Početna stranica > Novosti
Na predstojećem samitu NATO-a Rusija će biti proglašena pretnjom miru i stabilnosti, rekao je generalni sekretar organizacije Jens Stoltenberg u intervjuu za tabloid Bild am Zontag.
„Proglasićemo da Rusija više nije partner, već pretnja našoj bezbednosti, kao i miru i stabilnosti“, rekao je on.
Istovremeno, Stoltenberg je ponovo napomenuo da u alijansi ne vide „viši nivo spremnosti ruskih nuklearnih snaga“.
Pored toga, dodao je on, u novom strateškom konceptu se pominje i Kina, čije jačanje predstavlja izazov interesima, vrednostima i bezbednosti alijanse.
Stoltenberg je takođe naglasio da će NATO nastaviti da podržava Ukrajinu, ali da tamo neće slati svoje trupe. On je izrazio uverenje da se sa povećanjem isporuke oružja povećava verovatnoća da će Ukrajina uspeti da izbaci ruske trupe iz Donbasa, te je pozvao da budu spremni na sukob koji će trajati godinama.
U strategiji NATO-a usvojenoj 2010. Rusija je označena kao strateški partner. Ranije je Stoltenberg već izjavio da je članice bloka više neće smatrati u tom statusu.
Samit NATO-a zakazan je za kraj juna u Madridu.
Rusija je više puta napomenula da je alijansa usmerena na konfrontaciju, te da njeno dalje širenje neće doneti veću bezbednost Evropi. Što se tiče napumpavanja Ukrajine oružjem, Moskva je naglasila da to samo produžava sukob, te da su transpori naoružanja legitimne mete ruske vojske.
Poštovani čitaoci, na našem Telegram kanalu možete pratiti sve vesti o specijalnoj operaciji Oružanih snaga Ruske Federacije u Ukrajini, kao i o dešavanjima u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici. Takođe, možete pogledati video snimke, karte i fotografije koje stalno pristižu.
Naš Telegram kanal - https://t.me/vostokvesti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Ostale novosti iz rubrike »
Stoltenberg: Rusija će biti proglašena pretnjom miru i stabilnosti
19.06.2022. god.
Na predstojećem samitu NATO-a Rusija će biti proglašena pretnjom miru i stabilnosti, rekao je generalni sekretar organizacije Jens Stoltenberg u intervjuu za tabloid Bild am Zontag.
„Proglasićemo da Rusija više nije partner, već pretnja našoj bezbednosti, kao i miru i stabilnosti“, rekao je on.
Istovremeno, Stoltenberg je ponovo napomenuo da u alijansi ne vide „viši nivo spremnosti ruskih nuklearnih snaga“.
Pored toga, dodao je on, u novom strateškom konceptu se pominje i Kina, čije jačanje predstavlja izazov interesima, vrednostima i bezbednosti alijanse.
Stoltenberg je takođe naglasio da će NATO nastaviti da podržava Ukrajinu, ali da tamo neće slati svoje trupe. On je izrazio uverenje da se sa povećanjem isporuke oružja povećava verovatnoća da će Ukrajina uspeti da izbaci ruske trupe iz Donbasa, te je pozvao da budu spremni na sukob koji će trajati godinama.
U strategiji NATO-a usvojenoj 2010. Rusija je označena kao strateški partner. Ranije je Stoltenberg već izjavio da je članice bloka više neće smatrati u tom statusu.
Samit NATO-a zakazan je za kraj juna u Madridu.
Rusija je više puta napomenula da je alijansa usmerena na konfrontaciju, te da njeno dalje širenje neće doneti veću bezbednost Evropi. Što se tiče napumpavanja Ukrajine oružjem, Moskva je naglasila da to samo produžava sukob, te da su transpori naoružanja legitimne mete ruske vojske.
Poštovani čitaoci, na našem Telegram kanalu možete pratiti sve vesti o specijalnoj operaciji Oružanih snaga Ruske Federacije u Ukrajini, kao i o dešavanjima u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici. Takođe, možete pogledati video snimke, karte i fotografije koje stalno pristižu.
Naš Telegram kanal - https://t.me/vostokvesti
- Izvor
- Tanjug
- foto: nato.int/ vostok.rs
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Intervju sa Pavlom Bušujevim, rukovoditeljem Odeljenja za balkanska istraživanja Instituta za zemlje ZND...
U intervjuu za RGM.Žurnal, Pavel Bušujev, šef Odeljenja za balkanske studije Instituta zemalja ZND, govorio je o mentalitetu vlasti i naroda na Balkanu, o tome koje glasine ostaju puka...
Vaše Visokopreosveštenstvo...
Na pitanje urednika portala RuSerbia.com o dugoročnim posledicama NATO bombardovanja osiromašenim uranijumom u Srbiji i NATO bioloških laboratorija u Ukrajini i potrebi formalnog okrivljavanja SAD i NATO-a za nanošenje...
Na platnu promiču kadrovi oslobođenja Marijupolja, okružen sam publikom koja aplaudira i plače i razmišljam samo o jednom – saborcima kojih više nema, kaže povodom premijere dokumentarnog filma “Na...
Ostale novosti iz rubrike »
















