Početna stranica > Novosti

Pucano na prostorije Demokratske stranke

Pucano na prostorije Demokratske stranke
16.04.2012. god.
U prostorijama Gradskog odbora Demokratske stranke u Novom Sadu jutros je pronađen metak, ispaljen noćas. Metak je, kako prenosi Tanjug, pronađen u zidu kancelarije koju koristi omladina te stranke.

Metak je prošao kroz prozor i oštetio namještaj. U toku je policijski uviđaj, poslie kojeg će biti poznati detalji.
Novosadski odbor DS ocijenio je da onaj ko je noćas pucao na prostorije tog odbora želi povratak u 90-e godine prošlog vijeka.
"Ako je metak zalutao, to je metak koji luta još iz bezakonja 90-ih godina. Ako je počinilac pucao s namerom, očigledno je pretio da se u Srbiju vraćaju 90-e godine. Mi mu poručujemo: gadno se vara", navodi se u saopštenju DS.
Predsjednik Novosadskog odbora DS-a Igor Pavličić rekao je da je bitno da se što prije utvrdi počinilac, kao i razlog pucnjave na prostorije te stranke.
"U svakom slučaju loše je što se u Novom Sadu dešavaju scene koje nas podsećaju na neka prošla vremena koja svi želimo da zaboravimo", rekao je Pavličić Tanjugu.
Pavličić je naveo da Gradski odbor DS-a nije radio od subote, zbog Uskršnjih praznika i da su jutros, kada su došli na posao, zaposleni vidjeli "spolja rupu na staklu i po njenom obliku su pretpostavili da je riječ o metku.
Pavličić, koji je i gradonačelnik Novog Sada, dodao je da su zaposleni u stranci pronašli metak u prostorijama koje koristi omladina DS.
"Sreća u nesreći je da su bili praznici, pa da u prostriji nije bilo nikoga, jer je to kancelarija u kojoj se redovno okuplja najveći broj ljudi", istakao je gradonačelnik Novog Sada, dodajući da u toj prostoriji često boravi i više od 10 ljudi.
Potpredsjednica DS Jelena Trivan ocijenila je da je sinoćnjim incidentom u Novom Sadu prijeđena granica, budući da je pucano iz vatrenog oružja, s namjerom da se neko usmrti.
"Kampanje obično imaju povišene strasti i u njima se često događaju incidenti, ali čini nam se da je ovoga puta pređena granica, jer je pucano iz vatrenog oružja, s namerom da se neko i usmrti", rekla je Trivanova na konferenciji za novinare.

Trivanova je dodala da joj se čini da se, imajući u vidu cjelokupan kontekst u kome se predizborna kampanja obavlja, na jednoj strani hapse nasilnici koji su palili ambasade i da govori u ime stranke koja je prije dvije godine zapaljena, a da na drugoj strani postoji afirmacija politike nasilja i glorifikacija zločinaca.
"Izbori 6. maja imaju za cilj da pobede ili tolerancija, politička kultura i dijalog ili politika mržnje, nasilja i relativizovanja zločina", istakla je Trivanova.
Srbski pokret obnove najoštrije je osudio oružani napad na prostorije DS u Novom Sadu.
"Pozivamo nadležne organe da što pre otkriju počinioce i rasvetle da li je reč o politički motivisanom napadu, zalutalom metku ili o nečemu trećem", navedeno je u saopštenju Novosadaskog odbora SPO.
Omladina Lige socijaldemokrata Vojvodine osudila je napad i zatražila da se taj slučaj hitno rasvijetli.
"Hicima iz vatrenog oružja nema i ne sme da bude mesta ni u politici, niti u svakodnevnom životu", poručila je omladina LSV-a.
Kandidatkinja Ujedinjenih regiona Srbije za gradonačelnicu Novog Sada Maja Gojković najoštrije je osudila incident i od policije tog grada zahtijeva da što prije otkriju počinioce ovog kriminalnog djela.



  • Izvor
  • vijesti.RS
  • RTS/ www.vijesti.RS


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Međunarodni olimpijski komitet saopštio je da je odluka „zasnovana na dokazima i stručnim procenama“...


Neverovatno finale u skoku uvis obeležilo je Svetsko prvenstvo u Tokiju, a srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je bronzanu medalju. Finale je dva puta prekidano zbog jake kiše, ali je...

 „Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...


"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...

"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...


Na Atletskom stadionu u Kraljevu danas je održan prvi dan Prvenstva Srbije za seniore, uz učešće čak 260 takmičara iz cele zemlje. Publika je uživala u vrhu...


Ostale novosti iz rubrike »