RT: Policija Detroita saopštila o poginulom mladiću dok žestoki nemiri eskaliraju
Tokom žestokih protesta, lokalna policija je saopštila da je pucano na demonstrante, a da je najmanje jedna osoba poginula. Vlasti su saopštile da policija nije umešana u ubistvo.
Portparol policije u Detroitu potvrdio je da je nepoznati počinilac ispalio „hitac ili nekoliko njih“ u gomilu demonstranata. Kako se navodi napadač je pucao iz automobila, usmrtivši 19-godišnjaka, nakon čega je pobegao sa lica mesta. Mladić je hitno prebačen u bolnicu gde je ubrzo proglašen mrtvim.
RT: Pentagon stavio vojnu policiju u pripravnost radi pružanja pomoći vlastima Mineapolisa u sprečavanju neredahttps://t.co/rJ2sntDoJm
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) May 30, 2020
Grad se suočava sa haosom i nasiljem, dok protesti zbog ranije ubijenog muškarca iz Mineapolisa Džordža Flojda sve više izmiču kontroli.
downtown detroit protests pic.twitter.com/oOnQl865bf
— Ꮰ. (@jennihenniii) May 29, 2020
Demonstranti protestuju zbog policijske brutalnosti, te se sukobe snagama bezbednosti koji suzavcima pokušavaju da ih rasteraju.
Detroit police are firing tear gas cannisters at near point blank range as protestors retreat from intersection of Congress & Randolph @wdet pic.twitter.com/f2DfMjflvU
— Ryan Patrick Hooper (@HoopingtonPost) May 30, 2020
Tokom dana mnogo demonstranata je uhapšeno, optužujući ih da su se uključili u „ilegalno okupljanje“.
RT: Džordžija aktivirala Nacionalnu gardu nakon što su protesti u Atlanti prerasli u haos sa pljačkama i paljevinamahttps://t.co/YZSU03bpdF
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) May 30, 2020
Masovni neredi se dešavaju širom Sjedinjenih Američkih Država, a ponekad eskaliraju u pljačku i palenje. U Minesoti i Džordžiji vlasti su morale poslati pripadnike Nacionalne garde kako bi zaustavili nasilje.
Izvor: Vostok / RT
- Izvor
- Tanjug
- foto: © SETH HERALD / AFP / RT/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »
















