U Briselskom Parlamentu je zaposleno momentalno 766 poslanika koji
zarade za svoje petogodišnje mandate 800 miliona evra, što iznosi 878
odsto više nego što iznosi prosek plata građana u Evropskoj uniji za ovo
veme.
Ako se ovo obračuna po jednom poslaniku proizilazi" da on za pet godina
primi 1.044. 386 evra, a mesečni iznos plate je 24.643 evra, tako da je
svaki od njih postao milioner, a najveće plate imaju u proseku prema
svojim građanima zemlje koje oni zastupaju u Parlanmentu EU, poslanici
iz Bugarske za 2.051 odsto, sa istim iznosom i iz Rumunije, a najmanje
iznose u odnosu na njihove zemlje imaju poslanici iz Luksenburga za 379
odsto i Danske za 635 odsto.
Statističari su izračunali da bi jedan Bugarin trebao raditi 108 godina,
da bi zaradio novac koga njegov poslanik u Parlamentu EU zaradi za 5
godina, dok bi u proseku građani EU trebali raditi 55 godina da zarade
novac svojih poslanka u jednom mandatu EU u Briselu.
Zaposleni poslanici EU u Briselu prime godišnje 161 milion evra od
poreznog novca 500 miliona građana EU iz 28 država njennih članica, a
ako se na navedeni mesečni iznos primanja poslanika nadodaju i ostala
njihova novčana primanja kao što su neki mesečni posebni paušali u
iznosu od 7.957 evra, dnevne dnevnice u iznosu od 304 evra i druga
primanja kao što su novčani putni paušali i posebna primnja od 4.299
evra, proizilazi da su njihova godišnja primanja u ukupnom iznosu od
254.508 evra.
O ovakvim ukupnim "rajskim" novčanim primanjima poslanika EU u Briselu,
obični građani mogu samo da "sanjaju", jer je to sve za njih
neshvatljivo, da se u sadašnje vreme, sveopšte finansijske i privredne
krize sa preko 26 miliona nezaposlenih u EU mogu Briselski politikanti
birokratske kaste obogatiti, postati milioneri, a njihov učinak u radu
je ogle-dalo milionskih nezaposlenih građana, stalno povećanje životnih
troškova, porast siromaštva, dok su bogati sve bogatiji.
Briselski Komesari imaju pored navednih primanja i razne druge
privilegije, kao što su primanja novca za stanove u iznosu od 15 odsto
njihove plate, službene automobile sa vozačima, svoje sekretare,
izveštače za štampu i razne druge službene osobe.
Ovo nije još sve sa njihovim privilegijama, jer oni po isteku svoga
petogodišnjeg mandata primaju i dalje 40 do 45 odsto novaca od redovne
plate što inosi oko 10.000 evra mesečno , radi traženja posla, a posle
petogodišnjeg mandata kao poslanici-komesari Parlamenta EU umaju npravo
na mesečnu penziju u iznosu od 5.000 evra bez obzira na godine starosti.
Ogromna većina građana EU nije zadovoljna sa Briselskom politikantskom
birokratskom kastom, koja ima velike privilegije, krši često puta
dremokratiju, jer je uzurpirala skoro svu vlast boreći se konstnatno
protiv direktne demokratije da bi zadržali svoje položaje u EU.
Mnogi građani svakodnevno pišu u raznim dnevnim medijima na stranicama
Pisma čitalaca i Slobodna reč vrlo kritične napise navodeći da se
Amerika i"gra" sa EU kao "mačka sa mišom", a neki idu čak tako daleko i
pišu da je EU "američko štene".
Radi svega navedenog, građani EU su na dan 25. maja izašli na izbore za
Parlament EU samo 43 odsto, dok je 57 odsto birača odbilo da glasa. Ovo
je očigledan primer velikog nezadovoljstva građana sa EU, a pored toga u
nekoliko najvećih zemalja na izborma su dobile desničarske partije, koje
žele da se udruže i stanu na put budućim poslanicima i komesarima EU sa
njhovim privilegijama, kršenju demokratije i povećanju samostalnosti u
donošenju ključnih odluka od vitalnog interesa svojih zemalja!