RT: Obamin savetnik Susan Rajs zna ko je odgovoran za nemire u SAD-u. Dobro ste pogodili, to je Rusija!
U izjavi koja neće apsolutno nikoga iznenaditi, bivši savetnik za nacionalnu bezbednost Susan Rajs je izjavila da je Rusija, a ne ogorčeni Amerikanci, odgovorna za anarhiju na američkim ulicama. Kako originalno.
Nakon pet pravih noći nereda širom zemlje, izbio je rat rečima između desnice i levice ko je odgovoran za pljačkanje i haos. Vlasti u Minesoti, epicentru nemira, optužile su pristalice „superiornosti bele rase“ i narko kartele, dok su predsednik Donald Tramp i Ministarstvo pravde optužili leve militante „Antifa“, a Tramp je u nedelju saopštio da će organizaciju proglasiti "terorističkom organizacijom".
RT: Zapaljena crkva kod Bele kuće dok protesti u Vašingtonu eskalirajuhttps://t.co/93GfbUO8gS
— VOSTOK vesti (@vostokvesti) June 1, 2020
S obzirom na to da su svi, ali i sami demonstranti krivi, Susan Rajs, bivši savetnik za nacionalnu bezbednost predsednika Baraka Obame, zazvonila je sa već iskušanim i istinskim negativcem - Rusijom.
„Kladila bih se“, rekla je ona Volfu Bliceru sa Si-En-Ena.
„Ovo je upravo iz ruske knjige."
Absolutely Incredible: Obama's Former NSA Susan Rice on CNN talking about the protests and domestic strife
— Saagar Enjeti (@esaagar) May 31, 2020
"This is right out of the Russian playbook" pic.twitter.com/luXiPV0bOq
Rajsova je barem priznala da „ne čita obaveštajne podatke ovih dana“, u suštini potvrđujući da je njena teorija otrgnuta iz negde tamo.
Blicer nije uzvratio na njenu tvrdnju, a ona je nastavila da optužuje Moskvu da pokušava da "dezintegriše" SAD iznutra.
"Ne bih se iznenadila kad bih saznala da to finansiraju na neki način, u nekoj formi", dodala je ona.
To što je zvaničnik Obamine administracije okrivio Rusiju za američke nevolje nije iznenađujuće. Uostalom, šefovi obaveštajnih službi iz ere Obame i poslanici demokrate, proveli su više od dve godine pokušavajući da optuže predsednika Trampa zbog „sprege“ sa Kremljom.
Ona je samo jedna od nekoliko liberalnih glava koje pričaju kako smrdi na rusko mešanje u gorućim ulicama Mineapolisa i šire. Bivši gradonačelnik Nju Orleansa Mark Morial u subotu je saopštio da ruski agenti podstiču nerede, dok mnoštvo pristaica ove teorije zavere izašlo na Tviter kako bi proglasili nemire delom "glavnog plana Rusije".
„Pitao sam se koliko dugo će glavnim medijima trebati da pronađu ruski udeo“, rekao je za RT istraživač Instituta Global Polici, Džordž Samjuel.
"Naravno, za to ne postoje ni najmanji dokazi, ali to je za očekivati."
U međuvremenu se oglasio Tramp, saopštivši. "Evo nas ponovo", tvitnuo je u subotu.
„Lažne vesti Si-En-Ena krive Rusiju, Rusiju, Rusiju. Oni su mnogo bolesni gubitnici sa mnogo lošim rejtingom!“
Here we go again. Fake News @CNN is blaming RUSSIA, RUSSIA, RUSSIA. They are sick losers with VERY bad ratings! P.S. Can’t blame China because they need the cash?
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) May 30, 2020
- Izvor
- Tanjug
- foto: © CNN / RT/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »
















