Vučić: Ne spaljujemo leševe u Lazarevcu!
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je u MUP-u trenutno 38 prijava nestalih u poplavama. Vučić je odbacio navode da se u Lazarevcu spaljuju leševi stradalih u poplavama.
Vučić je novinarima u Sremskoj Mitrovici, gde je obišao nasipe, rekao da se broj prijava nestalih u MUP-u sveo na ukupno 38 i da ne zna odakle potiču dezinformacije o više od 500 nestalih, odnosno žrtava poplava.
Prema njegovim rečima, bilans žrtava poplava nije povećan u odnosu na prethodno saopštene informacije o njihovom broju, te da će biti saopšten i njihov identitet.
"Ime i prezime svakog utopljenika biće dostupno javnosti kao i ime i prezime svakog preminulog lica, onog ko je preminuo od infarakta, druge bolest...", naveo je predsednik Vlade i dodao da ga je lično sramota što su neki priželjkivali da bude što "je moguće veći broj mrtvih".
"Ko je rekao da ima 500 mrtvih?", zapitao je Vučić i dodao da su na sličan način na društvenim mrežama plasirane dezinformacije o nekakvim "visokim pećima" u Lazarevcu, koje, inače, ne postoje.
Vučić je odbacio navode da se u Lazarevcu spaljuju leševi stradalih u poplavama. "Mi nemamo visoke peći u Lazarevcu, ali to govori samo da imamo veliki broj ljudi koji ne žele dobro svojoj zemlji", rekao je Vučić.
"Broj mrtvih je tragično veliki, ali ni blizu onog broja kojima su ti ljudi koji ne žele dobro Srbiji i njenom narodu, iznosili", primetio je premijer.
On je rekao da će sutra članovi vlade odgovarati na sva pitanja u vezi sa poplavama, kada će i biti izneti podaci šta je preduzeto i urađeno.
Upitan o odgovornosti ministara, Vučić je rekao da za njega princip odgovornosti stoji iznad svega i da će se, kako je to i ranije bilo najavljivano, na svakih šest meseci razmatrati rad ministara. Kako je naveo, to ne znači da je vlada loše radila.
Vučić je naveo da građani Sremske Mitrovice nisu branili samo svoj grad i svoje ognjište, nego i druge gradove u Srbiji. "Pokazali smo da Srbija može da bude jaka i šta možemo da postignemo kada smo složni. Imali smo i malo sreće, jer se Sava izlila u Hrvatskoj i Republici Srbskoj", rekao je Vučić. Dodao je da se u narednim godinama mora raditi na izgradnji obaloutvrde, gde ne postoji, ali da se prvo moraju jačati bedemi oslabljeni tokom poslednjih poplava. Vučić je rekao da će Vlada preuzeti finansiranje obnove nekategorisanih i kategorisanih puteva oštećenih bujičnim poplavama, jer većina lokalnih samouprava nema novca da to uradi sama.
Premijer je naveo da je gradonačelnik Sremske Mitrovice Branislav Nedimović dobro radio svoj posao, za razliku od nekih gradonačelnika, poput šabačkog, koji su tvrdili da im nisu potrebni ni džakovi ni pesak. Nedimović je rekao da je pre 11 dana situacija na nasipu bila dramatična, a danas sunce sija i voda se povukla. "Struka je uspela da napravi nasipe i na levoj i na desnoj obali Save kod Sremske Mitrovice, tako da smo spasili grad. Nismo imali ljudskih žrtava, imali smo štete samo na poljoprivrednom zemljištu. Ovo nam je bio i nauk, jer smo pre 40 godina imali veliku poplavu i malo smo se opustili", rekao je Nedimović.
Nedimović se zahvalio ljudima koji su učestvovali u izgradnji nasipa, a posebno mladima koji su se prvi odazvali. Tokom šetnje do nasipa Vučić je u razgovoru sa građanima Sremske Mitrovice rekao i da se mora pomoći u novcu i semenskom materijalu stanovništvu Republike Srpske i da će o tome razgovarati sa predsednikom RS Miloradom Dodikom.
ZAPOŠLJAVANJE I INVESTICIJE U FOKUSU
Premijer Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da će zapošljavanje i otvaranje radnih mesta biti prioritet u narednom periodu i da država stvara zakonske okvire kako bi bila najprivlačnija zemlja za investitore u regionu.
"Prioritet u narednom periodu biće otvaranje radnih mesta i zapošljavanje ljudi, tome ćemo se posvetiti i to će biti najvažnije vesti koje će dolaziti iz Srbije", rekao je Vučić na potpisivanju Protokola o preuzimanju objekta između multinacionalne kompanije "Luvata", koja se bavi proizvodnjom izmenjivača toplote za automobilsku i građevinsku industriju, i "Miv 2 investa".
Premijer je naglasio da je najvažniji zadatak države da se bori za radna mesta, da se stvore najbolji uslovi za investicije i da budemo najkonkurentniji u odnosu na zemlje u regionu.
- Izvor
- Večernje Novosti
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Bez obzira na obilje korupcionaških skandala i nemogućnosti da se dostignu izraženi ciljevi, Ukrajina nastavlja da dobija nepovratne kredite i subvencije od Evropske Unije. Odgovor, prema mišljenju autoritativnih poljskih...
Srbija pobeđuje, ali samo zajedno sa braćom, saveznicima i prijateljima, u ljubavi sa bližnjima, a nikako zavisna od onih koji moć zasnivaju na uništavanju i zloupotrebi ljudi...
Autor: Milan Petrović...
Ime Sergeja Korotkiha, koga u krugovima ukrajinskih nacionalista nazivaju „Bocman“, već neko vreme popunjava naslovne strane širom sveta. Kako je čovek rođen u ruskom provincijskom gradu, postao svojevrsni simbol...
Blokada naloga vodećih beloruskih medija na platformi Jutjub ponovo je otvorila pitanje slobode informisanja u digitalnoj eri, ali i dodatno ukazala na duboko ukorenjene dvostruke standarde koji dolaze sa...
Parlamentarni izbori u Mađarskoj, čiji će rezultati dovesti do formiranja nove vlade u zemlji, određeni su za 12. april 2026. godine. Partija „FIDES – mađarski građanski savez“ koju predvodi...
Ostale novosti iz rubrike »
















