Početna stranica > Novosti
Epidemiolog i član Krizni štab za zaštitu zdravlja stanovništva od zarazne bolesti Covid-19 Predrag Kon saopštio je da je ovo telo danas donelo odluku da se od 19. aprila učenici vraćaju u školske klupe, i to stariji razredi osnovnih škola i srednjoškolci.
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Krizni štab potvrdio povratak u škole od 19. aprila
16.04.2021. god.
Epidemiolog i član Krizni štab za zaštitu zdravlja stanovništva od zarazne bolesti Covid-19 Predrag Kon saopštio je da je ovo telo danas donelo odluku da se od 19. aprila učenici vraćaju u školske klupe, i to stariji razredi osnovnih škola i srednjoškolci.
Kon je nakon sednice Kriznog štaba objasnio da će oni pohađati nastavu po modelu od 1. septembra, dakle po smenama, sa manje učenika u odeljenjima, uz obavezu nošenja maski.
On je preneo i da je doneta odluka da se kao podrška turizmu izjednači cena PCR testova u Srbiji za naše državljane i strance, koji su do sada plaćali 18.000 dinara, a koja će od sada za sve biti 9.000 dinara, koliko je do sada bila za državljane Srbije.
Takođe, kako je dodao, na današnjoj sednici razgovaralo se i o Beogradskom maratonu koji treba da se održi u junu, pri čemu je odlučeno da za takmičarski deo može da se krene u pripreme, a sve ostalo će zavisi od situacije.
Što se tiče drugih mera nema promena, ostaje kao što je i do sada bilo. Epidemiološka situacija je izašla iz vanredne, ocenjujemo je kao nepovoljnu, naglasio je Kon.
Prema njegovim rečima, i dalje je veliki broj pacijenata na intenzivnim negama, kao i u bolnicama, ali je zabeležen veći broj otpusta od prijema.
Kon je napomenuo da na sednici nije bilo rasprave o merama koje bi mogle da budu donete zbog Vaskrsa, kao i da ne očekuje da će se o tome pričati, podvukavši da će se verovatno uputiti apel da se izbegavaju kontakti.
Takođe, kako je preneo, razgovaralo se i o otvaranju ugostiteljskih objekata, ali o tome nije doneta nikakva odluka. Naime, njihovo otvaranje zavisi od epidemijske situacije, a jasno je da to mora da bude bezbedno i da može da se sprovede samo uz strogo pridržavanje mera, prvenstveno nošenja zaštitne maske.
Kon je, odgovarajući na pitanje kada ćemo moći da se vratimo normalnom životu, kao što je slučaj u Izraelu, rekao da je za to kod nas još uvek rano i da zavisi od broja imunizovanih, odnosno od broja ljudi kojima je posle revakcinacije prošlo tri nedelje.
Prema njegovim rečima, moramo da dođemo do toga da imamo imunizovanih 3,5 miliona ljudi, a mi sada imamo situaciju da je dve doze primilo 1,2 miliona građana, a jednu dozu 1,8 milion.
- Izvor
- Tanjug
- foto: © Tanjug/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »
















