Kovčeg sa tijelog predsjednika RS dovezen u porodičnu kuću u Modriči
MODRIČA, 2. OKROBRA () - Kovčeg sa tijelom predsjednika Republike Srpske (RS) Milana Jelića dovezen je oko 16.00 časova u porodičnu kuću u Modriči.
Povorku sa posmrtnim ostacima predsjednika Jelića pratilo je više hiljada Modričana, od ulaska u opštinu do kuće.
U povorci su, između ostalih, bili predsjednik Vlade RS Milorad Dodik, predsjedavajući Savjeta ministara BiH Nikola Špirić, predsjedavajući Predstavničkom doma Parlamentrane skupštine BiH Milorad Živković i ministri Srpske.
Organizovane grupe građana, među kojima su predstavnici opštine Modriča, fudbaleri "Modriča-Maksime", odaju posljednju počast predsjedniku Republike mimohodom u porodičnoj kući.
Protokolom je predviđeno da kovčeg sa tijelom pokojnog predsjednika bude izložen u porodičnoj kući do sahrane koja će biti obavljena na Gradskom groblju sutra u 14.00 časova uz vjerski obred i najviše državne počasti.
Vjerski obred,prilikom ispraćaja posmrtnih ostataka ispred Banskog dvora u Banjaluci služio je vladika banjalučki Jefrem i sveštenstvo banjalučke eparhije.
Od predsjednika RS Milana Jelića oprostila se porodica, politički vrh Republike Srpske, brojni zvaničnici i građani Banjaluke.
"Dođe vrijeme kad se plače u sjećanju na vrijeme kad smo se smijali, dođe vrijeme kad gubimo, a zajedno smo sticali. Dođe vrijeme kad se ćuti, kad se ne govori. Vrijeme kad se umire", rekao je gradonačelnik Banjaluke Dragoljub Davidović opraštajući se od predsjednika RS.
Građani opštine Laktaši okupili su se danas na mostu u Klašnicama kako bi odali posljednju počast preminulom predsjedniku Republike Srpske (RS) Milanu Jeliću.
Među nekoliko stotina građana ovog krajiškog mjesta, koji su na mostu sačekali povorku koja je pratila kovčeg sa posmrtnim ostacima predsjednika Jelića iz Banjaluke prema Modriči, bili su i osnovci iz Trna i Klašnica.
Gradski odbor Saveza nezavisnih socijaldemokrata Banjaluka organizovaće sutra besplatan prevoz za građane iz Banjaluke do Modriče na sahranu predsjedniku RS Milanu Jeliću.
U saopštenju ove stranke navodi se da je polazak iz Banjaluke predviđen sutra u 9.30 časova sa stare autobuske stanice.
Na svim relacijama pruga Željenica Reublike Srpske (ŽRS) sutra, na dan sahrane predsjednika RS Milana Jelića, biće organizovan besplatan i redovan željeznički saobraćaj, saopšteno je iz ŽRS-a.
Uprava ŽRS-a donijela je ovu odluku danas na prijedlog Samostalnog sindikata mašinovođa ŽRS-a i Samostalnog sindikata transportne djelatnosti ŽRS-a, koji su u štrajku od 30. septembra, a s ciljem da se građanima RS omogući neometano prisustvo sahrani predsjednika Jelića u Modriči.
Prema redu vožnje, na 420 kilometara pruga ŽRS u lokalnom putničkom saobraćaju, na relacijama Doboj - Banjaluka, Doboj - Šamac i Doboj - Petrovo, te Banjaluka - Dobrljin, Novi Grad - Blatna i Prijedor - Omarska, saobraća 46 vozova ŽRS.
Željenice Republike Srpske (ŽRS) sutra, na dan sahrane predsjednika Republike Srpske (RS) Milana Jelića, uvešće vanredni i besplatan putnički voz na relaciji Novi Grad - Prijedor - Banjaluka - Modriča i obratno, saopšteno je iz ŽRS-a.
Vanredni voz na dan sahrane predsjednika RS polazi iz Novog Grada u 6.30 časova, a dolazi u Banjaluku u 8.05 časova i polazi za Doboj u 8.15 časova. Voz u Doboj stiže u 10.15 časova, a iz Doboja odlazi u 10.26 i u Modriču dolazi u 11.40 časova.
Povratak vanrednog voza iz Modriče je u 16.40 časova, a u odlasku i povratku zadržaće se u svim usputnim stanicama po jedan minut.
U Srpskom kulturnom centru u Modriči danas u popodnevnim časovima biće otvoren Pres centar za novinarske ekipe koje će izvještavati sa sahrane predsjednika Republike Srpske /RS/ Milana Jelića - saopšteno je iz Biroa Vlade RS za odnose sa javnošću.
- Izvor
- SRNA
Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost
Međunarodni olimpijski komitet saopštio je da je odluka „zasnovana na dokazima i stručnim procenama“...
Neverovatno finale u skoku uvis obeležilo je Svetsko prvenstvo u Tokiju, a srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je bronzanu medalju. Finale je dva puta prekidano zbog jake kiše, ali je...
„Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...
"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...
"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...
Na Atletskom stadionu u Kraljevu danas je održan prvi dan Prvenstva Srbije za seniore, uz učešće čak 260 takmičara iz cele zemlje. Publika je uživala u vrhu...
Ostale novosti iz rubrike »
















