Početna stranica > Novosti

Održana konferencija “Srbija nikada u NATO!”

Održana konferencija “Srbija nikada u NATO!”
06.05.2015. god.


U Beogradu u Domu sindikata održana je konferencija Srbskog sabora Zavetnici “Srbija nikada u NATO!” u okviru kampanje koja je pokrenuta 24. marta.

Na skupu u Domu sindikata rečeno je da bi članstvo u Alijansi dovelo do geopolitičke destabilizacije Srbije i isključilo mogućnost ekonomske i političke saradnje sa Rusijom.

U prisustvu predstavnika Ambasade Ruske Federacije, konferenciju je otvorio predsednik pokreta, Stefan Stamenkovski, koji je istakao da su Zavetnici od 24. marta sproveli kampanju u 80 gradova u Srbiji, a u 42 grada i opštine prikupili više od 100 000 potpisa protiv ulaska države u NATO pakt.

“Kampanja “Srbija nikada u NATO” će trajati do poništavanja svih sramnih antidržavnih ugovora i sporazuma potpisanih od 2000. godine do danas, do potpunog sloma NATO struktura u Srbiji, do konačne slobode!”, završio je Stamenkovski.


Stamenkovski je istakao da se čak 78,8 odsto građana Srbije izjašnjava protiv članstva u toj vojnoj organizaciji.

Stamenkovski je rekao da su kampanju „Srbija nikad u NATO“ pokrenuli 24. marta, na 16. godišnjicu početka NATO agresije na Srbiju i da ona zapravo predstavlja odgovor na IPAP sporazum, koji je potpisan sa NATO čelnicima i ozvaničen 18. marta u Briselu.

„Mi smo do sada u kampanji organizovali anketu koja je pokazala da je 78,8 odsto građana Srbije protiv ulaska Srbije u NATO, a samo 10,4 odsto 'za', i to na reprezentativnom uzorku od 7.400 stanovnika u 42 opštine, što se sasvim sigurno može uzeti kao merodavno“, istakao je Stamenkovski i najavio tribine u više gradova Srbije, Republike Srpske i Crne Gore.

Češki režiser i autor filma “Oteto Kosovo” Vaclav Dvoržak podržao je akciju Zavetnika i poručio da je NATO velika manipulacija i da je iskustvo Češke pokazalo da “nije isto ono što se priča prilikom potpisivanja sporazuma i ono što se dešava u praksi”. “Demokratija u NATO interesima ne postoji. NATO je samo servis koji služi za provođenje moći i želja Amerike. Hteli su Češku u NATO samo zato da bi imali još jednu bazu u Evropi. Mi smo im potrebni samo kao marionete”, rekao je Dvoržak.



Portparol Zavetnika, Milica Đurđević istakla je da nikada i ni po koju cenu Srbija ne sme postati članica zločinačke organizacije koja vrši rekolonizaciju Evrope i sveta.

“Okupljajući se oko suverenističkih i slobodarskih ideja, mi ćemo se zalagati za formiranje jedinstvenog informacionog sistema anti NATO organizacija koje deluju širom sveta, a sa ciljem razmena informacija i podrške, zajedničkim delovanjem i nastupima. Sa ponosom mogu reći da su Beograd i Srbija danas centar suverenističkih ideja i anti-NATO snaga svih slobodarskih naroda Evrope i sveta.”, završila je Đurđevićeva.

Pisma podrške konferenciji “Srbija nikada u NATO” uputila je Slovenačka nacionalna partija na čelu sa predsednikom Zmagom Jelenčičem i Internacionalni revolucionarni komitet iz Libije, koji je pružao podršku Muameru El Gadafiju.



  • Izvor
  • / vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...


U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...


Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...


Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA