RT: Ruske, srpske i beloruske snage uništile „teroriste” u zajedničkim vežbama
Izvor: Vostok, RT
Trupe iz Rusije, Belorusije i Srbije su eliminisale "teroriste" i sproveli desante tokom zajedničkih vežbi u Belorusiji. Snage su obučene zajedno na pravom strateškom mestu po prvi put.
Aktivna faza međunarodnih vežbi taktički antiterorističkih vežbi "Slovensko bratstvo 2017" počela je u Belorusiji u gradu Brestu u ponedeljak.
Prva faza aktivne faze uključuje raspoređivanje i formiranje multinacionalnog bataljona taktičke grupe ruskih, beloruskih i srbskih trupa.
"Jutros je prva faza aktivne faze počela - priprema i formiranje bataljona taktičke grupa ruskih, beloruskih i srbskih trupa za izvođenje antiterorističkih zadataka i marš prema predviđenom prostoru sa prelaženjem vodenih prepreka i desantom" rekao je Aleksej Zbignjev novinarima.
Oko 10 taktičkih vežbi, koje takođe uključuju vazdušni desant su sprovedene tokom prvog dana aktivne faze, dodao je komandant.
"Veliki broj zadataka je izveden po prvi put tokom godišnjih zajedničkih vežbi tri zemlje", prema rečima zamenika komandanta ruskih padobranaca, general-potpukovnika Nikolaja Ignatova, koji učestvuje na vežbama kao posmatrač.
Međunarodni bataljon taktičke grupe, takođe je formiran po prvi put, a vežbe se izvode na stvarnim lokacijama - hidrotehničke instalacije koje su "zauzeli" teroristi treba uništiti, neki su detalji vežbe.
Grupa od 22 vojna posmatrača prisustvuje vežbama na poziv Belorusije, uključujući i stručnjake iz Kine, Vijetnama, Rusije, Sirije i Velike Britanije. Posmatrači su mogli videti "male terorističke grupe koje se infiltriraju u grad", kao i operaciju oslobođenja grada i hidro tehničke instalacije, saopštio je beloruski pukovnik Viktor Gulevič.
Među vežbama je i zadatak obezbeđivanja teritorije od pobunjenika, kao i evakuacija povređenog i ranjenog osoblja, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije. U utorak vežbe su uključivale potragu za terorističkom bazom kao i odbrana od infiltracije u grad.
Vežbe su počele 6. juna, a do 11. juna trupe su usavršavale saradnju u okviru međunarodnog taktičkog bataljona oformljenog za borbu protiv terorizma.
Međunarodnom rusko-belorusko-srbskom taktičkom grupom komanduje beloruski general-major Vadim Denisenko. Više od 300 ruskih padobranaca, uz 24 oklopna vozila i preko 10 lakih jedinica učestvuje u vežbama. Desnati se vrše ruskim vojnim transportnim avionima "Il-76MD".
Ukupno, više od 1.000 vojnika iz tri zemlje učestvuje na vežbama, uz korištenje oko 150 ruskih i beloruskih vojnih vozila raznih namena. Aktivna faza vežbe "Slovesnko bratstvo 2017" će biti završena 14. juna.
- Izvor
- / vostok.rs
- Povezane teme
- Rusija
- Srbija
- Belorusija
- manevri
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »















