Početna stranica > Novosti
Francuska žali zbog namere Ruske Federacije da se povuče iz Sporazuma o otvorenom nebu i nada se da će Moskva preispitati ovu odluku, rekao je portparol francuskog Ministarstva spoljnih poslova.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije juče je najavilo pokretanje procedura za povlačenje iz Sporazuma o otvorenom nebu.
Ministarstvo je primetilo da je nakon povlačenja SAD-a iz Sporazuma ravnoteža interesa država učesnica postignuta zaključenjem ugovora bila znatno narušena, te da moskovski partneri u Sporazumu nisu podržali ruske predloge da se osigura njegova održivost u novim uslovima.
„Francuska žali zbog saopštenja Ruske Federacije da namerava da u bliskoj budućnosti pokrene postupak za povlačenje iz Sporazuma o otvorenom nebu, koji je stub arhitekture kontrole konvencionalnog naoružanja i koji doprinosi miru i sigurnosti na našem kontinentu“, rekao je portparol francuskog ministarstva.
„Nadamo se da će Ruska Federacija preispitati svoju odluku koja podriva sam ugovor i naše napore na izgradnji međusobnog poverenja i jačanju naše kolektivne bezbednosti“, rekao je on.
Predstavnik francuskog ministarstva spoljnih poslova istakao je da su nedavno sve države učesnice, uključujući i Rusku Federaciju, povodom Četvrte revizijske konferencije Sporazuma, potvrdile „svoje pridržavanje ovom dokumentu i punu primenu njegovih odredbi“.
"Francuska je, zajedno sa nekoliko evropskih partnera, nedavno predložila produbljivanje ove razmene mišljenja o pitanjima vezanim za njegovu koje je pokrenula Ruska Federacija. Žao nam je što Ruska Federacija nije želela da učestvuje u ovom dijalogu i sada odlučila da se povuče iz ovog sporazuma" dodao je on.
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Francuska: Žalimo zbog namere Rusije da se povuče iz Sporazuma o otvorenom nebu
16.01.2021. god.
Francuska žali zbog namere Ruske Federacije da se povuče iz Sporazuma o otvorenom nebu i nada se da će Moskva preispitati ovu odluku, rekao je portparol francuskog Ministarstva spoljnih poslova.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije juče je najavilo pokretanje procedura za povlačenje iz Sporazuma o otvorenom nebu.
Ministarstvo je primetilo da je nakon povlačenja SAD-a iz Sporazuma ravnoteža interesa država učesnica postignuta zaključenjem ugovora bila znatno narušena, te da moskovski partneri u Sporazumu nisu podržali ruske predloge da se osigura njegova održivost u novim uslovima.
„Francuska žali zbog saopštenja Ruske Federacije da namerava da u bliskoj budućnosti pokrene postupak za povlačenje iz Sporazuma o otvorenom nebu, koji je stub arhitekture kontrole konvencionalnog naoružanja i koji doprinosi miru i sigurnosti na našem kontinentu“, rekao je portparol francuskog ministarstva.
„Nadamo se da će Ruska Federacija preispitati svoju odluku koja podriva sam ugovor i naše napore na izgradnji međusobnog poverenja i jačanju naše kolektivne bezbednosti“, rekao je on.
Predstavnik francuskog ministarstva spoljnih poslova istakao je da su nedavno sve države učesnice, uključujući i Rusku Federaciju, povodom Četvrte revizijske konferencije Sporazuma, potvrdile „svoje pridržavanje ovom dokumentu i punu primenu njegovih odredbi“.
"Francuska je, zajedno sa nekoliko evropskih partnera, nedavno predložila produbljivanje ove razmene mišljenja o pitanjima vezanim za njegovu koje je pokrenula Ruska Federacija. Žao nam je što Ruska Federacija nije želela da učestvuje u ovom dijalogu i sada odlučila da se povuče iz ovog sporazuma" dodao je on.
- Izvor
- Tanjug
- foto: © RIA Novosti / Kristina Afanasьeva/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »
















