Početna stranica > Novosti

RT: „Pređite naše crvene linije i bićete uništeni“: Komandanr Revolucionarne garde Irana upozorio SAD, Izrael i Saudijsku Arabiju

RT: „Pređite naše crvene linije i bićete uništeni“: Komandanr Revolucionarne garde Irana upozorio SAD, Izrael i Saudijsku Arabiju
25.11.2019. god.


Svi spoljni neprijatelji biće poraženi ako naprave poteze protiv Irana, upozorio je komandant Revolucionarne garde Irana na velikom provladinom mitingu.

General Hosein Salami obratio se danas narodu u centru Teherana, te saopštio da rivali zemlje "više nisu u stanju ni za ništa" u svojim napadima na državu.


"Pokazali smo strpljenje prema neprijateljskim potezima Amerike, cionističkog režima [Izraela] i Saudijske Arabije protiv Islamske Republike Iran, ali uništićemo ih ako pređu naše crvene linije."


 


Hiljade ljudi je marširalo ulicama glavnog grada i okupilo se na trgu Enkelan (Trg revolucije). Nazivajući sebe „pristalicama liderstva“, demonstranti su mahali državnim zastavama, nosili transparente i skandirali parole u znak podrške vrhovnom vođi Ali Hamneiu i aktuelnoj vladi. Mnogi su takođe spaljivali američke zastave.


Učesnici mitinga pale zastave na centralnom trgu u Teheranu, foto:   AFP / ATTA KENARE / RT


Cilj mitinga je bio da osudi "svakoga ko želi da stvori nesigurnost u zemlji", rekao je jedan od učesnika mitinka za državnu agenciju IRNA-u.

Portparol Ministarstva spoljnih poslova Abas Mousavi rekao je da miting omogućava stranim državama da „vide ko su pravi ljudi u Iranu i šta govore“.

Iran je takođe pogođen protestima u raznim delovima zemlje nakon što je vlada, koja je pod pritiskom američkih sankcija, počela da štedi gorivo, te je odobrila povećanje cena u nadi da bi dodatni prihod mogao da se iskoristi za subvencije siromašnim porodicama .

Uprkos mirnim protestima, neki su zapalili banke i robne kuće, te su napadali policijske stanice, ubivši nekoliko policajaca. Vlasti su saopštile da je ima mrtvih i povređenih među demonstrantima.

Teheran je saopštio da iza nereda stoje „anarhisti“ i „plaćenici“ podržani od strane SAD-a. Američki državni sekretar Majk Pompeo je izrazio podršku antivladinim demonstrantima. Protesti u znak solidarnosti sa njima održani su u nekoliko severnoameričkih i evropskih gradova.

 



  • Izvor
  • Provladin miting u Teheranu, foto: © REUTERS / Nazanin Tabatabaee / WANA / RT/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...


U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...


Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...


Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA