Građani proveli noć ispred zgrade Vlade u Skoplju
Veliki broj građana Makedonije proveo je noć u šatorima ispred zgrade Vlade gde se juče održavao veliki miting opozicije.
Građani su i dalje izričiti pri stavu da se sa ovog mesta neće pomaći dok premijer Nikola Gruevski ne podnese ostavku.
Na ulici su bili studenti, profesori, poslanici, sređnoškolci, ali i policija koja ih je opkoljavala, mada u znatno manjoj meri nego tokom mitinga.
Toni Nikolovski rekao je Tanjugu da će celu noć provesti na ovom mestu.
„Ostaću ovde sve dok Gruevski ne podnese ostavku i ova Vlada zauvek ode sa političke scene u Makedoniji. Dakle, samo od njega zavisi koliko ćemo ostati ovde“.
Upitan da li će ljudi nastaviti i sledećih večeri da se okupljaju u istom broju, on kaže da su Makedonci pretrpeli mnogo pod ovom vlašću, te da su rešeni da ostanu do kraja.
„Mnogo puta ranije smo se povukli, ali sada je narod rešen da ide do kraja“, rekao je on.
Lenče Nikolovska kaže da se nada da građani neće kampovati dugo, jer će Gruevski ubrzo otići. Ona ističe da je njegova smena izvesna, pogotovo nakon objavljivanja brojnih „bombi“ koje je Zaev prezentovao javnosti, a koje su potpuno razotkrile Gruevskog.
Potpredsednica SDSM Frosina Remenski, koja je noćas takođe bila ispred zgrade Vlade rekla je da ova stranka koja je organizator mitinga ima program za sedam dana celodnevnog okupljanja na ovom mestu.
„Postavili smo plato, planiramo pozorišne predstave, razne debate, bendove. Mi dakle imamo program da držimo narod blizu sebe“, istakla je ona.
Remenski je ipak dodala da se nada da sedam dana okupljanja neće biti potrebno jer će, izrazila je uverenje, Gruevski do tada podneti ostavku.
- Izvor
- / vostok.rs
- Povezane teme
- Makedonija
- protest
- sukobi
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »















