Početna stranica > Novosti
Neće biti revizije odluke Moskve o povlačenju iz Sporazuma o otvorenom nebu, rekao je zamenik ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
"Neće biti revizije, prošao voz dame i gospodo. Da ste zaista zainteresovani da Rusija ostane pri Sporazumu, ponašali biste se drugačije", rekao je Rjabkov na konferenciji država potpisnica Sporazuma o otvorenom nebu, prenose RIA Novosti.
Prema njegovim rečima, „Rusiji Sporazum nije bio potreban ništa više nego vama“.
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
„Prošao voz dame i gospodo“: Moskva o evenutalnom povratku Sporazumu o otvorenom nebu
21.07.2021. god.
Neće biti revizije odluke Moskve o povlačenju iz Sporazuma o otvorenom nebu, rekao je zamenik ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
"Neće biti revizije, prošao voz dame i gospodo. Da ste zaista zainteresovani da Rusija ostane pri Sporazumu, ponašali biste se drugačije", rekao je Rjabkov na konferenciji država potpisnica Sporazuma o otvorenom nebu, prenose RIA Novosti.
Prema njegovim rečima, „Rusiji Sporazum nije bio potreban ništa više nego vama“.
„Očekivanje da će se Rusija `saviti` pod pritiskom nije ranije funkcionisalo i neće funkcionisati sada. Izgradićemo svoju politiku u najstrožem skladu sa nacionalnim interesima Rusije i interesi naših saveznika“, dodao je Rjabkov.
Prema rečima Rjabkova, Vašington je smatrao da su mogućnosti njegovih satelita sasvim dovoljne za sprovođenje tehničkog izviđanja teritorije Rusije, te da Sporazum o otvorenom nebu više nije bio potreban, da je preskup.
„Njih ne zanima zabrinutost drugih država učesnica, uključujući sopstvene saveznike, zbog gubitka važnog sporazuma u oblasti izgradnje poverenja“, rekao je zamenik ministra.
Prema rečima Rjabkova, Vašington je smatrao da su mogućnosti njegovih satelita sasvim dovoljne za sprovođenje tehničkog izviđanja teritorije Rusije, te da Sporazum o otvorenom nebu više nije bio potreban, da je preskup.
„Njih ne zanima zabrinutost drugih država učesnica, uključujući sopstvene saveznike, zbog gubitka važnog sporazuma u oblasti izgradnje poverenja“, rekao je zamenik ministra.
- Izvor
- Tanjug
- foto: © Ministerstvo inostrannыh del Rossiйskoй Federacii/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »
















