Ruski vazdušni udari u Siriji - iz minuta u minut - 14.06.
Interaktivna mapa bojevih dejstava i vazdušnih udara Rusije u Siriji - Klinuti ovde ili na mapu ispod

OVDE možete pogledati hronologiju događaja ruskih vazdušnih udara u Siriji po danima
Pregled bojevih dejstava u Siriji za 14.06.
Stanje na frontu -
Napredovanje prema Raki
Dejstvo sirijske vojske u Dari
Sirijske snage i Hezbolah u blizini iračke granice
Pregled političkih i drugih vesti za 14.06.
RT: Senat SAD odobrio dodatne sankcije protiv Rusije - Mera kodifikacije u zakonu o sankcijama SAD protiv Rusije je odobrena u Senatu od strane većine sa 97 glasova "za" i 2 "protiv". Usvojeni zahtev pre nego što se dodatne sankcije konačno odobre, podložan je izmenama.
"Sankcije protiv Rusije su odgovor na povredu teritorijalnog integriteta Ukrajine i Krima, ruskih sajber-napada i mešanja u izbore, kao i ruske kontinuirane agresije u Siriji", navodi se u saopštenju.
Prema amandmanu, bilo kakve izvršne sankcije prema Rusiji od strane Obamine administracije ne mogu se ukinuti bez Kongresa.
Amandman takođe omogućava "široke nove sankcije u ključnim sektorima ruske ekonomije, uključujući rudarstvo, metale, špediciju i železnice" i odobrava "robusnu pomoć za jačanje demokratskih institucija i kontra-dezinformacija širom centralne i istočne Evrope koje su osetljive na rusku agresiju i mešanje u unutrašnje poslove".
Nove sankcije će biti nametnute "korumpiranim ruskim glumcima" i onima koji su "uključeni u teška kršenja ljudskih prava", svakome ko snabdeva oružjem sirijsku vladu ili rad sa ruskom odbrambenom industrijom i obaveštajnim službama, kao i "onima koji sprovode zlonamerne sajber napade u ime ruske vlade kao i onih koji su uključeni u korupciju u privatizaciji državne imovine."
Tilerson pozvao Kongres da pruži više fleksibilnosti kada je reč o sankcijama protiv Rusije - Američki državni sekretar Reks Tilerson pozvao je u sredu Kongres SAD da administraciji pruži više fleksibilnosti kada je reč o sankcijama protiv Rusije.
„Pozivam Kongres da odluči da svaki usvojeni zakon omogućava predsedniku da menja režim sankcija. Tražimo više fleksibilnosti da bismo pojačavali pritisak kada je to neophodno, ali i da bismo imali mogućnost za dijalog“, rekao je Tilerson na raspravi u Kongresu SAD.
SAD i Rusija ne smeju da imaju tako loše odnose kao sada, izjavio je Tilerson.
„Odnosi SAD i Rusije su na najnižem nivou od vremena Hladnog rata. I oni se pogoršavaju“, rekao je Tilerson, naglasivši da „dve velike nuklearne države ne smeju da budu u takvim odnosima“.
Prema njegovim rečima, Vašington razmatra s Moskvom „niz pitanja, uključujući mešanje u američke izbore“. „Moramo da tražimo rešenje“, zaključio je državni sekretar.
Američki državni sekretar je istakao da Rusija i Ukrajina mogu da postignu prihvatljivo rešenje za krizu i izvan Minskog sporazuma.
„Vrlo je moguće da vlade Ukrajine i Rusije mogu da dođu do prihvatljivog rešenja u nekakvoj strukturi izvan Minskog sporazuma, ali uz uzimanje u obzir ciljeva koji su u njemu označeni“, izjavio je Tilerson.
On je naglasio da je važno ispunjavanje odredbi Minskog sporazuma, dok ne budu zaključeni bilo koji drugi sporazumi.
Ruski avioni dostavili pomoć u Deir ez Zor
Tilerson: U predlogu novih sankcija Rusiji ima nekoliko problematičnih elemenata - Američki državni sekretar Reks Tilerson izjavio je da u nacrtu zakona o novim sankcijama Rusiji ima „nekoliko problematičnih elemenata“.
Tilerson je rekao da se nada da će diplomate uspeti da postignu napredak u dijalogu s Rusijom, a da će, ukoliko to ne bude uspešno, saopštiti senatorima da je došlo vreme za nove sankcije.
On je dodao da „razume i podržava takvu mogućnost“.
Kongres SAD objavio je nacrt zakona o novim sankcijama Rusiji, na osnovu kojih ruskim bankama ograničenje roka finansiranja može da bude smanjeno sa 90 dana na 14, sledi iz dokumenta.
Na osnovu važećih ograničenja, američkim građanima i kompanijama zabranjeno je da odobravaju kredite ruskim bankama ili pravnim licima koja su s njima povezana na rok duži od 90 dana. Sve ostale transakcije s njima su dozvoljene.
Nacrt podrazumeva i ograničavanje rokova za finansiranje ruske energetike. Kompanijama i fizičkim licima biće zabranjeni svi poslovi koji uključuju finansiranje i odobravanje kredita na rok duži od 30 dana.
Američki saveznici i partneri u Evropi, Aziji i na Bliskom istoku traže od Vašingtona da poboljša odnose s Rusijom, izjavio je Tilerson.
„Saveznici, partneri, veliki i mali, i to bez izuzetka… u Evropi, na Bliskom istoku, u Jugoistočnoj Aziji govore: ’Molim vas, pozabavite se odnosima s Rusijom, oni moraju da budu poboljšani‘. Oni su uvereni da će pogoršanje ovih odnosa pogoršati njihovu situaciju“, rekao je Tilerson tokom rasprave u Senatu SAD.
Prema njegovim rečima, SAD i Rusija u ovom trenutku vode dijalog na više nivoa.
„Ono što nazivam strateški krupnim pitanjima — možemo li da sarađujemo u Siriji, kako ćemo rešavati Ukrajinu, pitanja sajber-napada — sada se o tim pitanjima razgovara na mom nivou s mojim partnerima u Ministarstvu inostranih poslova i ponekad s pristupom Kremlju“, saopštio je Tilerson.
Ruski vazdušni udari u Siriji - iz minuta u minut -
- Izvor
- / vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »















