Početna stranica > Novosti

Nebojša Pavlović se vratio u švedski Eko Orebro

Nebojša Pavlović se vratio u švedski Eko Orebro
18.11.2015. god.
Banjaluka - Poslije sezone provedene u Portugaliji banjalučki košarkaš Nebojša Pavlović vratio se u švedski Eko Orebro čije boje brani u ovoj sezoni.

 Nakon vicešampionske titule u zemlji sa Pirinejskog poluostrva odlučio se za povratak u Orebro, gdje pruža odlične partije i najbolji je igrač svoje ekipe te četvrti strijelac lige sa prosjekom od 19 poena po utakmici.-

Ovo je moj drugi boravak u Orebru za koji sam već nastupao prije dvije sezone, tako da mi je bilo mnogo lakše da se uklopim u poznatu sredinu. Ekipa je imala mnogo problema u toku pripremnog perioda i na početku sezone, prvenstveno mislim na povrede igrača. Prvo smo ostali bez Amerikanca Davrona Vilijamsa koji se povrijedio, a nakon toga klub je potpisao sa reprezentativcem Švedske Pjerom Hemptonom koji se teže povrijedio poslije tri kola. Zatim je uslijedio dolazak novog Amerikanca Hektora Herolda i nadam se da ćemo se u narednom periodu stabilizovati i ostvariti kontinuitet dobrih igara - rekao je Pavlović.

Pored nešto lošijih rezultata ekipe, Pavlović individualno bilježi sjajne nastupe i nada se da će uspjeti da odvede ekipu do plej-ofa.- Za sada imam odličnu sezonu, došao sam fizički dobro pripremljen i nije mi bio potreban nikakav period adaptacije na klub i grad, a i liga mi je bila poznata, kao i stil košarke. Trener i saigrači imaju povjerenje u mene i to koristim na najbolji mogući način. Cilj ekipe je plej-of, a u naredne tri utakmice igramo protiv direktnih konkurenata za plasman među osam. Ako uspijemo da pobijedimo u dvije utakmice, bićemo blizu ostvarenja ambicija za ovu sezonu - dodao je Pavlović.

Šveđani veoma cijene igrače iz bivše Jugoslavije koji uz brojne Amerikance podižu kvalitet takmičenja.- Ovdje je pravilo da ekipa može imati dva Amerikanca u sastavu, tako da to svi maksimalno koriste. Ima dosta igrača sa naših prostora koji su vrlo cijenjeni u Švedskoj, ali su za Amerikancima "ludi". Njih će sljedećih sezona biti više, jer na snagu stupa pravilo da ekipe mogu imati četiri stranca u timu - kazao je Pavlović.

Iako Švedska nije poznata po košarkašima, kvalitet takmičenja raste.- Košarka u Švedskoj kvalitetnija je iz godine u godinu, a najbolji primjer za to su pobjede švedskih ekipa u FIBA Evrokupu protiv italijanskih Kantua i Varezea. Organizaciono je sve besprijekorno, od svake utakmice pokušavaju da naprave istinski užitak za gledaoce, a finansijski sve ekipe u dan izvršavaju svoje obaveze prema igračima i trenerima. Po popularnosti košarka je odmah iza hokeja na ledu i fudbala, ali nekoliko ekipa ima konstantno veliku posjetu na svojim utakmicama - zaključio je Banjalučanin.

Basket sa društvom

U Švedskoj je lijepo, ali mnogo mu nedostaju porodica i basket sa prijateljima.

- Sve ove godine svakog ljeta sam uživao u basketu sa prijateljima na terenu Osnovne škole "Ivo Andrić" i nadam se da ću i sljedeće ljeto svakodnevno provoditi vrijeme na tom igralištu gdje se sigurno igra najbolji basket u Banjaluci - rekao je Pavlović.

Ne meti bogatijih

Dobrim igrama preporučio se bogatijim ekipama i nije nerealno da po završetku sezone promijeni sredinu.

- Potpisao sam ugovor na jednu plus jednu godinu, tako da imam opciju da izađem iz ugovora na kraju sezone i ako nastavim sa dobrim igrama, iskoristiću tu mogućnost. Prije dvije sedmice kontaktirali su sa mnom iz jednog kluba koji se nalazi u vrhu švedske lige i zainteresovani su da na polusezoni pređem u njihove redove, ali mislim da to neće biti moguće jer moj klub želi da me zadrži do kraja sezone - zaključio je Pavlović.



  • Izvor
  • Glas Srpske


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...


U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...


Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...


Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA