Šume Srpske uništene, traži se drugi krivac
Oba glasila koja su kreirana na matrici privatno-javnog partnerstva koje podraztumijeva da se promovišu i slave vladajuće mantre i protežiraju kao javni interes, da bi milioni i sve ostale benificije završile kao privatni interes, naglašeno su se počele baviti kriminalom i korupcijom.
Sama ta činjenica izaziva podozrenje koje nestaje čim se spozna da je ta „borba za poštenu Srpsku“ isfiltrirana u SNSD-ovim laboratorijama za satanizaciju a žrtva tipovana u samo jednom, doduše, najbrojnijem dijelu familije.
Tako je na žuti petparački medijski ražanj nataknut novopečeni direktor „Šuma RS“ Srđan Ljubojević.
Na prvi pogled se uočava da ulov i nije neki jer je Bog sadašnjem prvom šumaru Srpske dao skromne fizičke gabarite, ali je Đavo zato bio izdašan pa je Ljubojevića darovao značajnim apetitom.
Da nije bilo ove đavolje rabote Srđana ne bi uhvatili sa rukama u pekmezu pri izgradnji skromnog „krova za nad glavu“, takoreći, udžerice od oko miliona maraka.
Procjenu vrijednosti nisu utvrdili poreski organi, kao u svakoj normalnoj zemlji, jer u nenormalnim to utvrđuju vještaci i procjenitelji žute štampe.
Kratkoročna poruka za malobrojno čitateljstvo, ali i za palanačko ispiranje usta, zasnovana je na ubitačnom demagoškom modelu koji je u RS u upotrebi isto koliko i u SFRJ 1948. – Direktor gradi vilu, a radnici mu bez plata.
Neće, međutim, biti da su u narečenim novinama toliko gadljivi na kriminal, ako je o tome riječ u slučaju nesretnog građevinskog objekta i još nesretnijeg direktora, jer su tolike stotine miliona pospremljene skoro na njihove oči, a da to nisu javili čak ni u rubrici „Izgubljeno- nikad nađeno“, ako već ne u osmrtnicama i pomenima.
Ni hacijende, ni dvorci , ni bankovni depoziti , što po zemlji, što po inostranstvu, onih koji su ovom narodu uzeli sve, a „vratili dostojanstvo“ , nisu svrbili novinare – istraživače, sve dok Ljubojević nije ozidao „ono malo crkavice“ sa svojih deset prstiju.
Upravo suprotno, pustošenja javnih finansija u po bijela dana uz šampanjac i zdravice predstavljani su kao nova postignuća, na novim projektima, sa novim kreditima kada je već ESKROW račun opustošen, a sve na putu u bolju budućnost koja dolazi baš sutra i zbog koje treba da se okupamo, obrijemo i svežemo crvene SNSD-ove maramice obzirom da one SP-ove izlaze u mnogo manjem tiražu, približnijem „Glasu“ i „Nezavisnim“ zajedno.
Elem, kada je Srđan Ljubojević, sve sa „kućerkom“, osvanuo na naslovnici gore pomenute hartije u boji, polovično obavješteni dio javnosti je bio uvjeren da nije počela nikakva borba protiv kriminala, i tu su bili potpuno u pravu, već da su, nakon što je prošlo doba kada su Srbi udarali na Srbe, došlo vrijeme u kojem crveni kidišu na crvene.
A tu su tek djelimično u pravu jer će slijed događaja pokazati da inkvizitorski pohod ima savim duge namjere zbog kojih je graditelj Ljubojević samo kolateralna šteta kojom će biti miropomazana sistemska destrukcija u šumskom kompleksu Srpske, sve sa krahom javnog preduzeća „ŠumeRS“, inficiranog pandemijskom korupcijom u kojoj su nestali milioni kubika i stotine miliona maraka sa njima, a sve uz blagoslov sa najviše osmatračnice odakle čuvar Srpske, što podrazumijeva i šume, nadzire radove, događaje i procese.
Za sve što je činjeno u vrijeme kontinuiteta u „Šumama RS“ biće označen čovjek sa kućicom sa naslovnice iako je u tom kontinuitetu učestovao nepunu godinu dana.
Ali krivac je, nakon svih uzaludnih tematskih sjednica Vlade RS, najzad uhvaćen i sad bi, u skladu sa praksom druga Berije, valjalo obaviti egzekuciju sa kojom će pod zemlju otići sav kriminal iza koga stoji sami vrh političko-kriminalne simbioze, a ispred njih sitna riba sa Neđom Ilićem na čelu.
Sve će prekriti zaborav i pravosudna šaš tako da se Neđe Ilića niko neće ni sjećati.
Samo će se, možda, još ponekad, u snu javiti Miladinu Staniću. Dakle, sukoba među crvenima neće biti jer će Đokić, za obilniji pristup Dodikovom čanku, Ljubojevića žrtvovati kao pješaka u šahu a sve za partiju.
Ako već nije, sve će ovo biti sušta istina izuzev ako je direktor „Šuma RS“ neoprezno odbio neku uslugu vlasniku novina koje su ga ovjenčale skavom sa naslovne strane.
- Izvor
- vijesti.RS
- / www.vijesti.RS
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Globalni gigant Glovo napušta BiH, a domaća aplikacija Ordera preuzima tržište dostave hrane. Restorani i kupci masovno prelaze na pouzdano domaće rješenje — koje svoju mrežu već širi i...
Poslanici bloka su, kako se navodi, izabrali Qwant, koji je ranije bio u vlasništvu Axel Springer-a, kako bi smanjili digitalnu zavisnost od SAD....
Samo 38 odsto ispitanika veruje da Moskva predstavlja vojnu pretnju, u poređenju sa 52 odsto prošlog septembra, navodi Bild....
Niko od odgovornih za napad na školu u Starobeljsku neće biti pomilovan, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova...
Izveštaj dolazi u trenutku sve većih američkih ratnih troškova, iscrpljenih zaliha raketa i nespremnosti saveznika da se uključe....
Džon Retklif je, kako se navodi, rekao da američki predsednik očekuje „temeljne promene“ od Havane....
Ostale novosti iz rubrike »









