućoj novogodišnjnoj poruci
Svet je dočekao 2019. godinu u dobrom raspoloženju, ali američka strateška komanda (STRATKOM) ima na umu drugačiju vrstu vatrometa. U novogodišnjoj noći objavila je video snimke bombardera i velikih eksplozija.
Novogodišnja čestitka STRATKOM-a je došla u obliku 40-sekundnog video snimka bombardera B-2 "Spirit" u letu na kojem avion ispušta dve GBU-57 - velike bombe za uništavanje utvrđenja, koje su potom pogodile metu na poligonu za testiranje.
"Tradicija na Tajms Skveru za Novu godinu je zvonjava sa ispuštanjem veliku lopte ... ako ikada bude potrebno, mi smo već spremni da ispustimo nešto mnogo, mnogo veće", poručio je STRATKOM, pozivajući se na tradicionalnu proslavu u Nju Jorku i pad kristalne kugle.

Bizarna poruka je dobila skoro 2.000 "lajkova" i blizu 1.000 odgovora pre nego što je uklonjena. Kako su mnogi odgovorili, većina njih nije bila srećna, blago rečeno.
"Izbriši ovo" je bila tema u pokretu, dok su neke od sadašnje i bivše vojske reagovale sa "Vhiski Tango Foktrot", koje treba čitati kao akronim.
My dad was on a B-52 crew out of Montana in the 60s. This is not funny or cool or inspiring or anything. Just poor taste.
— scotankhamen (@scotankhamen) December 31, 2018
„Ovo nije smešno, ni kul, ni inspirativno ni bilo šta drugo. Samo loš ukus, ”rekao je jedan korisnik, koji je rekao da je njegov otac leteo na bombarderima B-52 još 1960-ih.
Maybe a little more "Happy New Year!" and a little less "Watch the our powerful bombs our powerful bombs of mass destruction."
— Dani Bostick (@danibostick) December 31, 2018
Bilo je i neizbežnih mema inspirisanih kultnim filmom Dr. Strjendžlov, koja se činila prikladnom.
— gophergrad punches Nazis (@GopherGrad) December 31, 2018
Jedan od korisnika je čak pitao da li je STRATKOM rasista, ne shvatajući da je "Beli čovek (Whiteman)" referenca za bazu vazduhoplovstva u centralnom Misuriju, bazom za avione B-2. STRATKOM je na kraju izbrisao objavu i ponudio izvinjenje, rekavši da je "u lošem ukusu i ne odražava naše vrednosti".
Our previous NYE tweet was in poor taste & does not reflect our values. We apologize. We are dedicated to the security of America & allies.
— US Strategic Command (@US_Stratcom) December 31, 2018
Samo je 21 primerak ovog ambicioznog hladnoratovskog tajnog bombardera napravljen, po astronomskim cenama, a manje od deset je trenutno sposobno za letenje, prema više izveštaja.
- Izvor
- foto: © Twitter / US Strategic Command/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...
Poslanici bloka su, kako se navodi, izabrali Qwant, koji je ranije bio u vlasništvu Axel Springer-a, kako bi smanjili digitalnu zavisnost od SAD....
Samo 38 odsto ispitanika veruje da Moskva predstavlja vojnu pretnju, u poređenju sa 52 odsto prošlog septembra, navodi Bild....
Niko od odgovornih za napad na školu u Starobeljsku neće biti pomilovan, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova...
Izveštaj dolazi u trenutku sve većih američkih ratnih troškova, iscrpljenih zaliha raketa i nespremnosti saveznika da se uključe....
Džon Retklif je, kako se navodi, rekao da američki predsednik očekuje „temeljne promene“ od Havane....
Ostale novosti iz rubrike »

















