Gospođo Uehara pobijena deca i spržene izbegličke kolone su spomenici delovanja NATO ubica
Povodom izjave ambasadorke SAD-a Margaret EN Uehare da „najvatreniji protivnici NATO pakta najmanje znaju o NATO-u“, reagovao je predsednik Mirovnog pokreta „Ne u rat – Ne u NATO“ Gojko Raičević tumačeći je „besmislenom i uvredljivom“.

Ambasadorka SAD-a je na konferenciji za štampu u Nikšiću povodom raspisivanja konkursa za NATO „React“ kamp, pored ostalog saopštila da “zabrinjava to što veliki dio onih koji su najvatreniji protivnici NATO-a, o NATO-u znaju najmanje”, te „da bi građani trebalo da budu bolje informisani o tome što NATO predstavlja“.
Reagovanje predseednika Mirovnog pokreta Gojka Raičevića prenosimo u cjelosti.
"Gospođu ambasadorku podsjećamo da građani Crne Gore, na žalost, odlično znaju šta je NATO i koji su mu ciljevi, jer su sve „blagodeti“ te, po svemu zločinačke i okupacione ratne vojne mašinerije, žestoko osjetili na svojoj koži, ne tako davno, a posledice svjedočimo svakodnevno.
Gospođi Uehara predočavamo da su pobijena djeca u porodilištima, bolnicama, na mostovima, igralištima… srušeni mostovi, spržene izbjegličke kolone, zasipanje svakog pedlja naše države osiromašenim uranijumom, prepune onkološke klinike u Crnoj Gori sa neslućeno velikim porastom procenta pacijenata oboljelih od leukemije i karcinoma… – to su trajni spomenici djelovanja NATO ubica, koje iz našeg sjećanja neće izbrisati nikakva sila.
I previše nas je NATO zadužio da bismo išta zaboravili, a još manje oprostili.
Umjesto da svoju misiju preusmjeri u obezbjeđivanje fondova za saniranje zla koje su, naročito Amerikanci, izazvali 1999. u Crnoj Gori i Srbiji, da pomogne Kliničko-bolničkom centru u Podgorici da unaprijedi odjeljenje za onkologiju koje je prebukirano zahvaljujući dejstvu NATO-a, ambasadorka drsko insistira da građani Crne Gore budu topovsko meso NATO-a odnosno SAD-a.
Pri tom ne skrivaju ambiciju da i formalno svoju okupatorsku šapu stave nad našom teritorijom, a time i omču o vratu cijeloj Crnoj Gori.
Uzgred, pošto se već „javila“, gospođa ambasadorka SAD-a bi mogla da saopšti crnogorskoj javnosti svoje viđenje incidenta u podgoričkom hotelu „Premijer“, ili da demantuje brojne medijske navode o mučenju djevojke vezivanjem i ko zna čime još, od strane njenog sunarodnika, vojnika SAD-a.
Podsjetiću da su, po tvrdnjama medija, pripadnici MUP-a zlostavljanu djevojku zatekli vezanu, u očajnom stanju i ostali nijemi nakon toga, a stvar se pokušala zataškati munjevitim dejstvom službenika ambasade SAD i Agencije za nacionalnu bezbjednost, čiji stvarni šef je upravo ambasadorka Uehara.
Ili možda nemate prostora za demant Vaša ekselencijo?"
Gojko Raičević, predsednik Mirovnog pokreta „Ne u rat – Ne u NATO“
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »















