Početna stranica > Novosti

Gavranović: Niz projekata za razvoj sela

Gavranović: Niz projekata za razvoj sela
01.10.2012. god.

 Kandidat SNSD-a za gradonačelnika Banjaluke Slobodan Gavranović poručio je večeras na predizbornom skupu u Čokorskim poljima da u njegovom Programu za razvoj Banjaluke postoji niz projekata za razvoj sela i da mu je cilj da se unaprijedi poljoprivredna prozvodnja.

- Naša sela moraju da se preporode. Mora da postoji organizovana poljoprivredna
proizvodnja, kao i veća podrška iz gradskog budžeta seljaku, odnosno ljudima koji se bave poljoprivredom. Mora da postoji više novih kapaciteta i prerađivačkih i
insfrastrukturnih za poljoprivredu i agrar, istakao je Gavranović.
Prema njegovim riječima, potrebno je više otkupnih stanica, a cjelokupna proizvodnja
mora da bude uvezana u jedinstven lanac.
 
- Naš seljak ne smije da proizvede i nešto za šta se ne zna kome će prodati i
ponuditi. Zato se moraju udružiti sve institucije grada da rade na tome, na projektima
i da taj lanac osposobe. On mora u narednoj godini funkcionisati, jer seljak treba da zna kada proizvede nešto ko mu kupuje robu i gdje se ona plasira. Neće Banjaluka jesti robu iz uvoza, a da naši seljaci propadaju, naglasio je Gavranović.
 
Dodao je da bi samo Manjača mogla da hrani Banjaluku, te da ima ljudi koji žele da rade iproizvode, samo im treba odgovarajuća podrška.
 
- Treba svi da stanemo iza projekata koji će da unaprijede poljoprivrednu
proizvodnju, kazao je Gavranović.
 
Napomenuo je da se proteklih godina radilo na promjeni izgleda kako grada tako i sela, gdje su uslovi danas znatno bolji.
 
- To je bio naš dug prema narodu i tako ćemo i nastaviti. Završavamo velike
projekte. Uskoro ćemo riješiti jedan od najvećih problema seoskih naselja, a to je
vodosnabdijevanje. Radimo na tome da voda stigne do svakog domaćinstva u Golešima,
Čokorskim poljima, Saračici, Motikama, Pervanu..., naglasio je Gavranović.
 
Dodao je da će se i u narednom periodu raditi na razvoju grada i sela, kao i razvoju
kapaciteta i dovođenju investicija. Naglasio je da se mora nastaviti modernizacija putnemreže.
 
- To je posao koji planiramo da završimo u naredne dvije ili tri godine. Pred nama
je i niz drugih projekata –poručio je Gavranović.


  • Izvor
  • Pres služba kandidata SNSD-a za gradonačelnika Banjaluke


Komentara (0) Ostavite Vaš komentar Objavite novost

NOVOSTI IZ RUBRIKE

Međunarodni olimpijski komitet saopštio je da je odluka „zasnovana na dokazima i stručnim procenama“...


Neverovatno finale u skoku uvis obeležilo je Svetsko prvenstvo u Tokiju, a srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je bronzanu medalju. Finale je dva puta prekidano zbog jake kiše, ali je...

 „Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...


"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...

"Kada smo dobili poziv iz Brazila da učestvujemo na Svetskom prvenstvu, jedino smo selektor i ja verovali da je to ostvarivo. Govorili su da smo ludi, da nećemo uspeti...


Na Atletskom stadionu u Kraljevu danas je održan prvi dan Prvenstva Srbije za seniore, uz učešće čak 260 takmičara iz cele zemlje. Publika je uživala u vrhu...


Ostale novosti iz rubrike »
BTGport.net - u1
Pružite zaposlenima vrhunsku ishranu uz Ordera - Topli obrok

SLIKA SEDMICE

WEB SHOP
WebMaster

DjEVOJKA DANA