Početna stranica > Novosti

Počeli radovi na izgradnji nove bolnice za obolele od Covid 19

Počeli radovi na izgradnji nove bolnice za obolele od Covid 19
05.04.2020. god.


Rekonstrukcija postojećeg i izgradnja dela objekta koji će biti nova bolnica namenjena pacijentima obolelim od Covid 19, kapaciteta 70 kreveta, započela je  u krugu Vojnomedicinskog centra Karaburma u Beogradu, saopštilo je Ministarstvo odbrane.


Kompletna rekonstrukcija tog objekta i izgradnja novog dela objekta donacija je firme “Termomont” i partnera, a imajući u vidu njegovu namenu i hitnost gradnje, radnici će radove izvoditi u tri smene, 24 časa dnevno, kako bi do 21. aprila objekat bio završen.
 
Vlasnik i direktor firme “Termomont” Dejan Burčul istakao je da je u skladu sa potrebama Ministarstva odbrane ta firma, sa partnerima, odlučila da u vidu donacije potpuno rekonstruiše i dogradi novi deo objekta za bolnicu u krugu VMC Karaburma.
 
- Reč je o rekonstrukciji objekta od 1.000 kvadrata i dogradnja više od 300 kvadrata objekta, gde će biti izgrađena i nova pristupna saobraćajnica u dužini oko 200 metara – naglasio je direktor “Termomonta” dodajući da je zbog kratkih rokova reč o ni malo lakom zadatku.
 
On je istakao da se sa radovima počelo jutros, a zbog kratkog roka za završetak radova, na objektu će se raditi u tri smene, 24 časa dnevno, svakog dana, a objekat će biti gotov do 21. aprila ove godine.

- U skladu sa taktičko-tehničkim zahtevima koje smo dobili, vrednost donacije je oko 30 miliona dinara – naglasio je direktor firme “Termomont” Dejan Burčul.
 
Upravnik Vojnomedicinskog centra Karaburma potpukovnik Milan Mladenović istakao je da je u toku rekonstrukcija objekta za potrebe novih smeštajnih kapaciteta za lečenje pacijenata obolelih od Covid-19.
 
- Planirano je da objekat ima mogućnost zbrinjavanja oko 70 pacijenata obolelih od Covid-19, čija je klinička slika lakša i srednje teška - naglasio je potpukovnik Mladenović.
 
Prema njegovim rečima, radovi na tom bolničkom objektu su u toku i čim budu završeni, pristupiće se opremanju medicinskom opremom i potrebnim sredstvima za rad, nakon čega je predviđen prijem prvih pacijenata.
 
Početku radova u krugu Vojnomedicinskog centra Karaburma prisustvovao je državni sekretar u Ministarstvu odbrane Bojan Jocić.


  • Izvor
  • Tanjug
  • foto: © Ministarstvo odbrane Srbije/ vostok.rs


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...


U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...


Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...


Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA