Početna stranica > Novosti
„Smatram da je slanje oružja Šiptarima od strane Velike Britanije neprijateljski čin, jer ne možete naoružavati teroriste i nadati se miru. Veoma sam zabrinut, izjavio je ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin u jutarnjem programu televizije Pink upitan da prokomentariše informaciju da je Britanija poslala oružje Kurtiju.
Ranije je saopšteno da je Prištini isporučeno 50 protivoklopnih sistema "Džavelin" i "NLAV", kao i da se očekuje još 20.
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Vulin: Slanje oružja Šiptarima od strane Velike Britanije neprijateljski čin
17.04.2022. god.
„Smatram da je slanje oružja Šiptarima od strane Velike Britanije neprijateljski čin, jer ne možete naoružavati teroriste i nadati se miru. Veoma sam zabrinut, izjavio je ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin u jutarnjem programu televizije Pink upitan da prokomentariše informaciju da je Britanija poslala oružje Kurtiju.
Ranije je saopšteno da je Prištini isporučeno 50 protivoklopnih sistema "Džavelin" i "NLAV", kao i da se očekuje još 20.
„Vi dajete oružje teroristima, dajete oružje za uništenje teroristima. Oni nemaju vojsku. Šiptari nemaju vojsku, po Rezoluciji 1244 jedina oružana snaga na Kosovu i Metohiji je Kfor, nema druge, a vi pravite nekakvu vojsku, vi ih naoružavate, dajete im oklopna vozila, protivoklopne sisteme, dronove, pravite obuke, čujem da neki idu na obuke za pilote u Tursku, Albaniju", rekao je ministar Vulin i ponovio da je veoma zabrinut.
Istakao je da je čitava filozofija Kurtija da učiniti zlo Srbiji i Srbima.
„Slušali smo Kurtija kada je govorio da tzv. Kosovo treba da postane deo NATO pakta. Procedure da uđete u NATO pakt su gore nego da uđete u EU, dakle nema nikakve šanse da oni to ispune i zadovolje, ni kratkoročno, ni srednjoročno, ni dugoročno. Nemaju nikakav kapacitet da naprave respektabilnu vojsku, nemaju novac za to, nemaju ljude. Šta će vam onda Kosovo u NATO paktu? Jedino da ih uzmete da bi isprovocirali Srbiju i da bi onda, kada Srbija ne može da ne reaguje, pozvali NATO pakt u pomoć i rekli - mi smo NATO članica, spasavajte nas od zle i grozne Srbije koja je kriva za kosmički nemir".
Dodao je da, sa nestrpljenjem, očekuje šta će predsednik Vučić reći o tome.
„Znam da vrlo pažljivo prati situaciju i da se, znajući njega, vrlo studiozno priprema i da će biti odgovoran kakav jeste i da će na najbolji način izraziti naš stav. Naše službe rade svoj posao i on raspolaže svim informacijama. Ali ako me pitate za moj stav, smatram da je ovo neprijateljski čin. Ne možete naoružavati teroriste i nadati se miru", poručio je ministar Vulin.
- Izvor
- Tanjug
- foto: © RIA Novosti / Grigoriй Sыsoev/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »
















